Trečiadienio rytą Vilniaus miesto apylinkės teisme dar kartą atversta Mariaus Gelažniko ir jo vadovaujamos įmonės „Amanto“ baudžiamoji byla, kuri dėl pasikeitusios teismo sudėties, liudytojų neatvykimų ir kitų niuansų gerokai užsitęsė.
M.Gelažnikui pateikti kaltinimai, kad nuo 2005 metų lapkričio iki 2011 metų vasario pabaigos galimai prekiaudamas vardinių drabužių ir aksesuarų falsifikatais garsioms užsienio įmonėms jis padarė beveik 28 tūkst. Lt žalą.
Posėdyje Vilniaus miesto apylinkės teisme M.Gelažnikui atstovavo advokatas Rimantas Simaitis, įmonei „Amanto“ – advokatė Daiva Dereškevičienė. Prokurorai verslininkui pateikė kaltinimus dėl neteisėto įmonės prekių ženklo naudojimo, M.Gelažniko vadovaujama bendrovė „Amanto“ kaltinama bendrininkavimu naudojant šias prekes.
Pasikeitus teismo sudėčiai vietoj teisėjo Antano Virbalo ši baudžiamoji byla buvo perduota nagrinėti teisėjai Danutei Mickevičienei, kuri bylą ėmėsi nagrinėti iš esmės. Dėl šios priežasties jau du teismo posėdžius liudyti iškviestas šokėjas Andrius Butkus negalėjo duoti savo parodymų.
Trečiadienio rytą teismo posėdžio pradžioje prokurorė Laura Golubkienė perskaitė, kuo kaltinamas M.Gelažnikas. Teisėjai D.Mickevičienei paklausus, ar kaltinamasis M.Gelažnikas pripažįsta prekiavęs išvardintomis klastotėmis, jis savo kaltės nepripažino. „Ne“, – į teisėjos klausimą apie kaltę atsakė M.Gelažnikas.
Įžvelgta konkurencija
Teismo posėdžio metu M.Gelažniko advokatas R.Simaitis pateikė prielaidą, kad Jurgita Antanavičienė, kuri nusipirko diržą M.Gelažniko parduotuvėje ir teigė, kad jis yra klastotė, taip galėjo pasielgti dėl to, kad anksčiau yra dirbusi žinomų prekinių ženklų parduotuvėje „Du Broliai“. Ji taip pat įsikūrusi Vilniaus centre, kur netoliese veikė ir M.Gelažniko prabangos prekių parduotuvė.
Advokato teigimu, toks „tyrimą“ atlikusios J.Antanavičinės bandymas sukompromituoti M.Gelažniką gali būti tiesiogiai susijęs su šių parduotuvių konkurencija.
Teismo jis prašė atvesti liudyti J.Antanavičienę, tačiau toks prašymas buvo atmestas, mat nėra žinoma moters gyvenamoji vieta ir dabartinė darbovietė, o skelbti liudininko paieškos baudžiamojoje byloje nėra galimybės.
Kiti liudininkai duoti parodymų trečiadienio posėdžio metu taip pat neiškviesti – tai padaryti planuojama kito posėdžio metu.
Prekiavo kelerius metus
Įtariama, kad klastotėmis M.Gelažnikas prekiavo nuo 2005-ųjų lapkričio 2-osios iki 2011-ųjų vasario 21-osios. Pareigūnų teigimu, M.Gelažnikas žinojo apie paties daromą nusikaltimą. Teigiama, kad iš viso garsioms drabužių ir aksesuarų firmoms verslininkas padarė 27 tūkst. 963,2 Lt žalą.
Jei teismas nuspręs pripažinti M.Gelažniką kaltu, jam gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų. Vykstant baudžiamosios bylos nagrinėjimui verslininkui draudžiama be teismo leidimo išvykti į užsienį, jis teismui pateikė rašytinį pasižadėjimą neišvykti.
Ekspertai nustatė, kad M.Gelažniko parduotuvėje „Roberto Cavalli Class VIP“ klientai galėjo įsigyti šias padirbtas prekes:
• „Dolce & Gabbana“ moterišką palaidinę – 379 Lt, 4 megztinius – 2 760 Lt, suknelę – 690 Lt, marškinius – 656 Lt, raktų pakabuką -141 Lt,
• „Givenchy“ rankinę – 3 105 Lt,
• „Giorgio Armani“ rankinę – 863 Lt,
• „Escada“ suknelę – 743 Lt,
• „Dunhill“ pirštines – 397 Lt,
• „Hermes“ 8 kaklaskares – 2 760 Lt,
• „Louis Vuitton“ 2 rankines – 4 346 Lt,
• „Max Mara“ paltą -1 414 Lt ir suknelę – 877 Lt,
• „Gucci“ diržą – 863,2 Lt,
• „Tod'S“ rankinę – 1 897 Lt,
• „Emporio Armani“ diržą – 414 Lt ir striukę – 1 001 Lt,
• „Tommy Hilfiger“ kelnes – 345 Lt,
• „Prada“ striukę – 4 312 Lt.