Martynas Kavaliauskas mini 29-ąjį gimtadienį: „Su žmona kasdien stengiamės vienas kitą stebinti“

Martynas Kavaliauskas ir Rusnė Kavaliauskienė / Asmeninio albumo ir TV8 nuotr.
Martynas Kavaliauskas ir Rusnė Kavaliauskienė / Asmeninio albumo ir TV8 nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-04-20 12:59
AA

Balandžio 20-ąją dainininkui Martynui Kavaliauskui sukanka 29-eri. Jau antrąją gimimo dieną karantino sąlygomis sutinkantis atlikėjas šypsosi, kad gyvenimas pilnas netikėtumų. „Taip dviejų gimtadienių tikrai neplanavau švęsti”, – juokiasi jis. Visgi atrodo, kad pandemija nei gimtadienio nuotaikos, nei kūrybinio įkvėpimo neišblaškė, o jį tik dar labiau sustiprino.

Martynas kalbėdamas su portalu Žmonės.lt neslepia, kad balandžio 20-oji jam kelia dvilypius jausmus. Tiesa, atlikėjas džiaugiasi, kad šią gimimo dieną paminės įrašinėdamas naują dainą. 

„Iš tikrųjų, šis gimtadienis atneša ir džiugesį, ir slogesnę nuotaiką, nes švęsti dideliame artimųjų būryje nepavyks. Šventę teks atidėti ir pabandysiu paminėti, kai tik atsidarys restoranai ir barai. Visgi, gimimo dieną pasitinku įrašinėdamas naują dainą, todėl tikiuosi, kad gimtadienis atneš jai sėkmę. Greitu metu žadu džiuginti klausytojus naujomis dainomis kiek įmanoma dažniau“,Žmonės.lt pasakoja M.Kavaliauskas.

Nors kalbėdamas apie pastaruosius metus dažnas atlikėjas pabrėžia, kad šis etapas buvo ypač sudėtingas, Martynas džiaugiasi pastaraisiais metais galėjęs visa galva nerti į kūrybą.

„Žinoma, atlikėjų kasdienybė pasikeitė, koncertai sustojo, kaip ir visiems žmonėms, pandemijos metu buvo sunkių momentų, bet žvelgiant iš kitos pusės, seniau visas mano laikas būdavo skirtas koncertams ir spektakliams, todėl nelikdavo laiko autorinių dainų kūrybai. O juk kūrybai reikia atiduoti visą save, tad galima sakyti, kad karantinas atvėrė naujas galimybes kurti ir padėjo pamatus naujam etapui. Taip išėjo, kad į šią veiklą nėrėme kartu su žmona (Rusnė Kavaliauskienė – red. past.). Kūryba mūsų veiklą lydėjo nuolat, tačiau autorinė muzikos kūryba ir leidyba – naujas ir įdomus etapas. Tikiu ir džiaugiuosi, kad nesame vieninteliai, į kurių gyvenimą pandemija įpūtė naujų vėjų, – šypsosi jis.

Rusnė Kavaliauskienė ir Martynas Kavaliauskas

Karantino metu dainų kūryba gyvenęs, o dabar jau ir muzikinį albumą savo planuose piešiantis dainininkas pasakoja, kad žmona Rusnė negaili jam patarimų. 

„Net negaliu suskaičiuoti, kiek metų esame kartu. Mokykloje susipažinome ir dabar gyvename, dirbame kartu. Ji man tikrai negaili patarimų“, – apie darbo su žmona užkulisius pasakoja M.Kavaliauskas.

„Mūsų bendras tikslas yra įrašyti autorinių dainų albumą. Ji nebijo sukritikuoti, o aš tai labai vertinu. Kai kūryboje esi vienas, kartais gali nesuprasti, kur padėti galutinį tašką savo dainoje, kartais suabejoji, kaip ji turi skambėti. Mano žmona kartais turi geresnes ausis už mano, tad jos nuomonė man svarbi ir aš ja vienintele taip pasitikiu, – sako dainininkas.

Martynas Kavaliauskas / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

2018-aisiais meilę prisiekę Martynas ir Rusnė jausmus vienas kitam puoselėja jau trylika metų. Dainininkas šypsosi, nors karantinas darbinėje veikloje įpūtė naujų vėjų, santykiams netapo jokiu išbandymu, o ir jų kasdienybės stipriai nesudrebino.

„Koncertų nėra, tačiau veiklos turėjome labai daug, nors ji ir buvo šiek tiek kitokia – nereikėjo niekur vykti, nereikėjo nieko organizuoti, tai galėdavome tą laiką skirti kūrybai. Kartais net ne dienas, o paras praleisdavome rašydami ir kurdami dainas, o pavargę nuo kūrybos ilsėdavomės gamtoje. Mūsų santykiuose nelabai kas pasikeitė, nes jau esame įpratę kartu dirbti, praleisti daug laiko“, – pasakoja M.Kavaliauskas.

Martyno Kavaliausko ir Rusnės Jankauskytės vestuvės (81 nuotr.)
+75

Praleidus trylika metų kartu, nustebinti vienas kitą nėra lengva. Martynas juokiasi, kad gimimo dienos staigmenų iš žmonos nesitiki, nes vienas kitą stengiasi dėmesiu lepinti kasdien. 

„Mes su Rusne stengiamės kasdien vienas kitą stebinti, savo gyvenimą paversti vis įdomesniu, vis gražesniu“, – šypteli jis.

Paklaustas apie ilgamečių santykių paslaptis, Martynas nusijuokia, kad jokių taisyklių nėra – svarbiausia panašus požiūris į gyvenimą. 

„Kiekviena šeima turi savo nuostatas, kaip jie nori gyventi. Mums su Rusne labai pasisekė – mes suprantame, jaučiame, matome dalykus panašiai ir, manau, tai padeda mums gyventi darnoje“, – svarsto jis. 

Martynas Kavaliauskas su žmona Rusne / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Gal gimimo dienos proga pasvajoja ne tik apie muzikinį albumą?

„Dabar didžiausias tikslas yra būtent muzikinis albumas. Aišku, kad karantino laikotarpiu pasikalbėdavome ir apie vaikus. Mes juokiamės, kad sekmadienis yra diena, kai mes norime vaikų, tačiau bus – kaip Dievas duos“, – šypsosi jis.

Paklaustas, ko norėtų palinkėti sau gimimo dienos proga, Martynas nedvejoja – labiausiai nori, kad pasaulis grįžtų į senas vėžes.

„Noriu, kad viskas būtų taip, kaip buvo ir kad galėtume sugrįžti į normalų gyvenimą, manau, tai svarbu kiekvienam žmogui. Toks yra mano gimtadienio noras. Dar labai norisi žengti į sceną ir kuo greičiau sutikti klausytojus ir žiūrovus“, – sako M.Kavaliauskas.

Martynas Kavaliauskas (5 nuotr.)
Augustės Kukaitytės nuotr.
+2