Medeina ir Liudvikas Andriuliai: kaip neprarasti gyvenimo džiaugsmo, auginant keturis vaikus

Jokio vyniojimo į vatą. Jokio cukraus. Faktas, kad šeimoje auga keturi vaikai, visai nereiškia, kad komunikacijų specialistė Medeina ANDRIULIENĖ (35) ir telekomunikacijų verslo ekspertas Liudvikas ANDRIULIS (44) prarado humoro jausmą, sutirpo nuo kūdikiškų veblenimų ir į pasaulį žvelgia tik pro sauskelnių kalną. „Vaikus auginame taip, kad žinotų, jog gyvenimas ne rožėmis klotas“, – šypsosi jiedu, kuriuos vieni pavadintų cinikais, kiti – tiesiog sveiko proto žmonėmis.

Medeina Andriulienė ir Liudvikas Andriulis su vaikais / „Dobiliuko Foto“ nuotrauka
Medeina Andriulienė ir Liudvikas Andriulis su vaikais / „Dobiliuko Foto“ nuotrauka
Grytė Liandzbergienė
Šaltinis: Žmonės
2023-04-05 13:51
AA

Nuosaikumą šlovinantys posakiai apie tai, kad „mažiau yra daugiau“ ir „kuklumas žmogų puošia“, skirti ne Andriuliams – jų pasaulyje visko yra daug. Daug darbų, verslų ir užsiėmimų – net stebiesi, kaip jiems užtenka paroje valandų. Daug vaikų – niekas nenuginčys, kad keturios atžalos yra solidu. Daug pinigų – irgi be jokio kuklumo tenka pripažinti, kad jie – pasiturintys žmonės, savo rankomis, tiksliau – galvomis, susikūrę tokį gyvenimą, kokio norėjo. Ir daug meilės: šitos likimo dovanos nesuplanuosi, bet net ir čia jiems pasisekė.

Žurnalas Žmonės 2023/14

Kai tapote pora, jūsų namuose augo du sūnūs iš Liudviko pirmosios santuokos – Aleksandras ir Konstantinas. Dabar, gimus mažosioms Anai ir Marijai, vaikų būrys padvigubėjo. Jaučiate skirtumą, du ar keturi?

Liudvikas: Žinoma: keturi yra stipriai per daug. Mūsų taboras niekur nebetelpa, viską reikia keisti: mašiną, namą, nes visiems reikia atskirų kambarių... Aišku, metams bėgant tų vaikų proporcingai mažės. Štai Aleksas įstojo į Ross mokyklą Niujorke, laimėjo stipendiją, nuo rudens išvažiuos mokytis – iškart vienu taps mažiau.

Medeina: Jei sąžiningai, dėl Alekso išvykimo mums visiems skauda širdį. Jam šešiolika, jis jau ne vaikas – tai dar vienas suaugęs žmogus, su kuriuo labai įdomu bendrauti. Su Liudviku piktinamės ta neteisybe: na kodėl, kai vaikai užauga ir su jais tampa įdomiausia, jie ima ir palieka namus?.. Bet dėl mašinos Liudvikas teisus: kai į ją reikia sugrūsti keturis suaugusius žmones ir du kūdikius su didžiulėmis kėdutėmis, jau ne automobilis, o autobusas reikalingas. Matyt, kažkur apsiskaičiavome...