Martynas Levickis moksleiviams surengs interaktyvias muzikos pamokas
Akordeonistas Martynas Levickis kitą savaitę, vos grįžęs iš Europos festivalių vadovų susitikimo Italijoje, surengs interaktyvias muzikos pamokas Utenos, Druskininkų ir Šiaulių moksleiviams. Pamokose jis naudos ir informatyvias skaidres, ir priemones, kurios iš pirmo žvilgsnio su muzika neturi nieko bendro.
Praėjusiais metais netipines muzikos pamokas pradėjęs rengti M. Levickis sulaukė didžiulio šalies moksleivių susidomėjimo. Koks gi kitas mokytojas, kalbėdamas apie muzikos epochas, iliustracijai gali pasirinkti sumuštinius?
„Remiuosi kasdienės duonos pavyzdžiais. Miltai simbolizuoja pirmykštį vienbalsį dainavimą – apeiginius ritualus. Juoda duona – bažnytinė viduramžių muzika. Vėliau atsiranda daugiau sluoksnių, gimsta įvairių rūšių sumuštiniai. O kai prasideda industrinis laikmetis, nuo virtuvės stalo pereiname prie dirbtuvių stalų, ir ten jau naudojame statybines medžiagas ir įrankius“, – pasakoja M. Levickis, kurio biure Vilniuje darbo stalu taip pat tarnauja varstotas.
Pučiamieji, styginiai ir mušamieji, – visus šiuos instrumentus M. Levickio interaktyviose pamokose moksleiviai mokysis pasigaminti iš kitų namų apyvokos reikmenų. Triukšmas tokioje aplinkoje labai tinkamas, nes polifonija – irgi muzika.
Pasirinkęs intriguojančią formą dalintis muzikos žiniomis, Londono Karališkosios muzikos akademijos garbės narys M. Levickis savo pamokose kurs ne vien interaktyvią pramogą: jis jaunam žmogui suprantama kalba išaiškins muzikinius reiškinius, virsmus, aptars rimtąją kūrybą – operas, simfonijas. Martynas su moksleiviais analizuos kūrėjų individualumą, pasakos įdomius jų gyvenimo nuotykius, kels klausimą – kodėl kompozitorės moterys yra muziką kuriančių vyrų šešėlyje?
„Esu sutikęs nemažai žmonių, kurie ką nors yra tiesiog išmokę, bet iki galo nesukramtę, nes viena yra išmokti, bet visai kas kita – suvokti. Šiomis pamokomis aš siekiu, kad mokiniai geriau suvoktų muzikos pasaulį“, – sako M. Levickis.
Lapkričio 27 d. M. Levickio pamoka įvyks Utenos kūrybinių industrijų centre „Taurapilis“, lapkričio 28 d. – Druskininkų jaunimo užimtumo centre, lapkričio 30 d. – Šiaulių dailės galerijoje.