Malaizijoje atostogavusi S. Šveikauskaitė neigia mitus: „Jaučiausi saugiau nei Vilniuje“

Atostogų Malaizijoje akimirka / Asmeninio archyvo nuotr.
Atostogų Malaizijoje akimirka / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-03-30 17:55
AA

Tinklaraščio „BabyBlog“ autorė Sotera Šveikauskaitė antrą kartą viešėjo ją be galo traukiančiuose kraštuose. Tiesa, į Malaiziją su vyru jiedu leidosi pirmą kartą. „Prieš tai lankėmės Vietname. Tačiau šį kartą Azijoje viskas buvo dar nuostabiau“, – pasakoja Sotera ir dalijasi savo nuotykiais.

Malaizijos sostinė Kvala Lumpūras Soterai paliko puikų įspūdį. Ten keliauti ji pataria tiems, kurie nori pamatyti dievišką gamtą, pažinti kitokią kultūrą, bet nejausti atskirties. „Miestas labai išsivystęs. Susisiekimas puikus, daug automobilių, civilizacijos. Daugelyje Azijos šalių galima susidurti su skurdu, tačiau Kvala Lumpūras labiau europietškas. Ten šiek tiek mažiau vietinių, aplinkui važinėjančių mopedais“, – pasakoja Sotera.

Atostogų Malaizijoje akimirka / Asmeninio archyvo nuotr.
Atostogų Malaizijoje akimirka / Asmeninio archyvo nuotr.

Jauna mama neslepia, kad kelionės į Malaiziją su vyru jie kruopščiai neplanavo. Užsisakė lėktuvo bilietus ir dvi pirmas nakvynes. Tai ji drąsina daryti ir kitus. „Niekada negali žinoti, kaip planai klostysis toliau", – neslepia Sotera. Pavyzdžiui, šios kelionės metu porai taip patiko vienas viešbutis ir sala, kad ten vietoj keturių dienų jie praleido visas devynias.

Keliaujantiems į Malaiziją S. Šveikauskaitė siūlo neprisikrauti lagaminų. „Ten labai norisi pirkti vaisius, prieskonius, daržoves, drabužius. Malaizijoje viskas be galo pigu.“ Anot tinklaraštininkės visi, gomūrį glostantys dalykėliai Lietuvoje kainuoja didžiulius pinigus, o jų skonis visiškai skiriasi nuo realybės

Atostogų Malaizijoje akimirka / Asmeninio archyvo nuotr.
Atostogų Malaizijoje akimirka / Asmeninio archyvo nuotr.

Didžiausias Kvala Lumpūro turgus tinklaraštininkei tapo tikru viešnagės atradimu. Sotera įsigijo kario lapų, įvairiausių aštrių padažų, o jos vyras parsivežė nuostabų sviestinių krevečių receptą. Kitos kultūros virtuvė, prisipažįsta Sotera, nieko panašaus į pateikiamą Lietuvoje.

„Pagalvokite ir apie galimybę į kelionę įsidėti povandeninę kamerą. Vandenynas Malaizijoje – pasakiškas. Ne tik gulėjome paplūdimyje, kartu mes nardėme, grožėjomės žuvytėmis ir povandenine gamta,“ – pasakoja moteris.

Lengvi drabužiai, apsauginis kremas ir akiniai nuo saulės – Soterai taip pat labai pravertė. Moteris pabrėžė, kad jais prieš keliaujant būtina pasirūpinti.

„Karštis ir saulė gali tikrai nualinti odą, tad geriau priemonėmis pasirūpinti iš anksto“, – pataria tinklaraštininkė.

Atostogų Malaizijoje akimirka / Asmeninio archyvo nuotr.

Paklausta, ar į tokius kraštus būtų galima leistis su mažu vaiku, Sotera prisipažino, kad kitą kartą taip ir padarys.

Kol kas jos dukrytė per maža, tačiau po metų supermama laisvai galėtų keliauti su vaiku.

„Dukrą per šias atostogas prižiūrėjo močiutė. Jos – dvi geriausios draugės. Bet ateityje tikrai pasiimsime dukrą. Kaip jau minėjau – nuostabus miestas, nuostabi šalis. Mane visuomet ten traukia, esu sakiusi, galėčiau gyventi. Malaizijoje, jos sostinėje, aš jaučiausi saugiau, negu Vilniuje. Ir jei girdėjote, kad vietiniai ten nekalba angliškai – meskite iš gavos šį mitą. Pati nustebau, kaip puikiai jie su tavimi susikalba anglų kalba", – besidalydama nuotraukomis tarsi iš paveiksliuko šypteli Sotera.

„BabyBlog“ tinklaraštininkės atostogos Malaizijoje (21 nuotr.)
+15