Marškinėliai, išpildę stilistės Agnės Gilytės vaikystės svajonę

Agnė Gilytė / Gretos Gedminaitės nuotr.
Agnė Gilytė / Gretos Gedminaitės nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-07-09 12:57
AA

Trijų spalvų trikotažiniai marškinėliai ir sijonas – toks buvo pirmasis stilistės Agnės Gilytės užsakymas, pasiryžus kurti pirmąją Lietuvoje spintos kapsulės liniją. Šiandien, trečius metus skaičiuojančio projekto „CAPSULE by Agnė Gilytė“ kūrybos vadovė audinius užsakinėja tūkstančiais metrų ir su šypsena prisimena rankomis siūtas etiketes ant pirmųjų šimto marškinėlių.

„Nuo mažų dienų buvau įsitikinusi, kad vieną dieną tapsiu ne kuo kitu, o dizainere. Per gyvenimą spėjau pabuvoti ir žurnalo mados redaktore, ir įvaizdžio namų įkūrėja, ir TV žvaigždžių stiliste, ir asmenine stiliste, ir rašytoja. Visgi, vidinis ryžtas grąžino pirminės svajonės link. Tepraėjo 17 metų, bet tai buvo puikus metas sukaupti patirties ir suprasti, ko tikrai noriu ir ką galiu geriausiai“, – pasakoja Agnė Gilytė.

„Pamačiusi kokią stiprią įtaką stiliaus pokyčiai turi moterų vidinei savijautai, užsikrėčiau „lengvos“ spintos idėja. Su kiekviena darbo diena, su kiekvienu pokalbiu prie kavos puodelio vis geriau supratau, ko trūksta mano klientams – minimalistinių ir universalių rūbų, kurie palengvintų jų kasdienį stilių“.

Agnė Gilytė / Gretos Gedminaitės nuotr.

Agnė Gilytė prasitaria, jog lemtinga idėja sukurti spintos kapsulės liniją gimė išvykus atostogų į Nidą: „Susirinkau krūvą žurnalų, iškarpų ir per metus išmargintų užrašinių. Kaip tuomet galvojau – viskas trečios knygos pamatams nuguldyti į popieriaus lapą. Visgi, iš kelionės grįžau su labai aiškia mintimi apie spintos kapsulę – bazinių rūbų kolekciją, skirtą kurti kasdienius derinius“.

Pirmąjį užsakymą stilistė mena su šypsena: „Tuomet užsakyti pirmieji šimtas marškinėlių kėlė ir džiaugsmingą jaudulį, ir nugulė ant pečių kaip nemažas finansinis įsipareigojimas. Pamenu, jog vienos etiketės prisiuvimas prieš marškinėlių anuomet kainavo apie eurą, tad su keturiomis draugėmis susirinkome pas mane namuose ir prisiuvome jas rankomis“, – dalinasi Agnė Gilytė.

Agnė Gilytė / Gretos Gedminaitės nuotr.

Anot stilistės, „CAPSULE by Agnė Gilytė“ nuo pirmųjų dienų lydėjęs glaudus ratas bendraminčių neišsibėgiojo ir šiandien: „Atsigręžus atgal suprantu, kad per tuos dvejus metus ženkliai išaugome – nuo šimto marškinėlių iki kelių tūkstančių metrų audinio kas sezoną, sudėtingų švarkų ir paltų konstrukcijų. Nepaisant augimo tempo, spintos kapsulė išlaikė savo autentišką nuoširdumą. Juokauju, kad jei šis projektas būtų restoranas – tai tas, kuriame šeimininkas nori pasveikinti kiekvieną į jį užėjusį klientą ir suktis virtuvėje“.

„Taip ir aš jaučiu didelį malonumą būti kiekviename spintos kapsulės kūrimo etape. Prie šio projekto dirbu lyg ir viena, tačiau šalia turiu išties nepamainomus žmones: visų mano reikalų koordinatorę, gamybos koordinatorę ir, žinoma, vyrą, kuriam tenka išklausyti mano dvejones, pastumdyti skaičių lenteles ir įpūsti ryžto rizikuoti su didesniais audinių metražais ar gaminių kiekiais. Žinoma, neišsiversčiau ir be profesionalių freelancerių, kurie padeda įgyvendinti kiekvieną mano sumanymą. Tai man leidžia jausti pulsą, nepamesti pirminės idėjos, išjausti kiekvieno rūbo kūrimą ir dalintis su klientais tik tuo, ką nešiočiau pati“, – šypsosi.

Agnė Gilytė / Gretos Gedminaitės nuotr.

Prieš pristatant naujus „CAPSULE by Agnė Gilytė“ rūbus kiekvienas iš jų, visų pirma, nugula į stilistės spintą ir tik vėliau pasiekia parduotuvių lentynas: „Kirpimas, dizainas, spalvinis tonas turi praeiti griežtą kasdienybės išbandymą: ar su juo patogiai jaučiuosi darbe, su vaikais kieme, ar su draugėmis susitikus savaitgalio pusryčiams. Ar lengva juos derinti ir pritaikyti skirtingose situacijose. Man svarbus rūbų universalumas – pirminė idėja iš kurios ir gimė spintos kapsulė“, – sako A. Gilytė.

Agnė Gilytė / Gretos Gedminaitės nuotr.

Stilistė pripažįsta, jog sparčiai auganti rūbų linija perdėliojo verslo prioritetus: „Spintos kapsulės darbai užima vis daugiau mano kasdienybės. Dabar mano metus formuoja sezonų cikliškumas, atsiranda tam tikras darbų ritmas. Rugpjūtį pasirodysianti rudens kolekcija jau siuvyklose, o mintimis jau planuoju kitų metų pavasarį. Jaučiu, jog pasaulis gręžiasi į tvarią madą, kokybiškus rūbus, tad po truputį žengiame ir į užsienio rinkas. Šis augimo procesas – be galo gražus ir įdomus, tad norisi jam skirti visą laiką ir jėgas“.