Martynas Levickis kviečia į paramos koncertą: „Mano paties gyvenimas niekada nebuvo lengvas“
Jau vienuoliktus metus iš eilės vaikų laikinosios globos namai „Atsigręžk į vaikus“ kartu su Norvegijos Tarptautiniu liūtų klubu bei Norvegijos karalystės ambasada Vilniuje organizuoja tradicinį paramos koncertą Šv.Kotrynos bažnyčioje. Gegužės 7 dieną vyksiančiame koncerte kartu su styginių kvartetu „SinChronic“ pasirodys ir vienas garsiausių Lietuvos akordeonistų Martynas Levickis.
Šiandien 25-erių muzikantas mėgaujasi sėkmingai besiklostančia tarptautine karjera ir gerbėjų dėmesiu, tačiau neslepia, kad ir jo gyvenime buvo akimirkų, kai pagalbos jam labai reikėjo.
„Paramos koncertuose dalyvauju nedažnai, tačiau džiaugiuosi šia proga ištaikęs būti Lietuvoje ir galėdamas prisidėti prie šios idėjos, – sako M.Levickis ir priduria, kad jo paties gyvenimas niekada nebuvo lengvas. – Prisidėdamas ir nors truputį netiesiogiai padėdamas jaučiuosi laimingas. Kažkada ir man labai daug padėdavo geros širdies žmonės, įžvelgę manyje potencialą. Tam tikrais momentais tai buvo viską nulemianti pagalba. Tai susiję ir su mano studijų Londone pradžia, ir su tinkamo instrumento atsiradimu mano rankose. Taigi dabar, ko gero, yra mano eilė padėti, jeigu tik galiu“.
Tai ne pirmas kartas, kuomet Martyno akiratyje atsiduria gyvenantys sunkiau ir kukliau. Vaikinas neabejingas ir išmaldos prašantiems gatvėje.
„Aukoju seniems žmonėms gatvėje, tačiau jokiais būdais ne benamiams. Man labai gaila tų senų žmonių, kurie yra priversti prašyti smulkių pinigų iš praeivių“, – sako pašnekovas. Taip pat kartas nuo karto jis išdalija savo nebereikalingus drabužius kitiems.
M.Levickis ir pats yra lankęsis vaikų namuose. Paprašytas, vaikinas pasidalijo savo prisiminimais. „Viename Lietuvos miestelyje mano persirengimo kambarys buvo šalia koncerto vietos esančiuose vaikų namuose. Patikėkit, verkė širdis. Nors tarp vaikų mačiau ir kiek agresyvių bei linkusių į blogus įpročius, tarp jų buvo ir tų, kuriems aš ir mano komanda atrodėme kaip iš kito pasaulio. Tai mes esame iš kito pasaulio, prie kurio tie vaikai labai nori prisiliesti. Bet nemanau, kad turi tokių galimybių. Išvykstant buvo sunkiausia suvokti, kad man tai buvo tik labai trumpa stotelė ir įsimintina patirtis, o vaikai lieka ten – savo mažuose pasaulėliuose, kuriuose net ir maži saulės spinduliai ar meilės šiluma yra neįkainojami“, – jautrius praėjusios vasaros įvykius prisimena garsiausias šalies akordeonistas.
Koncertas „Širdžių kalba“ vyks gegužės 7 d., šeštadienį, 18 val. Koncerte taip pat dalyvaus žinoma Norvegijos operos solistė Mona Julsrud (sopranas), Lietuvos operos dainininkė Joana Gedmintaitė (sopranas), Vytautas Lukočius (fortepijonas), Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos pučiamųjų kvintetas „Penki Vėjai“ (tarptautinio konkurso Grand Prix laureatai). Koncertą ves Joana Čižauskaitė.
„2007 metais pirmą kartą koncertavome Vilniuje, nedidelėje bažnyčioje Vokiečių gatvėje. Šiandien koncertas iš kuklaus išaugo į didelį ir gražų labdaros renginį su žymiais Lietuvos menininkais. Aš labai didžiuojuosi būdama šio koncerto dalimi“, – sako koncerto ambasadorė M.Julsrud.
Pasiklausyti koncerto tradiciškai į Vilnių atvyksta didelė Norvegijos Liūtų klubo narių grupė. Svečiai susitiks su globos namuose „Atsigręžk į vaikus“ gyvenančiais vaikais bei vaikais, kurie lanko dienos centrus, įsikūrusius Vilniuje ir Čižiūnuose, Trakų rajone.
TAIP PAT SKAITYKITE: Martynas Levickis tapo „Julia Janus“ vyriškos kolekcijos ambasadoriumi
Visos šio renginio metu surinktos lėšos yra skiriamos vaikų vasaros pozityviam užimtumui organizuoti – išvykoms, stovykloms ir t.t. Vaikų laikinosios globos namai „Atsigręžk į vaikus“ teikia ne tik socialines globos paslaugas tėvų globos netekusiems Vilniaus regiono vaikams, bet ir vykdo Vaikų dienos centrų programą, rengia jaunuolius savarankiškam gyvenimui, bei konsultuoja smurtą patyrusius vaikus ir jų šeimos narius.
Nuo 1996 metų globos namuose pabuvojo daugiau nei 500 vaikų. Šiuo metu globos namų padaliniuose gyvena virš 60 vaikų, vaikų dienos centrus Vilniuje ir Čižiūnuose lanko daugiau kaip 30 vaikų.