Mantas Stonkus – apie vaikų auklėjimą ir socialinių tinklų žalą: „Patirtys ten juos šokiruotų“

Mantas Stonkus
Mantas Stonkus
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
2021-06-14 10:30
AA

Žinomas aktorius ir humoristas Mantas Stonkus yra vienas iš daugiausiai sekėjų socialiniuose tinkluose turinčių Lietuvos žmonių, tačiau savo vaikams tokius dalykus draudžia. Dviejų vaikų tėvas pabrėžia, kad socialiniai tinklai yra tarytum narkotikas, o žinomų žmonių vaikai ten gali būti ypač šokiruoti.

„Socialinius tinklus draudžiu dėl saugumo. Kai vaikas patirs pirmuosius išgyvenimus vyresnėse klasėse ir supras, kad ne visi žmonės yra geri, kokių būna piktų žmonių ir kokios būna neteisybės pasaulyje, tada jiems bus galima naudotis socialiniais tinklais. Dabar tokios patirtys galėtų juos šokiruoti, ypač tokius vaikus, kurie yra šiek tiek žinomi dėl savo tėvų“, – laidoje „Mano pramogos Veidai“  teigia aktorius.

„Bandau vaikams aiškinti apie blogus žmones, blogus komentarus, neteisybę, pavydą ar skirtingus žmonių likimus, bet kada jiems leisiu socialinius tinklus – nežinau.

„Youtube“ jie šiek tiek pasižiūri, bet jau jiems įskiepijau, kad „TikTok“ yra didelis narkotikas, kuriame jie turbūt prasėdėtų 12 valandų. Iš „Youtube“ jie puikiai šneka rusų ir anglų kalbomis, o Cecilija rusiškai šneka geriau už mane“, – priduria M.Stonkus.

Mokytis namuose su dukra nebuvo lengva

34-erių metų aktorius atskleidžia, kad pastarieji metai lengvi nebuvo, nes per du karantinus teko būti ne tik tėvu, bet ir mokytoju. M.Stonkus iš viso augina du vaikus – liepos mėnesį devynerių metų gimtadienį švęsiančią Ceciliją ir šešerių metų Pranciškų, kuris nuo rugsėjo taip pat pradės eiti į mokyklą.

Mantas Stonkus/LNK nuotr.

„Turėjome išties intensyvų ir sunkų laiką, nes žmogus, pradėjęs eiti į pirmąją klasę ir dar neišlavinęs mokymosi įgūdžių, jau papuolė į pirmąjį karantiną. Antroji klasė prasidėjo – vėl karantinas. Vaikas realiai mokykloje dar nebuvęs, todėl jam reikėjo sukurti tą mokymosi atmosferą. Buvo sunku. Aišku, iššūkių kilo visiems, bet, manau, kad 8-9 klasių mokiniams, kurie jau turi mokyklos patirties, nebuvo taip sunku“.

„Manau, kad su mažiukais buvo didžiausia žala padaryta ir bijau, kad ta žala gali atsiliepti ateityje. Visgi, žiūrint į dukros rezultatus, kaip ji susiėmė, atrodo, kad ji išgirdo mano žinutę, jog „viskas priklauso nuo tavęs, man nereikia tavo pažymių – tau to viso reikia, kad būtų ateityje geriau“. Visas tas frazes, kurių pats nekęsdavau, kai man jas sakė tėvai, dabar pats sakau savo dukrai“, – prisipažįsta humoristas.

Įsteigė virtualią mokyklą

Nors nuotolinis mokymasis nebuvo lengvas, tai M.Stonkui suteikė papildomos motyvacijos įkurti virtualią mokyklą „Digiklasė“, kurią rudenį įsteigė kartu su broliu Silvestru Stonkumi ir draugu Eimantu Bekėža. Anot aktoriaus, šioje mokykloje dirba geriausi šalies mokytojai, gaunantys didžiausius atlyginimus Lietuvoje.

„Turime geriausius mokytojus Lietuvoje, kurie gauna geriausias algas šalyje ir dėsto geriausią turinį. Mokytojai nebruka informacijos, o padeda ją pažinti, su ja susidraugauti ir iš jos išspausti viską. Vaikai į „Digiklasę“ nori sugrįžti ir jiems mokytis ten yra gera. Kitaip tariant, mokiniai yra labai įsitraukę, o kuo labiau įsitraukę, tuo geresni jų rezultatai“, – pasakoja humoristas.

Mantas Stonkus / Marko Cechanovičiaus nuotrauka

„Kai pats buvau mokykloje, buvo „kalimo“ laikai. Kas geriausiai „kala“ – tas yra protingiausias klasėje, tam geriausiai ir seksis gyvenime. Aš jau tada supratau, kad tai yra netiesa ir mokiausi, kaip „Digiklasėje“ – iš geriausių mokytojų. Turėjau keletą mokytojų, kurie mane labai gerai pažino ir leido mokytis taip, kaip aš noriu, todėl turėjau geriausius rezultatus“, – patirtimi dalinasi aktorius.

Kokį dalyką Mantas Stonkus visiškai uždraustų, jei būtų politikas, kodėl kiekvieną vasarą su šeima važiuoja ilsėtis į Nidą bei kodėl daugiau gyvenime nenorėtų kartoti šuolio su parašiutu – sužinosite jau šį pirmadienį 22 val. 15 min. laidoje „Mano pramogos Veidai“ per Delfi TV.