Marija Silickaja-Šmatavičienė – apie pirmąją Mamos dieną, ryšį su anyta ir sūnelio charakterį

Marija Silickaja Šmatavičienė su vyru Liudu ir sūnumu Jokūbu / Asmeninio albumo nuotr.
Marija Silickaja Šmatavičienė su vyru Liudu ir sūnumu Jokūbu / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-05-01 13:01
AA

Televizijos 2TV laidų vedėja, prodiuserė ir popierinių rankinių „Tata Paper“ kūrėja Marija Silickaja-Šmatavičienė šiemet pasitinka pirmąją Motinos dieną, džiaugdamasi galėdama būti sūnelio Jokūbo mama. „Motinystė susideda ir labai daug dalykų, persipynusių džiaugsmu ir baimėmis“, – pripažįsta jau prieš pusmetį su vyru Liudu pirmagimio susilaukusi ir mamos vaidmenį pasimatavusi Marija.

Šiemet Marijai Silickajai Šmatavičienei Mamos diena ypatinga ne tik todėl, kad ji jau pati tapo mama – praėjusių metų vasarą antro vaikelio susilaukė ir jos sesuo. Dabar abi seserys džiaugiasi motinyste, tad ypatingą dieną planuoja atšvęsti kartu, o tuo pačiu sveikinti ir savo mylimiausią žmogų.

„Iki šiol galvodavome staigmenas ir sveikindavome savo mamą, tačiau dabar jomis tapome pačios. Nusprendėme, kad šią ypatingą dieną susibursime visos kartu, pasidalinsime savo džiaugsmais ir iššūkiais“, – šypsojosi Marija.

Kalbėdama su portalu Žmonės.lt Marija pasakojo, kad jos sūnelis Jokūbas vos trejais mėnesiais jaunesnis už sesers antrąjį vaiką, taip pat berniuką. „Kartu stumdome vežimėlius, daug bendraujame, dalijamės patarimas. Sesers patirtis dar didesnė, tad visada turiu su kuo padiskutuoti“, – džiaugėsi M.Silickaja.

Marija Silickaja-Šmatavičienė su vyru Liudu ir sūnumi Jokūbu / Asmeninio albumo nuotr.

Spalio mėnesį pirmagimio susilaukusi laidų vedėja pastebėjo, kad motinystėje apstu įvairiausių emocijų, kurios dažnai persimaino – nuovargis keičia džiaugsmą, džiaugsmas keičia nuovargį. Ir visgi žinojusi, kad gimus vaikeliui gyvenimas pasikeičia, ji nesitikėjo, kiek daug nemigos naktų tai gali pareikalauti.

„Motinystės atostogos, toli gražu ne atostogos, – juokėsi Marija. – Tai yra atsakingas darbas užauginti dorą pilietį“.

Marija pastebėjo, kad misija užauginti dorą pilietį tapo ypatingai aktuali prasidėjus karui Ukrainoje. Matant žiaurius įvykius, prievartą ir kitus kitus karo nusikaltimus, moteris pabrėžia, kaip svarbu tinkamai auklėti savo vaikus.

„Vis žiūriu į sūnelį ir galvoju, kaip užauginti džentelmeną, kuris niekada nepakeltų prieš moterį rankos. Neduok Dieve, kažką ne taip auklėjime padaryti...“

Marija Silickaja-Šmatavičienė su vyru Liudu ir sūnumi Jokūbu / Asmeninio albumo nuotr.

Visai neseniai Marijos ir Liudo sūnui suėjo 6 mėnesiai, tad šią progą šeima paminėjo simboliškai – užpūtė žvakutę ir suvalgė pusę torto su pačiais artimiausiais. „Net ir Jokūbui davėme šaukštelį paragauti“, – šypsojosi laidų vedėja ir pastebėjo, kad augant sūneliui atsiranda vis daugiau pirmų kartų.

„Jokūbas jau tikras žmogeliukas, labai įdomu stebėti jo pirmus kartus ir reakcijas“, – pridūrė ji.

Nors pirmagimio M.Silickaja-Šmatavičienė susilaukė spalį, vos po trijų mėnesių ji jau kibo į darbus. Moteris neslėpė, kad po pertraukos pirmą kartą stoti prieš kameras ir kūdikį palikti keturioms valandoms jaudulio išties netrūko.

Tačiau dabar nebėra ko jaudintis – Marija sulaukia pagalbos iš anytos. „Man labai padeda mano anyta. Vyro mamos dėka turiu galimybę ištrūkti į darbus, kol ji būna su Jokūbu. Jie puikiai sutaria, todėl man palikti juos yra išties ramu“, – portalui Žmonės.lt kalbėjo laidų vedėja.

Marija Silickaja-Šmatavičienė/Organizatorių nuotr.

Moteris pasidžiaugė, kad kiek atsipūsti gali ir savaitgaliais, kada jos vyras Liudas visą dėmesį skiria sūnui, norėdamas atsigriebti už darbo dienomis prarastą laiką. „Jokūbas savaitgaliais būna visiškai tėčio vaikas. Mes būname kartu, tačiau vyras stengiasi atsigriebti už visą savaitę, kadangi darbo dienomis dirba pilnu tempu“.

Per savaitę dvi dienas dirbanti Marija pastebėjo, kad dabar darbas jai – tikra meditacija. Anksčiau intensyviai renginius vedusi moteris juokavo, kad visa diena su vaiku reikalauja daug daugiau jėgų.

„Anksčiau po renginių grįždavau išsunkusi, jausdavosi tarsi emocinės pagirios – jausmas, lyg pati dalyvavau vakarėlyje. O dabar pas mane kiekviena diena lyg renginys: turi šypsotis, užsiimti, būti pozityvi. Per vieną dieną namuose su mažyliu aš pavargstu labiau nei darbuose, – neslėpė ji. – Juokauju, kad dabar anyta mane išleidžia ne į darbą, o reabilitaciją. Namo po darbų grįžtu laiminga, pailsėjusi nuo dienos rutinos“.

Marija Silickaja-Šmatavičienė su sūnumi Jokūbu / Asmeninio albumo nuotr.

Mamos dienos M.Silickaja Šmatavičienė to paties linkėjo ir visoms mamytėms – nepamiršti savęs, atrasti laiko veikloms, kurios suteikia laimę.

„Ne veltui yra posakis – laiminga mama, laiminga šeima. O tuo pačiu palinkėčiau visoms labiau atsipalaiduoti, nes kuo mes labiau vadovaujamės kažkokiomis knygomis ir taisyklėmis, tuo daugiau bereikalingo streso sau įvarome. Tereikia jausti savo vaiką, juk mes, mamos, geriausiai žinome ko jam reikia“, – kalbėdama su portalu Žmonės.lt linkėjo Marija.

Marija Silickaja-Šmatavičienė su šeima (22 nuotr.)
+16