Martynas Starkus įsigijo 100-metę sodybą: „Niekada nemaniau, kad man taip nutiks“

Martynas Starkus prie savo sodybos / Asmeninio albumo nuotr.
Martynas Starkus prie savo sodybos / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-07-14 16:33
AA

„Didžiausias iššūkis gyvenime yra įveikti savo paties nusistatytas ribas ir eiti taip toli, kaip niekada nebūtum nė svajojęs“ – ši prancūzų tapytojo Polio Gogeno frazė keliautojui, TV laidų ir renginių vedėjui, žurnalistui Martynui Starkui (48) šiuo gyvenimo momentu kaip niekad tinka – vyras ryžosi išeiti iš savo komforto zonos ir įsigyti pirkinį, kuriam manė niekada gyvenime nebūtų pasiryžęs.

M.Starkus prieš metus įsigijo apleistą sodybą, o šiomis dienomis pradėjo prie jos plušėti – prieš šimtą metų pastatytas medinis namas pareikalaus nemažai laiko ir pastangų, kol bus gyvenamas.

Toks pirkinys M.Starkui – labai netikėtas jam pačiam, mat vyras teigia nesantis iš tų, kurie mėgtų statybas ir panašaus pobūdžio darbus.

Istorija jis pasidalino su sekėjais ir bičiuliais socialiniame tinkle, ja sutiko pasidalinti ir su Žmonės.lt skaitytojais – galbūt ką nors ji įkvėps irgi pasiryžti tam, kam manėte, jog „tikrai niekada niekada“.

„Aš niekada nemaniau, kad taip nutiks. Aišku, pagalvodavau, kad gerai būtų turėti. Taip, kad nieko nedarant, kad paruošta būtų. Bet kad pačiam, nuo pradžių... Ne, niekada neplanavau. Kam man tas vargas? Kam tie rūpesčiai?“ – pasakojimą pradeda Martynas.

Vis dėlto posakis „Niekada nesakyk niekada“ – ne iš piršto laužtas, tad praėjusią vasarą, atslūgus pirmajai karantino bangai, M.Starkus su bičiuliu vežė vaikus maudytis – būtent bičiulis jam ir „mestelėjo“ idėją apžiūrėti netoliese parduodamą seną sodybą.

M.Starkus pasakoja šią idėją išsyk bandęs  „užgesinti“ – atsakęs, kad apleista sodyba jo tikrai nedomina, mat jis mėgstantis tokiais dalykais mėgautis tik tada, kai viskas jau paruošta ir sutvarkyta, o užsiiminėti sodybos prikėlimu antram gyvenimui – ne jo interesui.

Nepaisant to, istorija pasisuko kita linkme – įtikintas, kad vyksta „tik pasižiūrėti“, Martynas sodybą ėmė ir įsigijo! Tiesa, Žmonės.lt jis nenorėjo atskleisti, kuriame Lietuvos kampelyje ji yra – teigė norintis privatumo.

Martynas Starkus / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

„Žodžiu, paprasčiau buvo sutikti. Prasukom, išlipom, pasivaikščiojom. Dabar aš esu sodybos savininkas. Ir to palūžusio, prieš 100 metų statyto medinio namo šeimininkas. Buvo dar ir tvartas šalia, bet po šios žiemos iš jo tik griuvėsiai liko – neatlaikė sniego spaudimo senas stogas.

Nežinau, kaip taip nutiko. Neklauskit. Ir aš čia ne apie visą griaunantį sniegą. Aš apie tai, kaip taip būna, kad tu staiga turi tai, ko visai ir neplanavai. O dabar reikia kažką su tuo daryti. Nes kokia prasmė turėti, jei tik turėti? Todėl čia bus dar vienas mano gyvenimo iššūkis. Lyg man jų trūktų, aišku. Bet kodėl ne?“ – linksmai pasakoja M.Starkus.

Žinomas vyras prisiminė, kaip praėjusią savaitę vedė renginį, o kambaryje, kuriame turėjo persirengti, aptiko citatą, kuri puikiai apibūdino tai, kas jam ir nutiko.

„Man tos citatos visuomet buvo toks pritemptas reikalas, kai nukopini kažką, ko pats nesugalvoji, ar nesi tikras, kad elgiesi teisingai. Bet šį kartą žodžiai pataikė: „Didžiausias iššūkis gyvenime yra įveikti savo paties nusistatytas ribas ir eiti taip toli, kaip niekada nebūtum nė svajojęs“.

Tai štai, nuo šiandien, kiekvieną savaitę pasakosiu kaip man, miesto vaikui, sekasi statyti, tiksliau – renovuoti seną namą. Ir ar pavyks? Ką sužinau, ko išmokstu, ką po ko reikia daryti. Ir, aišku, bambėsiu, kaip niekur nespėju ir kaip viskas yra sudėtinga. Gal tai paskatins pabandyti ir jus. Nes niekas negimė mokėdamas. Nes visko galima išmokti. Jei labai nori, žinoma. Nes taip gyventi tiesiog įdomiau“, – socialiniame tinkle rašė jis.