Marija Grabštaitė – apie jausmus po skyrybų ir atrastą ryšį su savimi Šri Lankoje

Marijos Grabštaitės akimirkos Šri Lankoje / Asmeninio archyvo nuotr.
Ugnė Martusevičiūtė
Šaltinis: Žmonės
AA

„Sekasi banguojančiai, bet viskas eina geryn. Taip įvardinčiau šį etapą“, – sakė atlikėja Marija Grabštaitė, paklausta, kaip pastaruoju metu klostosi jos gyvenimas. Nepraėjus nė metams po vestuvių, žinoma moteris su mylimuoju pasuko skirtingais keliais. Visgi ši patirtis padėjo atrasti ryšį su savimi, kurį Marija žingsnis po žingsnio užmezgė atostogaudama Šri Lankoje.

Marija Grabštaitė apie įvairius gyvenimo etapus papasakojo lankydamasi 15min studijoje, kur pristatinėjo naują savo dainą „Atsargiai“.

„Šie metai yra apie tai – išgyventa labai daug skausmo, todėl taip ir banguoja būsenos. Kaip ir viskas gerai, aš laiminga, bet tuo pat metu ir labai sunku viską paleisti, nes ilgą laiką negalėjau su tuo susitaikyti“, – 15min studijoje atviravo M.Grabštaitė.

Mintis apie visą tą procesą ir laikotarpį po skyrybų Marija sudėjo į dainą „Atsargiai“:

Paklausta apie naujo savo kūrinio „Atsargiai“ prasmę, Marija neslėpė, kad ji – itin asmeniška.

„Vos išgirdusi šitą dainą supratau, kad ji – mano, man ir apie mane. Tai yra dalis mano gyvenimo istorijos, dalis manęs. Ji visuomet primins šį išgyventą, dar iki šiol išgyvenamą ir skausmingą, ir tuo pačiu be galo turtingą laiką. Tai laikas, kuris padovanojo man daugybę pirmų kartų, naujų nuostabių žmonių ir praplėtė mano akiratį visomis prasmėmis.

Klipo idėja buvo vienintelė – atskleisti save tikrą, nesuvaidintą ir nepagražintą. Juk daugybė žmonių išgyvena tą išsiskyrimo skausmą, kai atrodo, kad žemė slysta iš po kojų, viskas pasidaro tamsu ir tuščia. Tuomet ir prasideda ilga vidinė kelionė į šviesą, paleidimą ir ramybę. Tos vidinės šviesos ieškojimas pas kiekvieną žmogų vyksta skirtingai. Niekada nežinai, kiek prireiks laiko, kad pasveiktum“, ­– kalbėjo Marija.

M.Grabštaitė pridūrė koncertų artimiausiu metu dar neplanuojanti – kaip teigė, paleido viską tekėti sava vaga: „Viskam savas laikas. Šiuo metu leisiu dainas, nes jau susikaupė nemažas bagažas. Konkrečių planų neturiu, šiuos metus skirsiu savo sielai, kūnui, ir širdžiai. Pagaliau atėjo laikas išgirsti save, ko AŠ noriu iš tikrųjų, o ne ko nori kiti.“

Po skyrybų su buvusiu mylimuoju dainininkė neplanuotai išskrido į Šri Lanką, kurioje praleido ne vieną mėnesį.

Marija Grabštaitė / Asmeninio archyvo nuotr.

„Išvykau, nes supratau, kad laikas kažką daryti ir lipti iš tos tamsos. Šri Lanka buvo neplanuota, bet labai faina kelionė. Atvažiavau vis dar pasimetusi, galvoje buvo daug klausimų, kas aš, apie ką aš, kaip man dabar gyventi. Bet, bebūdama ten, pradėjau gyti.

Iš pradžių planas buvo išvažiuoti tik trims savaitėms, bet grįžau beveik po trijų mėnesių, nes vis atrodė – na, dar truputį. Ir dainavau, ir nieko neveikiau, ir kūriau, rašiau. Veikiau viską, ką pati noriu, pagaliau leidau sau klausytis savo vidaus. Jei norėjau – išliūdėjau, juokiausi. Tai buvo procesas“, – savo kelionę prisiminė Marija.

Kaip pati teigė, ji grįžo sustiprėjusi: „Faktas – kelionės pakeičia, nes daug ko išmoksti, patiri. Sakau, kad jeigu dar turi pirmų kartų – esi jaunas. Turėjau daug visko naujo. Daug dainavau – esi kitame pasaulio gale, bet muzika visur seka kartu“, – tęsė pašnekovė.

Iš pradžių Marija keliavo su draugais, o po to pasiliko viena. Toks sprendimas, anot pašnekovės, buvo iššūkis ir naujas potyris, bet ji dėl to labai džiaugiasi.

„Išmokti būti su savimi ir yra svarbiausias procesas po skyrybų. Nenori girdėti savo minčių ir jausti visko, nori užsidaryti. Iš tikrųjų susidraugauti savimi yra sunku, bet viskas žingsnelis po žingsnelio ten vyko“, – sakė M.Grabštaitė 15min studijoje.

Marija Grabštaitė / Asmeninio archyvo nuotr.

Pirmiausia dainininkė keitė gyvenamąsias vietas Šri Lankoje, bet paskui apsistojo vietinio stiliaus bute ir, kaip sakė, leido sau gyventi džiunglių gyvenimą.

„Ten mane žavėjo pati egzotika ir žmonių šiluma, paprastumas. Gamta buvo tas dalykas, kuris mane įkvėpė labiausiai. Turėjau tokį savo kalnelį, kur nuėjus matėsi vandenynas, plaukiojo banglentininkai, o aš tiesiog sėdėjau ir rašiau savo mintis ar dainų žodžius. Bet anksčiau ar vėliau vis tiek ėmiau pasiilgti savo namų, prasidėjo projektai, tad teko grįžti“, – pasakojimą apie kelionę užbaigė atlikėja.

Marijos Grabštaitės kelionė į Šri Lanką (14 nuotr.)
+8

Primename, kad M.Grabštaitė su dabar jau buvusiu mylimuoju Luku vestuves atšoko 2021-ųjų liepos 28-ąją. Apie asmeninį gyvenimą retai atviraujanti moteris vestuvių dieną, rodos, norėjo pasilikti tik sau – ceremonijoje dalyvavo patys artimiausi poros bičiuliai, o šventės akimirkomis su gerbėjais socialiniuose tinkluose Marija pradėjo dalytis tik praėjus keletui dienų.

Visgi praėjus kuriam laikui po vestuvių ėmė sklisti gandai, kad Marija ir Lukas išsiskyrė. Šias kalbas dar labiau audrino M.Grabštaitės socialiniuose tinkluose vis dažniau publikuojamos nuotraukos, kuriose ji užfiksuota laiką leidžianti viena. Jos paskyroje taip pat nebeliko nuotraukų su sutuoktiniu. Galiausiai faktą apie skyrybas patvirtino ir pati Marija.

Visas pokalbis su Marija Grabštaite:

15min studijoje – Marija Grabštaitė (11 nuotr.)
+5
Skaitykite daugiau