Mažiausiai priežiūros reikalaujantys daugiamečiai augalai

Astrai / Fotolia nuotr.
Astrai / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2014-06-30 09:15
AA

Daugiametės gėlės – tikras išsigelbėjimas mažai laiko turinčioms šeimininkėms. Na, o derindamos su vienmečiais augalais, galite sukurti išties šauniai atrodantį įspūdingą gėlyną.

Taigi, kokias gėlės verta pasisodinti sode?

Lubinai

Tai, kad lubinai visiškai nereiklūs, kuo puikiausiai matome – jų gausu pievose, kuriose šios gėlės mėlynuote mėlynuoja ir žavi savo laukinės gamtos vizija. Jie itin gražiai atrodo augdami vieni, arba derinami su kitais augalais. Auga praktiškai bet kur ir bet kokioje dirvoje, labiausiai mėgsta saulę, būna įvairių spalvų. 

Lubinai / Fotolia nuotr.

Vilkdalgiai

Elegantiškos, puošnios įvairiaspalvės gėlės labai dailiai atrodo alpinariume, šalia vandens, išsodintos kartu su vienmetėmis vazonuose. Mėgsta augti saulėje, gauti pakankamai drėgmės, bus dėkingi už reguliariai purenamą žemę.

Lubinai / Fotolia nuotr.

Bijūnai

Į madą su trenksmu sugrįžę močiutės bijūnai užgniaužia kvapą drapiruotais žiedlapiais, slepiančiais savyje rasotas ašaras. Juos itin pamėgo nuotakos, o auginti ir prižiūrėti šias gėles itin paprasta. Puikiai auga saulėje, prasčiau pavėsyje. Nepamirškite jų sutvirtinti, kadangi laibi gėlių koteliai virsta į šonus, todėl bijūnai praranda savo formą, gali pradėti lūžinėti. Taip pat tinka gausiai palieti ir mėgautis jų žydėjimu, kadangi šis stebuklingas laikas itin trumpas...

Lubinai / Fotolia nuotr.

Ramunės

Lietuviškos ramunės – paprastos, bet neprastos gėlės, įnešiančios į gėlyną gaivumo, jaukumo. Neįmantrius augalus prižiūrėti išties paprasta, tuo labiau, kad ramunės labai ilgai žydi, o ir nupjautos neskuba nusikratyti žiedais. Jas laistykite ir tręškite kaip ir kitas gėles. Nereiklios persodinimui, todėl galite jas išsodinti įvairiose sodo vietose.

Lubinai / Fotolia nuotr.

Melsvės

Dar vienas įprastas ir akį džiuginantis augalas, žavintis savo tankia lapija. Jeigu jūsų gėlynas pavėsyje, žinokite, kad melsvės tiks idealiai, kadangi žydi ir džiugina net pačiuose tamsiausiuose užkaboriuose. Dekoratyviai atrodo melsvių lapai, galintys būti žalsvi, melsvi, baltai apkraštuoti. Šie augalai gražiai žiūrisi ir alpinariumuose.

Lubinai / Fotolia nuotr.

Auskarėliai

Išsiskiria dailiais žiedeliais, o ir pats krūmelio aukštis itin patogus, todėl laisvai gali augti vienas be papildomų kitų augalų derinimo. Gerai auga daliniame pavėsyje. Labiausiai Lietuvoje paplitę dailieji ir puošnieji auskarėliai. Mėgsta lengvą, purią, derlingą dirvą. Gausiai laistykite per sausrą.

Lubinai / Fotolia nuotr.

Astilbės

Gali būti raudonos, rausvos, baltos. Taip pat kaip ir dailieji bei puošnieji auskarėliai gerai auga daliniame pavėsyje. Žiedai atrodo itin dekoratyviai, tinka puokštėms, gražiai atrodo su viksviniais augalais. Gana ilgai žydi – apie tris savaites.

Lubinai / Fotolia nuotr.

Alpiniai astrai

Nuo jų rūšių net akys raibsta, o jau spalvų gausybė... Astrai – puikios gėlės jūsų darželiams, nes nėra išrankios dirvai ar sunkiai prižiūrimos. Be to, sutraukia būrius bičių, drugelių, kurie minta šių nuostabių augalų gėrybėmis. Vertina derlingą dirvą, o žydi nuo vasaros iki pat rudeninių šalnų.

Lubinai / Fotolia nuotr.
Lubinai / Fotolia nuotr.

Flioksai

Įvairiausių spalvų flioksai išties elegantiški ir labai dailūs, be to, nereikalauja jokios ypatingos priežiūros. Jie kaip chameleonai, keičiantys savo spalvą priklausomai nuo apšvietimo, gerai auga tiek saulėje, tiek pavėsyje. Vienoje vietoje gali žydėti net iki 8 metų, tačiau ilgainiui žiedeliai praranda spalvą. Todėl nepamirškite patręšti, persodinti, gausiai palieti, kad šios gėlės žydėtų ilgai ir gausiai. Šalia nereiklių ir žavių augalų galime paminėti ir jurginus, kardelius, ežiuoles ir kt. 

Lubinai / Fotolia nuotr.