„Man-go“ lyderė Rima – apie priežastis, suskaldžiusias grupę: „Paskutiniai koncertai buvo per ašaras“
Viena populiariausių Lietuvos pop muzikos grupių „Man-go“ būtent šiemet atšventė 25-ąjį veiklos jubiliejų, išleido vinilinę plokštelę ir surengė koncertinį turą, minias gerbėjų vėl sutraukusį į arenas. Grupės lyderė Rima Petrauskytė-Paulauskienė sako šiandien gyvenanti puikiai, tačiau tuo pačiu prisimena ir sudėtingą muzikinės karjeros periodą bei priežastis, paskatinusias padaryti pertrauką nuo scenos.
Šeštadienio popietę „Lietuvos ryto“ televizijos žiūrovus prie ekranų pakvies įdomių istorijų ir netikėtų avantiūrų laida „Pirmi kartai“. Šios savaitės herojė – grupės „Man-go“ lyderė Rima Petrauskytė-Paulauskienė. Šiandien ji ne tik vėl sugrįžusi į sceną, bet ir kartu su vyru pradėjusi šeimos verslą, seno pastato Klaipėdoje griuvėsius pavertus šiuolaikiniais trumpalaikei nuomai skirtais apartamentais „1910“.
„Kuomet vyras pasakė, ką nupirko ir parodė griuvėsių nuotraukas, aš galvojau, kad man širdis sustos. Bet kadangi vyras dirba statybose, jis žinojo ką darė“, – laidos kūrybinę komandą pasikvietusi į svečius, pripažįsta Rima.
Visgi moteriai sekasi ne tik naujosios veiklos, bet ir senosios. Šiemet grupei „Man-go“ suėjo 25-asis veiklos jubiliejus, išleista pirmoji vinilinė plokštelė su geriausiomis dainomis, o po Lietuvą keliaujama su rudeniniu turu. Šis etapas pažymėtas ne tik nostalgiškomis akimirkomis, bet ir įrodymais, kad grupė per ketvirtį amžiaus neprarado savo žavesio bei gebėjimo uždegti publiką.
„Manęs klausia, koks jausmas būti scenoje, bet joje aš esu jau taip seniai, kad nebežinau, ką reiškia joje nebūti. Kuomet nusprendėm 2008 metais padaryti pertrauką, mano gyvenime nutiko krizė ir beprotiškas nuovargis. Tai buvo savanaudiška, egoistiška, bet aš tiesiog nebegalėjau, nors gyvenimas vis tiek parvedė atgal, parvedė mano noras ir mano iniciatyva „Man-go“ vėl atsikūrė“, – laidoje pasakoja dainininkė.
Prisimindama grupės populiarumo viršūnės periodą, Rima išlieka atvira – nuovargis neatsirado iš niekur. Tais laikas, vardan žinomumo, atlikėjai privalėjo alinti save ir net per ašaras bei nenorą lipti į sceną, nenuviliant susirinkusių klausytojų.
„Buvom išprotėję nuo sėkmės, kad ir ką sudainuodavom, visi pasitikdavo su didžiausiomis ovacijomis. Finansai nebuvo žiauriai dideli, bet pinigai geri ir mes galėjome padaryti pertrauką, bet vadyba tos pertraukos daryti nenorėjo. Mano paskutiniai koncertai buvo per ašaras, nenorėjau lipti į sceną, man buvo gėda prieš žiūrovus. Mes miegodavome mašinoje, net nebesigilindavome į kokį miestą važiuojam. Tais laikais atlikėjas uždirbdavo iš kiekybės. Jeigu nedarai koncertų vieno po kito, nevažiuoji per miestus miestelius, nebendrauji su žmonėmis, tu neturi rezultato, realiai nieko neuždirbi. Visi taip gyveno“, – nematomus užkulisius atskleidžia moteris.
Gėlės, dovanos, pilnos salės gerbėjų – šviesioji šlovės pusė, tačiau Rima neslepia, jog jeigu šiandien nepagrįsta neapykanta atlikėjams liejama socialinėje erdvėje, anuomet ji atkeliaudavo laiškų formoje, kurių turinys išties keldavo baimę.
„Buvo ir persekiotojų, bet man labai smagu, kad dabar žmonės pradeda apie tai kalbėti, paviešina ir komentatorius, kurie visai ne į temą tiesioginiais įžeidinėjimais gadina tavo dieną. Jei dabar tai vyksta socialiniuose tinkluose, anksčiau vykdavo laiškais: atsiplėši voką ir ten nupiešta pakarta lėlė, bėgantis kraujas, plaukų prikarpyta“, – prisiminimais dalinasi Rima.
Vis tik, laida „Pirmi kartai“ nėra vien tik apie asmenines istorijas. Ji ir apie naujas patirtis, kurių anksčiau gyvenime dar neteko patirti. Šįkart Rimos laukė išskirtinė pramoga – dažasvydis.
„Pradžiai labai bijojau, kad gal skaudės, bet nieko neskaudėjo, nes azartas ima viršų. Nebejauti nei kojos, nei rankos, bet nori kovoti toliau. Geresnio pirmo karto nebūčiau sugalvojusi“, – emocijų neslepia Rima.
Laida „Pirmi kartai“ – šeštadieniais, 17 val., per „Lietuvos ryto“ televiziją.