Mantas Wizard triukų paslaptis atskleis savo knygoje „Kaip pradanginti dramblį“

Mantas Žmuidinavičius-Wizard / Mariaus Žičiaus nuotr.
Mantas Žmuidinavičius-Wizard / Mariaus Žičiaus nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2013-04-09 15:16
AA

Stebint, kaip vienas žinomiausių šalies magų Mantas Wizard atlieka savo triukus, visuomet jauties kiek keistokai. Pirmiausiai, nesupranti, kaip sveikut sveikutėlė virvė pasidalino į tris dalis, o vėliau ir vėl tapo vientisu „kūnu“. Smalsuoliams užsiplieskus noru išsiaiškinti, kaip mikliapirštis tai padarė, dažniausiai girdimas atsakymas – „komercinė paslaptis“.

Tačiau patys smalsiausi gali lengviau atsipūsti – portalą Žmonės.lt pasiekė žinia, kad magas, kurio tikrasis vardas Mantas Žmuidinavičius, dar šį mėnesį ketina pristatyti leidykloje „Tyto alba“ išleistą triukų pradžiamokslį šmaikščiu ir intriguojančiu pavadinimu: „Kaip pradanginti dramblį ir kiti nesudėtingi triukai“.

Mantas Wizard „Kaip pradanginti dramblį ir kiti nesudėtingi triukai“ / Knygos viršelis

Vilniaus universitete baigęs filosofijos ir psichologijos mokslus, Mantas ne tik demonstruoja triukus, bet ir kolekcionuoja rekvizitą, teatro kaukes, knygas ir taro kortas. Sukaupęs daug žinių apie iliuzijos meno istoriją ir praktiką, jis siekia perteikti kitokį, originalų, požiūrį į šį meną.

„Manto kūryba – tai alegorinė kelionė į iliuzijų, vaizdinių ir simbolių pasaulį, kuriame slepiasi didžiausios žmogaus svajonės ir lūkesčiai, knygoje pateikiami 38 nesudėtingi triukai: su monetomis, virve, nosinaitėmis, kortų triukai, mentaliniai ir kameriniai triukai. Taip pat supažindinama su iliuzijos meno istorija, pagrindinėmis jo taisyklėmis ir iliuzijų rūšimis“, – taip knygą pristato pats magas.

O raštu tardamas autoriaus žodį Mantas Wizard skaitytojus intriguoja dar labiau.

„Jei norite, kad daiktai dingtų ar atsirastų jūsų valios pastangomis, čia rasite įvairių būdų, kaip tai padaryti. Jei jums rūpi tik išsiaiškinti, kaip atliekami kai kurie neįtikėtini dalykai, jūsų smalsumas irgi bus patenkintas. Jūs turite išskirtinę progą pažvelgti į slaptą, ko gera, įdomiausią, iliuzijos meno pusę“, – rašo iliuzionistas.

Manto Wizard teigimu, Lietuvoje teminės literatūros iliuzionistams nėra tiek jau daug, tad jis džiaugiasi galėdamas prisidėti, prie šios profesijos garsinimo.

„Pirmoji knyga apie iliuzijos meną pasaulį išvydo XVI a. pradžioje. Lietuvos skaitytojus pasiekė vos keli originalūs tokio pobūdžio leidiniai. Džiaugiuosi galėdamas prisidėti prie šios tradicijos“, – neslėpė pasitenkinimo savo darbu knygos autorius.