Mario Testino ir Bruce'as Weberis apkaltinti seksualiniu priekabiavimu, „Vogue“ atsisako fotografų paslaugų

B. Weberis ir M. Testino / Vida Press nuotr.
B. Weberis ir M. Testino / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-01-14 10:31
AA

Po to, kai šeštadienį „New York Times“ paskelbė, kad penkiolika esamų ir buvusių vyrų modelių apkaltino Bruce'ą Weberį dėl netinkamo seksualinio elgesio, ir kai trylika vyrų modelių apkaltino Mario Testino tuo pačiu, „Vogue“ ir „Condé Nast“ nusprendė nebebendradarbiauti su šiais fotografais.

Bruce'as Weberis esą elgdavosi nederamai fotosesijų metu, į tą elgesį įvardijamas nebūtinas nuogumas ir seksualinė prievarta. Pavyzdžiui, fotografas esą skatindavo modelius nusirengti ir daryti pratimus, kad jie išlaisvintų savo energiją prieš fotosesiją. Kaip teigė vienas modelis Robynas Sinclairas, B. Weberis nekart yra jį nederamai lietęs.

O Mario Testino, kuris, beje, yra fotografavęs ir britų karališkąją šeimą, esą kartais net masturbuodavosi prieš modelius, taip pat – nederamai grabinėdavosi. Tie, kurie sulaukė nepageidaujamo dėmesio, teigė esą pasirinkimas buvo aiškus: leistis ir gauti pageidaujamą darbą, arba atstumti ir taip rizikuoti sugriauti savo karjerą.

Kaip rašė amerikietiškojo „Vogue“ žurnalo vyr. redaktorė ir „Condé Nast“ viešujų ryšių agentūros meno vadovė Anna Wintour bei „Condé Nast“ generalinis direktorius Bobas Sauerbergas, „Condé Nast“ ilgai bendradarbiavo su Testino ir Weberiu. Mes esame giliai sukrėsti dėl tų kaltinimų ir priimame tai labai rimtai – kaip jau anksčiau esame pareiškę savo nuostatą dėl seksualinio priekabiavimo. Esant tokiems kaltinimams, mes nekursime jokio naujo darbo su jais ateityje“. „Vogue“ bendradarbiavimo taip pat atsisako.

Alessandro Michele, Miuccia Prada, Franca Sozzani, Anna Wintour ir Mario Testino / Vida Press nuotr.

Fotografų atstovai šiuos kaltinimus neigia.

„Esu visiškai šokiruotas ir nuliūdintas dėl įžeidžiančių kaltinimų man, kuriuos aš absoliučiai neigiu“, – tokį pareiškimą per savo advokatą išsakė B. Weberis. O advokatų firma „Lavely & Singer“, atstovaujanti M. Testino, teigė, kad pasikalbėjo su keletu buvusių darbuotojų, kurie buvo „šokiruoti dėl kaltinimų“, ir kad tie žmonės „negalėjo patvirtinti nei vieno iš pateiktų kaltinimų“.