Maria apie pažintį su „Evolution Lithuania“: „Darbo tuomet neieškojau, bet radau svajonių komandą!“

Maria su „Evolution Lithuania“ kolegomis / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Reklama
AA

Vieni dairosi svajonių pozicijos, kiti – ambicingos komandos, kurioje galėtų tobulėti, atrasti save ir kilti karjeros laiptais. O kartais nutinka taip, kad tokia komanda gyvenime atsiranda netikėtai ir nelieka nieko kita, kaip tik išnaudoti siūlomas galimybes ir leistis į nuotykį. Būtent taip Filipinuose gimusi ir augusi, o dabar Kaune gyvenanti Maria Rofa-Kačinskas pasakoja apie filmo scenarijų primenančią pažintį su „Evolution Lithuania“.

Šiandien žaidimų vedėjų komandos vadovės pareigas užimanti mergina sako, kad tai buvo ir vis dar yra unikali patirtis, o keliauti tolyn kartu skatina įmonės kultūra, bendra atmosfera. Tiesa, ne vienam ambicingam jaunuoliui susipažinti įdomu būtų ne tik su „Evolution Lithuania“, bet ir pačia Maria.

Pilkas pastatas palei Nemuno vingį, arba netikėta pažintis su „Evolution Lithuania“

Šiandien Maria „Evolution Lithuania“ yra atsakinga už žaidimų vedėjų komandą, būtent vedėjos pozicijoje ji pati pradėjo karjerą įmonėje. Mergina prisimena, kad jos kelionė B2B internetinių žaidimų bendrovėje prasidėjo netikėtai.

„Įdomu tai, kad išties tuo metu darbo neieškojau, nes turėjau ir iki šiol turiu savo verslą. Kaskart į šokių repeticijas einu keliu palei Nemuną, man tai viena gražiausių Kauno vietų“, – pasakojimą pradeda Maria.

Sako, ji kaskart atkreipdavusi dėmesį į didelį pilką pastatą, kur ir yra įsikūręs novatoriškas darbdavys. „Visuomet buvo smalsu, kas ten yra. O kai galiausiai nusprendžiau patikrinti, sužinojau apie „Evolution Lithuania“, – prisimena mergina.

Maria sako iškart pasidomėjusi įmone – jai patiko ne tik siūlomos pozicijos, bet ir komanda, jos vizija, kultūra, galimybės.

„Specifinio darbo neieškojau, tiesiog norėjau tapti viso to dalimi. Jau apie 10 metų esu prekių ženklų įvaizdžio kūrimo ir komunikacijos srityje. Vis dėlto, lietuviškai sklandžiai nekalbėjau, tad tuomet laisvos prekių ženklo įvaizdžio ir komunikacijos specialistės pozicijos užimti negalėjau. Taigi, pradėjau nuo žaidimų vedėjos, tai buvo mano karjeros įmonėje pradžia“, – prisiminimais apie pradžią dalinasi Maria.

Nenuostabu, kad šiandien tokių pat ambicingų ir smalsių asmenybių į savo komandą ieško ir ji pati. „Evolution Lithuania“ yra viena iš specifinės internetinių žaidimų rinkos IT sprendimų lyderių. Čia rūpinamasi tiek techniniais virtualių žaidimų transliavimo niuansais, tiek personalu, pavyzdžiui, vedėjais.

Įmonė vienija daugiau nei 13 tūkstančių darbuotojų iš skirtingų šalių. Anglų kalbos žinios, pozityvumas ir motyvacija suteikė galimybę Mariai kilti karjeros laiptais Kaune net ir sklandžiai nekalbant lietuviškai.

Apie dienas internetinių žaidimų vedėjų pasaulyje ir lyderystę

Šiuolaikinis jaunimas šiandien itin domisi verslu, kurį galima perkelti į virtualią erdvę ir dirbti globaliu mastu. Vis dėlto, pasakodama apie žaidimų komandos vadovės poziciją, Maria kalba labai žemiškai. Sako, kad diena „Evolution Lithuania“ biure prasideda naujienų peržiūra, pasiruošimu instruktažui prieš kito darbuotojo pamainą.

Jo metu perduodama svarbiausia informacija, jei reikia, primenamos pozicijai aktualios taisyklės, o kartais tiesiog reikia motyvacijos ir geros energijos pliūpsnio. Jo Maria nestokoja ir mielai dalinasi su aplinkiniais.

„Evolution Lithuania“ žaidimų vedėjo pozicijai ypatingų žinių ar sukauptos patirties nereikia – tam, kad naujokai prisijungtų prie komandos, pakanka entuziazmo ir anglų kalbos žinių. Rinkos naujokams nuolat organizuojami įdomūs mokymai, beje, jais rūpinasi ir Maria. Vėliau ji nuolat seka, kaip sekasi darbuotojams ir rūpinasi jų tobulėjimu.

„Rengiu mokymus tam, kad mano komandos nariai tobulėtų, stengiuosi patarti, o kartais tiesiog reikia būti šalia ir pakelti nuotaiką. Mano darbas man teikia išties daug džiaugsmo – čia ne tik smagu, bet ir labai įdomu“, – sako mergina.

Beje, būtent komunikacijos dalis vadovės pozicijoje jai atrodo geriausia. „Buvimas komandos vadove man suteikia galimybę nuolat komunikuoti su žmonėmis, tiesiogiai prisidėti prie pokyčių, augimo. Man patinka, kad galiu būti tas žmogus, kuris yra šalia tiek tada, kai reikia padrąsinti ar išklausyti, tiek kai galiu kartu pasidžiaugti pasiekimais, pagirti“, – svarsto už sklandų žaidimų vedėjų darbą atsakinga Maria.

Šokiai, nuosavas verslas ir darbas biure – kaip viską suderini?

Jei šiandien atrodo, kad darbo biure, nuosavo verslo, kūrybinių veiklų ir kitų hobių suderinti neįmanoma, panašu, teks pakeisti nuomonę. „Evolution Lithuania“ komandoje netrūksta studentų ir savo svajonių siekiančių laisvai samdomų darbuotojų. Būtent lankstus požiūris į darbo grafiką daugeliui darbuotojų leidžia derinti karjerą IT žaidimų rinkoje ir nuosavą verslą arba, pavyzdžiui, darbą mados industrijoje, net medicinos studijas.

Maria / Asmeninio albumo nuotr.

Pati Maria galėtų būti puikus pavyzdys, kad dirbant šiuolaikinėje įmonėje galima puikiai susitvarkyti daugiau nei su keliomis veiklomis.

„Turiu rankų darbo rankinių verslą, Filipinuose pagamintomis rankinėmis prekiauju visame pasaulyje. Jas vietiniai gamina iš augalų, pavyzdžiui, iš pandano ar abakos lapų. Mano produktus galite rasti tiek internete, tiek vienoje Vilniaus senamiesčio parduotuvėlių“, – apie unikalią idėją pasakoja mergina.

Ir tai tikrai nėra visos jos veiklos – be nuosavo rankinių verslo valdymo, Maria dar yra šokėja, šokanti įvairaus stiliaus ritmu, nuo šiuolaikinių kūrinių iki hiphopo.

Maria sako, kad viskas įmanoma, tačiau be disciplinos – niekaip. Ji prisipažįsta – yra ankstyvas paukštis ir priduria, kad ankstyviausi nuveikia daugiausiai: „Žinoma, tam, kad suderinčiau darbus ir kitas veiklas, reikalinga disciplina. Kėlimasis anksti – viena iš sąlygų, taip per dieną galiu nuveikti daug dalykų.“

YouTube kanale sukauptos patirtys ir pasakojimai apie Lietuvą 50-čiai tūkstančių sekėjų

Dar viena Marios aistra – vaizdo dienoraščiai. Persikėlus gyventi į Lietuvą, kurį laiką būtent jie buvo pagrindinė veikla.

„Nuo 2016 metų turiu savo YouTube kanalą, šiai dienai jį prenumeruoja net 50 tūkstančių žiūrovų, – pasakoja mergina ir patikina, kad sukauptos žinios pravertė ir „Evolution Lithuania“ užimtoje internetinių žaidimų vedėjos, o dabar jau ir vadovės pozicijoje. – Viešas kalbėjimas, man nebėra naujiena. Kūrybinis darbas YouTube rinkoje suteikė naudingų įgūdžių, kuriuos galiu panaudoti ir čia. Tiesą sakant, YouTube kanale sukaupta patirtis padėjo ir daugelyje kitų situacijų.“

Vaizdo dienoraščiuose Maria daug kalba ir apie Lietuvą. „Ragauju įvairiausią lietuvišką maistą ir išbandau skirtingas veiklas. Tuomet savo patirtimis pasidalinu YouTube kanale ir socialinių tinklų paskyrose, – apie sau keliamus iššūkius pasakoja daugelio įkvėpimu Evolution Lithuania tapusi žaidimų vedėjų komandos vadovė. – Apskritai, gyvenime mėgstu iššūkius ir adrenaliną, ypač kai įveikiu savo baimes. Pavyzdžiui, turiu aukščio baimę, bet vis tiek šokau parašiutu, vien tam, kad įrodyčiau sau – net jei bijau, aš galiu tai padaryti.“

Maria / Asmeninio albumo nuotr.

Mintys apie ateitį – kur nuves pažintis su „Evolution Lithuania“?

„Dirbau daugelyje skirtingų įmonių, bet „Evolution Lithuania“ tiesiog viskas kitaip. Čia aš jaučiuosi laisvai, didžiuojuosi savo darbu. Biure nevaikštome ant pirštų galų – visi, kurie čia dirba, yra neįtikėtinai atviri ir draugiški“, – susižavėjimo savos darbovietės kultūra ir atmosfera neslepia Maria. Prie tokios aplinkos ir komandos augimo prisidedanti mergina ateityje nenorėtų to keisti.

Sako, kad ir kokia jos pozicija „Evolution Lithuania“ bus ateityje, įsivaizduoja save apsuptą žmonių.

„Noriu ir toliau bendrauti su komanda, įnešti pokyčių, atrasti ryšį su žmonėmis ir tiesiog gerai leisti laiką. Tikiu, kad galiu būti ta, kuri padeda atsiskleisti asmenybėms ir, siekiant geresnės pozicijos, paskatinti nestovėti vietoje, o tapti geriausiomis savo pačių versijomis. Galbūt skamba ambicingai, bet tai tikrai įmanoma. Kaip sakoma – siek geriausio, arba lik namuose“, – pasakojimą apie įdomią kelionę įmonėje gerai žinoma fraze užbaigia Maria.

Dairotės novatoriškos darbovietės, kuri suteikia galimybę ne tik augti šiuolaikiškoje komandoje, bet ir vystyti savo svajonių verslą, o gal derinti darbą ir studijas? Dabar jau žinote, kad visuomet galite užsukti į biurą, įsikūrusį prie kvapą gniaužiančių Nemuno vingių. Galbūt net teks susipažinti su pačia Maria. Kiekvienas randa savo receptą – kartais tenka leistis į paieškas, o kartais galimybės yra prieš akis ir belieka išnaudoti progą tobulėti.

Skaitykite daugiau