Peggy GUGGENHEIM (1898–1979) buvo bloga mergaitė. Tačiau jos pinigai ir aistros labai pasitarnavo menui. Be Peggy kolekcijos modernioji dailė atrodytų daug skurdesnė.
PAVELDĖTOJA. Peggy jaunystė sutapo su džiazo amžiumi. Ji buvo niujorkietė, turtinga panelė, kurios mama paveldėjo apie 40 milijonų JAV dolerių, o tėvas, vario kasyklų savininkas, irgi neskurdo, bent jau mirė prašmatniai – nuskendo „Titaniko“ pirmos klasės kajutėje, pirktoje sau ir meilužei.
Dar buvo dėdė, į kurį Peggy visada galėdavo kreiptis: tėvo brolis, garsus mecenatas Solomonas Guggenheimas... Ką veikti, kai trūksta tik gulbės pieno? Mergina nuobodžiavo.
MEDIKŲ KLAIDA. Peggy įsidarbino kurjere madingame Niujorko knygyne „The Sunwise Turn“, kur spietėsi bohema, rinkosi garsiausi rašytojai. O laisvalaikį leido kaip filme „Didysis Getsbis“ – pasaulyje, kurio tvarką diktavo naujųjų turtuolių vaikai ir nebuvo jokių tabu.
Peggy vilkėjo specialiai jai siūtus Paulo Poiret tualetus, neišleisdavo iš rankų cigaretės – mėgo dūmus ir prieblandą, nes buvo nuostabios figūros ir negražaus veido. Jį subjaurojo pati: jaunystėje kreipėsi į chirurgus, kad patobulintų nosį, tik jos reikalavimai buvo tokie nerealūs, kad medikai patyrė fiasko. Tačiau kai apstu pinigų, kam rūpės į bulvę panaši nosis... Ir Peggy tuo naudojosi.