Medicinos darbuotojoms dovana – grožio diena kaip filme
Balandžio 27 d. – medicinos darbuotojų diena. Šalia medikų dirba ir slaugos darbuotojai, be kurių, vargu, ar galėtume gydytis sveikatos įstaigose. Ar kada susimąstėte, kiek savo gyvenimo ir laiko pašvenčia ir šie medicinos darbuotojai?
Jie nepaliaujamai rūpinasi ligoniais nuo vaistų suleidimo, sauskelnių keitimo iki gyvenimo problemų išklausymo. Jų atlyginimai maži, dirba ir dienomis, ir naktimis. Deja, kartais nelieka net laiko sau. Kaune įsikūręs grožio mokymų centras „R Style House“ nusprendė padovanoti asmeninės išvaizdos pokyčius slaugos darbuotojoms. Akcijoje dalyvavo keturios Kazio Griniaus Slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninės darbuotojos.
Rita Mikalajūnienė yra grožio mokyklos idėjininkė ir įkūrėja. Jis su mokinėmis nuolat lankosi slaugos namuose, ligoninėse ir nemokamai apkerpa ligonius, kurie neturi galimybės tai padaryti savo jėgomis.
„Mes nuolat matome tokius žmones, kuriems reikia priežiūros. Bet juk ir tuo rūpesčiu besirūpinantys žmonės per didelį užimtumą nebeturi laiko net sau. O ypač moterys, kurių grožio procedūroms reikia daugiau laiko. Juk tokia mūsų prigimtis: norime gražiai atrodyti, turėti sveikus plaukus, nagus, kartais ir lūpas ar blakstienas pasidažyti. Todėl vieną dieną ėmiau ir paskambinau į gydymo įstaigą, kurioje kerpame ligonius.
Pasakiau, kad norime padovanoti slaugos darbuotojams grožio dieną: pokyčius nuo galvos iki kojų! Su pasiūlymų sutiko dvi slaugytojos, socialinė darbuotoja ir slaugytojos padėjėja“, – pasakoja Rita.
Prie akcijos prisijungė ir gydytojai
Rita pasakoja, kad pradžioje plavano padovanoti plaukų ir nagų pokyčius. Tačiau apie šią idėją pradėjus kalbėti garsiai kolegoms ir klientams – atsirado ir daugiau norinčių prisidėti. Prisijungė makiažo specialistų komanda, fotografė, videografas, klientai įsteigė įvairiausių dovanų.
„Viena dieną dariau manikiūrą nuolatinei klientei – vidaus ligų diagnostikos gydytojai. Su ja pasidalinau akcijos idėja. Ir staiga ji pareiškė, kad nori šioms slaugytojoms padovanoti bilietus į Nacionalinį Kauno dramos teatrą. Buvau maloniai nustebinta ir širdis džiaugėsi, kad prie visos idėjos prisijungė tiek daug palaikančiųjų“, – atvirauja Rita.
„Visa diena jau buvo suplanuota: nuo ryto renkasi slaugytojos bei grožio komanda, o vakare medicinos darbuotojos su naujaisiais pokyčiais, visos pasipuošusios – eina į spektaklį.“
Slaugytojos prie akcijos prisijungė norėdamos pokyčių
Socialinė darbuotoja Jurgita šį darbą dirbą jau 10 metų. Ji daro įvairiausius darbus: nuo dokumentų tvarkymo iki vaistų, sauskelnių, papildomo maisto pirkimo, ligonių lankymo, įvairių pramogų jiems organizavimo. Į slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninę kviečia įvairius svečius, kad tas laikas ligoniams duotų ir gerų emocijų. Žmonės čia gydosi ir iki 4 mėnesių.
„Per mėnesį gaunu apie 600 eurų į rankas. Labai dažnai tenka dirbti ir vakarais. Pas mus vienu metu gydosi apie 100 žmonių, kiekvienam kasdieną reikia rūpesčio, kyla įvairiausių reikalų: nuo buitinių iki biurokratinių.
Kai išgirdau pasiūlymą – nesuabejojau. Nes visą gyvenimą vaikščiojau tokiu pačiu kirpimu ir tai buvo geras spyris pasikeisti. “
39-erių metų slaugytojos padėjėja Loreta ir 47-erių metų slaugytoja Sigita tikina, kad dirbant tokį darbą labai svarbu komandiškumas. „Kiekviena grandis turi būti susidirbusi ir neprincipinga. O jeigu visi dirba iš širdies ir atsidavę – kova su liga tampa lengvesnė“, – vienbalsiu teigia moterys.
Sigita šią profesiją pasirinko dėl įgimto noro padėti kitiems. Jos mama buvo medikė ir nuo vaikystės matė tokį pavyzdį. Moteris vaikystėje užsirašė savo svajonę, kad užaugusi nori padėti ligoniams. Kai baigė mokyklą – savo svajonę įgyvendino ir slaugės darbą dirba jau 26 metus.
Loreta pripažįsta, kad jos artimiesiems buvo sunku suprasti kodėl ji pasirinko slaugės padėjėjos darbą.
„Iš tiesų čia reikia geležinių nervų ir stiprybės, tiek fizine, tiek psichologine prasme. Tačiau mes į darbą einame kaip į šventę! Kiekvienas ligonis mums tampa kaip draugas. Man patinka čia dirbantis nuotaikingas kolektyvas, atmosfera. Jeigu kas ateina blogesnės nuotaikos – mes greit ją nuvejame lauk dainomis, šokiais ar linksmais pasakojimais. Stengiamės pas ligonius eiti tik su gera emocija, nes juk jiems ir taip yra sunku.“
Slaugė Ilona iš visų akcijos dalyvių turi ilgiausią darbo stažą – 36 darbo metai. Kolegės moterį apibūdina kaip kukliausią visame kolektyve. Ji prisipažino, kad visus tuos metus yra užsisukusi kasdienybėje ir darbe, niekaip neatranda savo stiliaus.
„Kai bendrame slaugytojų susirinkime garsiai buvo pasakyta apie galimybę dalyvauti akcijoje aš ilgai dvejojau. Bet peržengiau per save ir kilstelėjau ranką.“
Grožio diena – kaip filme
Pokalbio metu visos moterys dalinosi pokyčių įspūdžiais.
„Kai mes atvykome - iš karto uždengė veidrodžius, kad nematytume ką daro. Visą dieną mumis rūpinosi nuo nago briaunelės iki paskutinio plaukelio. Atrodė, kad esame filme”, – juokėsi Loreta su Sigita.
„Atvykome nieko nesitikėdamos, įsidėjome sumuštinių, nes žinojome, kad visą dieną ten reikės išbūti. Bet kur jau! Tų sumuštinių net neišsitraukėme, nes viskuo buvo pasirūpinta.
Tik pastebėjome, kad antroje dienos pusėje visos pradėjo skubėti. Lyg iki kažkurio laiko turėtų viską užbaigti. Mes siūlėme tiesiog mažiau mus gražinti, kad bus gerai ir taip, ką iki šiol padarė. Bet jos nesutiko ir toliau skubėjo.
Kai atidengė veidrodžius – vos galėjome save atpažinti! Rezultatas buvo nuostabus. Po to gavome kalną dovanų ir pagaliau paaiškėjo, kodėl visos taip skubėjo. Pasirodo, kad 18 val. vakare mūsų dar laukė spektaklis Nacionaliniame Kauno dramos teatre.“