Martynas Levickis 32-ąjį gimtadienį sutiko jachtoje: apie pokyčius meilėje ir trankią šventę Nidoje

Martyno Levickio gimtadienis Nidoje / Roberto Riabovo nuotr.
Martyno Levickio gimtadienis Nidoje / Roberto Riabovo nuotr.
Justė Juškevičiūtė, Žmonės.lt
Šaltinis: Žmonės
2022-06-14 18:56
AA

Lietuvą pasaulyje garsinantis akordeonistas Martynas Levickis birželio 11-ąją sutiko 32-ąjį gimtadienį. Šis buvo toks, apie kokį Martynas svajojo daugiau nei dvejus metus, tačiau tas svajones vis išbaidydavo pandemija. Vis dėlto laukti gražaus noro išsipildymo tikrai vertėjo – Nidoje jachtoje sutikta gimimo diena leido triukšmingai padėkoti už permainų kupinus metus.

„Permainų gyvenime tikrai nestigo ir nestinga. Bet toks ir yra gyvenimas – kiekviena diena vis naujas lapas“, – portalui Žmonės.lt sakė gimtadienį paminėjęs M.Levickis.

M.Levickis 32-ąjį gimtadienį sutiko Nidoje. Martynas šmaikštavo, kad dar artėjant tridešimtmečiui sugalvotas noras gimimo dieną sutikti jachtoje kur nors Adrijos jūroje pagaliau išsipildė. Tiesa, nors šis realizavosi šiek tiek kitaip, tačiau ne mažiau ypatingai – gimimo dieną M.Levickis grožėjosi ne egzotiškomis pakrantėmis, o Kuršių Marių vaizdais. Martynas šypsosi – svarbiausia, kad šalia jo buvo artimiausių žmonių būrys.

„Kadangi per trisdešimtmetį savo svajonės išpildyti nepavyko, bent jau šįkart pavyko susikurti savotišką tokio gimtadienio versiją. Viskas buvo taip, kaip ir norėjau“, – portalui Žmonės.lt kalbėjo muzikantas.

Martyno Levickio gimtadienis Nidoje / Roberto Riabovo nuotr.

32-asis M.Levickio gimtadienis Nidoje buvo paminėtas išties griausmingai. Martynas pasakoja, kad netrūko nei seniai matytų bičiulių juoko, nei geros muzikos, kurią lydėjo smagūs šokiai.

„Buvo užsakytas didžėjus, tai galėjau pasišokti, kaip mėgstu, o ir su artimiausiais žmonėmis gerai praleisti laiką. Tokios akimirkos dėl didelio užimtumo yra retos, tad jas tikrai labai vertinu“, – prisipažino audringą vakarėlį surengęs Martynas.

Pro akyliausių gerbėjų akis nepraslydo faktas, kad M.Levickio gimimo dienos šventėje nedalyvavo smuikininkė Klementina Venciūtė, su kuria akordeonistas jau kelerius metus ne tik grojo scenoje, bet ir vienas kitam puoselėjo romantiškus jausmus. Pasiteravus apie gyvenime įvykusius pokyčius, M.Levickis nebandė nuslėpti fakto – jie su Klementina pasuko skirtingais keliais.

„Su Klementina kartu nesame nuo metų pradžios. Gyvenimas yra vienas didelis pokytis. Kiekviena diena yra vis nauja, tad ši istorija priėjo savo tašką“, – portalui Žmonės.lt sakė M.Levickis ir pridūrė, kad su Klementina jau nepasirodys ir scenoje.

Martyno Levickio gimtadienis Nidoje / Roberto Riabovo nuotr.

Nors išsiskyrimas, be jokios abejonės, nebuvo lengvas, per daug žvalgytis į praeitį 32-ąjį gimtadienį paminėjęs M.Levickis neturi nei noro, nei laiko. Prakalbęs apie praėjusius metus muzikantas tik pasidžiaugė, kad gyvenimas po sudėtingo pandeminio etapo pagaliau sugrįžta į normalias vėžes. Visgi pandemijos atneštus pokyčius savo gyvenime Martynas pastebi iki šiol – muzikantas sako, kad nors koncertų ir vėl daugėja, jis pats per pastaruosius metus išmoko vertingą pamoką.

„Pastebiu, kad po pandemijos jau išmokau palaikyti tinkamą darbo ir gyvenimo balansą, kuris ir susiformavo pandemijos metu. Tarp didelio užimtumo ir kelionių, randu laiko sau – leidžiu sau tiesiog gyventi, tiesiog pabūti. To seniau nemokėjau, o dabar visa širdimi tokiu gyvenimo būdu mėgaujuosi“, – pandemijos atneštomis pamokomis džiaugėsi pašnekovas.

Martyno Levickio gimtadienis Nidoje / Roberto Riabovo nuotr.

Visgi koncertų ir pasirodymų, rengiamų skirtinguose pasaulio miestuose, M.Levickio kasdienybėje vis vien netrūksta – netrukus akordeonistas leisis į turą Italijoje, kur keliaus nuo Milano iki Neapolio, o kiek vėliau pasirodys Austrijoje, Lietuvoje ir Vokietijoje. Martynas pridūrė, kad per kelerius metus pastaroji šalis jį vis labiau ir pasiglemžė – šiais metais Vokietijoje muzikantas praleido kone daugiau laiko, nei gimtinėje.

„Tiesą sakant, jau planuoju „viena koja“ pradėti gyventi Berlyne – čia kitais metais turėsiu praleisti labai daug laiko, nes būsiu reziduojantis menininkas viename festivalyje. Panašu, kad per pastaruosius kelerius metus Vokietija mane bandė pasiglemžti ir galiausiai jai pavyko“, – nusijuokė apie dar vienus gyvenimo pokyčius prakalbęs akordeonistas.

Tačiau čia M.Levickis priduria, kad priešintis tokioms permainoms nė kiek nesinorėjo – Vokietija jam išties labai patinka. O ir nieko keisto: čia atsiveriančios galimybės džiugintų bet kurį didelių ambicijų turintį muzikantą.

„Man patinka ne tik Berlynas, bet ir Hamburgas. Pastarajame taip pat neretai tenka būti, nes čia įsikūrusi mano vadybinė kompanija. Vokietija yra didelė šalis su savo galimybėmis, kur lengva augti. Man, kaip menininkui, labai reikalinga tokia pasaulinė erdvė, kurioje galima siekti karjeros“, – šypsojosi muzikantas.

Martyno Levickio gimtadienis / Roberto Riabovo nuotr.

Tiesa, M.Levickis atviravo, kad jį džiugina ne tik galimybė pasirodyti pasaulinėse scenose, bet ir šansas griauti mitus, kurie vis dar apraizgę akordeoną – vis dar populiarus įsitikinimas, kad šiuo instrumentu galima groti ne visus muzikos kūrinius. Martynas džiaugiasi, kad dažnas tokį įsitikinimą turėjęs žiūrovas, išvydęs jį scenoje, nuščiūva.

„Man smagu parodyti, kaip gerai gali skambėti šis instrumentas. Iš tiesų, po koncertų dažnai sulaukiu ir jaunų akordeonistų žinučių, kurie tuomet, kai aš pirmąkart pasirodžiau televizijos ekranuose, buvo vos ką tik gimę. Smagu, kai jie rašo, kad pamatę mane pradėjo groti akordeonu, o ir kokį džiugesį dabar šis instrumentas jiems suteikia. Pastebiu, kad tie instrumentą apipynę stereotipai pamažu griūna ir tai mane skatina tik dar atkakliau eiti pirmyn, nes jaučiu, kad tai yra mano kelias. Tikrai dažnai pasidžiaugiu, kad tapau akordeonistu ir kad man su šiuo instrumentu atsivėrė tokie platūs klodai“, – portalui Žmonės.lt atviravo pašnekovas.

Martyno Levickio gimtadienis Nidoje / Roberto Riabovo nuotr.

O kokių dar ambicijų artimiausiems metams savo karjeroje turi pasaulio scenose spindintis M.Levickis? „Oi, metai bus labai intensyvūs – bus daug pasirodymų įvairiose scenose, tai šoninėms ambicijoms vietos nelieka, – nusijuokė jis ir akimirką susimąstė.

„Bet viena iš mano dababrtinių svajonių – pradėti groti svarbesnius, labiau matomus koncertus užsienyje. Tai jau ir pradėjo pildytis praeitais metais – pavyko sugroti Hamburgo Elbės filharmonijoje, ir Kelno filharmonijoje. Tai yra didžiuliai pasiekimai, kuriais didžiuojuosi ir kurie man svarbūs iki šiol. Todėl ir norėčiau daugiau tokių didelių pasirodymų“, – su portalu Žmonės.lt dalijosi M.Levickis. 

Fotogalerija:

Martyno Levickio gimtadienis Nidoje (22 nuotr.)
+16