Marijono Mikutavičiaus mylimoji Ieva Daugirdaitė kūrė kostiumus naujam lietuviškam filmui
Lapkričio 13-ąją kino ekranus pasieksiančio filmo „Kunigo naudą velniai gaudo“ kostiumų dailininkėms teko rimtas iššūkis – kaip sukurti stilingą aktorių aprangą išvengiant stereotipinio kaimo gyventojų įvaizdžio. Šią užduotį ryžosi įgyvendinti svajonių jaunikio M. Mikutavičiaus mylimoji – dizainerė ir stilistė Ieva Daugirdaitė kartu su Ula Kotryna Tulevičiūtė.
„Tai kūrybinis procesas, kurio metu neužtenka tik parinkti drabužius, aksesuarus, kurie tau yra gražūs. Todėl visas procesas labai atsakingas ir įdomus. Aš susipažįstu su aktoriaus personažu ir įsigilinusi, ko reikia jam, rūbų ir aksesuarų pagalba, padedu atskleisti jo charakterį. Taip ir prisidedu prie filmo kūrimo“, – apie darbą filmavimo aikštelėje pasakojo I.Daugirdaitė.
Kriminalinės komedijos filmavimo aikštelėje dizainerė atsidūrė sulaukusi pakvietimo iš pagrindinės filmo kostiumų dailininkės, stilistės Ulos Kotrynos Tulevičiūtės. Abi merginos, kaip susitarusios, tvirtina, jog dirbti kartu ir lengviau, ir smagiau.
„Dviems daug papraščiau, kūrybingiau ir pats darbo procesas malonesnis. Gali pasitarti, o dažnai kalbantis gimsta naujų kūrybinių idėjų, kurios puikiai pasiteisina filmo kadruose“, – sako I. Daugirdaitė.
TAIP PAT SKAITYKITE: Marijonas Mikutavičius su Ieva Daugirdaite šeštadienio popietę skubėjo į bičiulių vestuves
„Filmavimo aikštelėje bandėme atrasti kompromisą su režisieriais, kaip sukurti stilingą įvaizdį. Turėjome nepamiršti, jog tai – lietuviško kaimo gyvenimo atspindys. Stengėmės vengti stereotipinio kaime gyvenančio žmogaus įvaizdžio. Moteris norėjome parodyti kaip gražias, šviesias ir išlaikytas“, – pasakojo jau nuo šešiolikos metų stiliste dirbanti U. K. Tulevičiūtė.
Kino filmas „Kunigo naudą velniai gaudo“ buvo filmuojamas viename Varėnos rajono kaime. Visą mėnesį aktoriai ir kiti kūrybinės komandos nariai gyveno it šeima. Stilistė I. Daugirdaitė prisipažįsta, kad nors ir filmavimo tempas buvo greitas, tačiau visi sutarė puikiai: „Tai vienos įdomiausių asmenybių su kuriomis dirbti buvo labai įdomu. Filme vaidino tikri profesionalai, į rūbą nežiūrintys, kaip į daiktą, kad atrodytų geriau ir gražiau, o kaip į priemonę, padėsiančią išreikšti kuriamą personažą“.
Nors „Kunigo naudą velniai gaudo“, tai pirmasis pilno metro filmas, kuriame dirba abi stilistės, bet jos įsitikinusios, kad gėdos sau neprisidarė. O įgyta patirtis tikrai vertinga. Kostiumų dailininkė U. K. Tulevičiūtė dar priduria: „Filmo kūrimo procesas buvo tikrai įdomus, buvo smalsu pamatyti kaip lietuviška klasika išreiškiama šiuolaikiniame kine. Kino filmas turėtų žiūrovus sužavėti savo nuotaikingu siužetu“.
Rudenio pabaigoje kino teatruose pasirodysianti kriminalinė komedija pastatyta pagal to paties pavadinimo lietuvių rašytojos Žemaitės apysaką. Filmo kūrėjai teigia, jog juoktis priversiantis pilno metro filmas „Kunigo naudą velniai gaudo“, parodys, ne tik koks gražus yra šių dienų kaimas, kiek nuotykių jame vyksta, bet ir tai, kad amžinos vertybės visuomet yra ir bus. Nesvarbu, ar tu gyveni 2015 m., ar 1903 m.