Marko Palubenkos dainų Badene klausėsi Šveicarijoje gyvenantys lietuviai

Markas Palubenka Šveicarijoje / Asmeninio albumo nuotr.
Markas Palubenka Šveicarijoje / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2014-02-23 15:01
AA

Alternatyviosios muzikos atlikėjas Markas Palubenka ką tik grįžo iš Šveicarijos, kur Badeno mieste koncertavo muzikiniame festivalyje „One Of A Million Musikfestival“. Išgirsti lietuvio dainų susirinko gausus būrys klausytojų, palaikyti tautiečio suskubo ir Lietuvos ambasados Šveicarijoje delegacija.

Nors Europoje šis Badene vykstantis muzikos festivalis nėra plačiai nuskambėjęs, Šveicarijoje jis – išties populiarus. „Festivalis ypatingas tuo, kad vyksta nedideliame miestelyje, kuriame gyvena vos 18 tūkst. žmonių, tačiau yra populiarus ir žinomas visos Šveicarijos mastu – žmonės suvažiuoja iš visos šalies, o bilietai būna išpirkti, nors dalyvauja nelabai žinomos grupės“, – pasakoja M.Palubenka.

Marko Palubenkos koncertas ir viešnagė Šveicarijoje (25 nuotr.)
+19

Priešingai nei daugelis kitų muzikos festivalių, „One Of A Million Musikfestival“ yra visai nekomercinis. „Žmonės nieko neuždirba iš jo, keliasdešimt organizatorių dirba savo noru – tai įspūdingas faktas, žinant, kad ruošiamasi festivaliui gerą pusmetį, o trunka jis net aštuonias dienas“, – paaiškina dainininkas.

Kvietimą pasirodyti šiame festivalyje M.Palubenka gavo atsitiktinai: prieš pusantrų metų Rygoje, Latvijoje, koncertavusio dainininko muzika sudomino Badene gyvenančią latvę, kuri, progai pasitaikius, ir pasiūlė jam atvykti į Šveicariją. Lagaminus kelionei susikrovė dviese: M.Palubenka ir jo vadybininkas Anatolijus Chudoba. Išvykti padėjo Muzikos Informacijos bei Leidybos Centras.

Festivalio metu M.Palubenka pasirodė nedidelėje, tačiau, kaip pats sako, labai jaukioje rūsio erdvėje, išgirsti jo dainų susirinko per 60 žmonių.

Asmeninio albumo nuotr./Markas Palubenka Šveicarijoje
Markas Palubenka Šveicarijoje / Asmeninio albumo nuotr.

„Vieta visiškai prisipildė, koncertas truko bene 20 min. ilgiau, nei turėjo, nes tiek man buvo malonu groti, tiek iš žmonių pajutau norą klausytis ir suprasti. Juolab kad apsilankė Lietuvos ambasados Šveicarijoje delegacija, suvažiavo mūsų tautiečiai iš įvairių miestų – vien tai be galo įkvėpė“, – tikina M.Palubenka. Drauge su Lietuvos ambasadoriumi Šveicarijoje Jonu Rudalevičiumi jis suskubo įsiamžinti nuotraukoje.

Tiesa, į Šveicariją dainininkas nuvyko šiek tiek anksčiau, nei prasidėjo festivalis – apsilankė Niono mieste. „Dieną prieš Badeno, kuris yra vokiškojoje šalies dalyje, festivalį buvome Nione – prancūziškoje dalyje. Labai gražūs abu regionai. Ir šalis labai graži. Daug vaikščiojom, važinėjom, bendravom, ragavom vietinių patiekalų – visko buvo daug, įtemptai ir labai įdomiai“, – dalijosi įspūdžiais jis.

Šveicarijoje M.Palubenka viešėjo pirmą kartą, todėl įspūdžių parsivežė daug. Geriausių – apie vietinius gyventojus: „Labai patiko šveicarų bendravimo kultūra, jų inteligentiškumas, skirtingas ir panašus mūsų suvokimas apie dalykus. Tai atsispindi jų tradicijose, manau, pasimokėm nemažai to, apie ką kartais nepagalvojam – kultūros vertybių.“

Po įspūdingos kelionės namo į Vilnių grįžęs M.Palubenka vėl pasinėrė į kūrybinius procesus, tikina dirbantis su nemažai projektų. Gerbėjams linki sulaukti pavasario ir jo dvelksmo: „Aš šiandien pajutau, labai įkvepia.“

Markas Palubenka Šveicarijoje / Asmeninio albumo nuotr.