Mažiau banko sąskaitų – daugiau pinigų?

Banko kortelės / Fotolia nuotr.
Banko kortelės / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2013-04-22 15:00
AA

Šiuolaikiniame Vakarų pasaulyje rasime nedaug žmonių, kurie neturėtų bent vienos banko sąskaitos. Nemažai jų turi net po kelias. Tačiau, kaip teigia naujausi tyrimai, atlikti Jutos ir Kanzaso universiteto mokslininkų, žmonės, turintys daugiau banko sąskaitų, sutaupo mažiau. Vadinasi, jie išleidžia daugiau, negu turintieji tik vieną sąskaitą. Kodėl?

Pasak Promothesho Chatterjee’o, vieno iš studijos autorių, turint kelias banko sąskaitas, pinigus leisti psichologiškai lengviau ir paprasčiau – juk žmogus žino, kad pinigų turi ir vienoje, ir kitoje sąskaitoje. Štai čia ir paspęsti spąstai – labai lengva prarasti finansinę kontrolę. „Jei naudojatės viena banko sąskaita, visada žinote, kiek turite pinigų ir kiek jums liko“, – tikina mokslininkas iš Kanzaso universiteto.

Atliktame tyrime dalyvavo 566 studentai. Vieni jų naudojosi viena, o kiti – net trimis banko sąskaitomis. Uždirbtus pinigus tiriamieji galėjo paskirstyti ar išleisti būtent remdamiesi savo sąskaitų skaičiumi.

„Atliktame tyrime paaiškėjo, kad tie, kurie turėjo tik vieną banko sąskaitą, išleido mažiau, nei tie, kurie galėjo naudotis trimis, – tikina profesorius Promotheshas Chatterjee’as. – Ir tai nesusiję su matematika. Dažniausiai žmonės neveda apskaitos ir pinigus linkę leisti gana spontaniškai.“

Taigi tyrimo išvados būtų tokios: viena sąskaita gali paskatinti taupyti gerokai veiksmingiau nei kelios. O jeigu niekaip negalite atsikratyti noro turėti daugiau negu vieną banko sąskaitą, pabandykite pasinaudoti programa, kuri visas turimas sąskaitas sujungia į vieną. Tokiu atveju paprasčiau bus matyti, kiek išleidote ir kiek sutaupėte.