Mantas Joneikis iš „Garbanoto“: „Garažas“ yra pirmasis laiptelis išlįsti ir pasidalint savo kūryba“

„Garbanotas“ ruošiasi koncertams / L. Žemgulio nuotr.
„Garbanotas“ ruošiasi koncertams / L. Žemgulio nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2019-02-11 14:18
AA

Jau kovą sostinės muzikos klube „Tamsta“ prasidės 10-asis, jubiliejinis jaunų grupių konkursas „Garažas“, kurio dėka savo klausytoją surado daugybė lietuviškos alternatyviosios scenos grupių – „ba.“, „jautì“, „Timid Kookie“, „Abii“, „A'brokenleg“, „Flash Voyage“ ir daugybė kitų. „Konkursas – tai tik šalutinis efektas. Pirmiausia tai – didelė muzikos šventė, pirmasis laiptelis išlįsti iš garažo ar rūsio ir pasidalinti savo kūryba, o tada keliauti pirmyn“, – sako Mantas Joneikis iš grupės „Garbanotas“, kuri konkurse dalyvavo 2011 m.

Beje, 2011 m. „Garbanotas“ pateko į konkurso finalą, tačiau jame groti negalėjo. Nepaisant to, grupės narys M.Joneikis yra įsitikinęs, kad pasirodymas „Garaže“ yra svarbus grupės karjeroje, nes „ne visada svarbiausia laimėti, kartais svarbu tiesiog atsidurt tinkamoje vietoje tinkamu laiku.“

„Mašina garaže stovi tam, kad panorėjęs nuvažiuotum prie jūros. Grupė „Garaže“ atsiranda tam, kad padainuotų apie jūrą, kad visi išvažiuotų iš savo garažų, susirinktų krūvon, pasidalintų, kaip kas svajoja apie jūrą, ir tada svajotų kartu! Konkursas – tai tik šalutinis efektas. Pirmiausia tai – didelė muzikos šventė ir pirmasis laiptelis išlįsti iš garažo ar rūsio ir pasidalinti savo kūryba, o tada keliauti pirmyn. Labai džiugu, kai kažkas tą laiptelį sukonstruoja, nes tai padrąsina lėkt toliau!“ – sako M.Joneikis iš grupės „Garbanotas“, kuri kaip tik rytoj, vasario 12 d., „Tamstoje“ pristatys naujausio albumo „Paskutinė saulė“ dainas.

Siekdama paskatinti jaunus kūrėjus, Asociacija LATGA tapo jaunų grupių konkurso „Garažas“ partnere ir įsteigė specialų 500 Eur dydžio piniginį prizą. Jis atiteks grupei, kurios sukurtą dainą „Garažo“ komisija konkurso finale išrinks originaliausia.

„Tai vienas svarbiausių konkursų ir tikrai labai geras startas muzikinį kelią pradedančiomis grupėms. Tai galiu pasakyti ir iš patirties, nes man taip pat teko dalyvauti šiame konkurse su savo grupe. Labai džiaugiuosi partneryste su „Garažu“ ir galimybe įteikti 500 Eur dydžio piniginį prizą tai grupei ar atlikėjui, kuris labiausiai sužavės komisiją savo kūrybos originalumu. Ir jiems, ir visiems kitiems dalyviams pasiūlysime tapti mūsų Asociacijos LATGA nariais. „Tamsta“ scena bus ta vieta, kur jų kūriniai veikiausiai pirmąkart nuskambės viešai, tad tapę mūsų nariais dainų autoriai pradės gauti atlyginimą už savo kūrinių naudojimą“, – sako Asociacijos LATGA Muzikos kūrinių skyriaus vadovas Paulius Sartatavičius.

Konkurso „Garažas“ meno vadovas ir grupės „Keymono“ narys Aurimas Rimeikis akcentuoja, kad vertingi prizai laukia ne tik nugalėtojų, bet ir prizinių vietų laimėtojų – pirmos, antros ir trečios vietos laimėtojai gaus čekius, už kuriuos galės įsigyti geros kokybės instrumentų. „Ir vis dėlto „Garaže“ svarbiausia yra ne prizai, o kūrybiškumas ir galimybė jį pademonstruoti šviežia muzika besidominčiai publikai bei muzikos profesionalams, kurie dalyvauja konkurso komisijoje. Taigi, man asmeniškai labai džiugu, kad nuo šiol bus dar labiau akcentuojamas kūrybos originalumas ir jis bus įvertintas specialiu Asociacijos LATGA prizu“, – kalba A.Rimeikis ir ragina jaunas grupes ir atlikėjus paskubėti atsiųsti nuorodas į savo gyvai atliekamų kūrinių vaizdo įrašus.

Peržiūrėję įrašus, organizatoriai atrinks 24 grupes, kurios susirungs keturiuose pusfinaliuose. Jie vyks muzikos klube „Tamsta“ kiekvieną kovo trečiadienį nuo 19.30 val. Kiekviename pusfinalyje dalyvaus 6 grupės ar atlikėjai, jie turės pristatyti po dvi dainas, viena jų turi būti autorinė, t.y. sukurta pačių muzikantų. Jubiliejinio konkurso finalas vyks balandžio 10 d. „Garažo“ renginių vedėjo mikrofonas patikėtas „Saulės kliošo“ nariui Laurynui Šarkinui.

Kiekviename pusfinalyje dalyvių pasirodymus vertins net 20 narių komisija, sudaryta iš muzikos profesionalų. Komisijos narių sąraše – muzikos žinovai kaip Ramūnas Zilnys, Darius Užkuraitis bei Emilija Visockaitė, o taip pat didžiulis būrys muzikos kūrėjų bei atlikėjų – Vaidas Baumila, Saulius Urbonavičius, Arnoldas Lukošius, Eimantas Belickas, Šarūnas Mačiulis, Jurgis Brūzga, Girmantė Vaitkutė, Giedrė Kilčiauskienė ir daugybė kitų.