Medikų šunims – Agnės Kulitaitės dėmesys: siūlosi juos vedžioti

Agnė Kulitaitė/Socialinių tinklų nuotr.
Agnė Kulitaitė/Socialinių tinklų nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-03-19 12:43
AA

„Dabar tas laikas, kai reikia patikėti karma ir vienas kitam pagalbos ranką, nieko atgal nesitikint, ištiesti“, – sako kūrybininkė Agnė Kulitaitė, per karantiną sugalvojusi bent kelias labdaringas akcijas. Jas Agnė žymi grotažyme #meilėkarantinometu.

A. Kulitaitė neslepia, jog prisidėti prie šiuo metu viršvalandžius dirbančių gydytojų gerovės ją įkvėpė Beatos Nicholson iniciatyva medikams tiekti maistą.

Sakoma, kad gerus darbus reikia daryti tyliai, pritariu šiai minčiai tada, kai per televizorių matau besišypsančius ponus, kitiems dovanojančius kartoninius čekius su ant jų užrašytomis didelėmis sumomis. Tačiau, kai mus ištinka toks laikas kaip dabar, turime būti vieningi.

Įvairiausi geri darbai, iniciatyvos plinta kaip virusas. Sakyčiau, ironiškas palyginimas… Aš ir pati, kelias dienas bimbinėdama, buvau įkvėpta Beatos Nicholson sprendimo, jog jos restoranai nuo šiol medikams tieks įvairius patiekalus.

O ką galiu padaryti aš?, – paklausiau savęs. Turiu kojas, rankas, turiu galvą ant pečių – juk galiu dirbti. Kadangi buvo kalbėta apie medikų viršvalandžius, medikų vaikus, aš pagalvojau apie gyvūnus. Kodėl gi man nepasisiūlius vieno kito keliom dienom priglausti? O jei ne priglausti, tai pamaitinti ar lauke pavedžioti. Čia pagalba būtų abipusė: gyvūnai labai malšina stresą“, – Žmonės.lt pasakojo Agnė. 

 

Agnė Kulitaitė/ Asmeninio albumo nuotr.

Niekam ne paslaptis, kad visuotinis karantinas didelių nuostolių atnešė ir smulkiajam verslui, todėl, norėdama prisidėti prie lietuviško verslo puoselėjimo, Agnė socialiniuose tinkluose ėmė savo sekėjus skatinti pirkti vietinių prekės ženklų gaminius, užsisakyti maisto iš savo mėgstamų mažų kavinukių. 

Agnė Kulitaitė/ Neringos Rekašiūtės nuotr.

„Kadangi dirbu kelis darbus vienu metu, viename iš jų dabartinė krizė palietė ir mane. Netekau dalies pajamų. Žinoma, liūdna, bet tada pagalvojau: juk aš turiu dar kelis pastovius darbus, o ką daryti tiems, kurie kuria, kažką pardavinėja, gamina ir šiai veiklai atiduoda visą savo laiką? Supratau, kad dabar puiki galimybė priminti visiems apie puikius lietuviškus verslus ir juos palaikyti, todėl paskatinau savo sekėjus užsisakyti maisto į namus iš sau patinkančių vienetinių vietų, ateinančioms progoms pirkti iš lietuviškų online parduotuvių ir virtualiu žodžiu rekomendacijų nepagailėti.

Pati kiekvieną dieną per savo Instagram profilį reklamuosiu vis kitą lietuvišką prekinį ženklą. Bus naudos ar ne – aš nežinau, bet bent būsiu tikra, kad kažkiek kažkam gero padariau“, – kalbėjo A. Kulitaitė.

Agnė Kulitaitė

A. Kulitaitei šis laikotarpis vienu metu atrodo ir gąsdinantis, ir įdomus. „Kartais mąstau, kad tuoj į namų duris kažkas patuksens, aš jas atidarysiu, o ten stovės bičas su kamera ir sakys: Cha, cha, čia buvo realybės šou, testavom jus. Taip pat dažnai pasijuntu lyg veiksmo filme, kurio scenarijus yra miksas jau kelių matytų“, – teigė socialinių tinklų veikėja.

„Žvelgiant iš filosofinės pusės, tai tas priminimas sau apie dabartį ir sustojimas joje, išties gali būti į naudą. Žvelgiant iš ekonominės – manau, visi suprantame, kokią įtaką daro stagnacija. Ar po šio periodo pasikeisim, mažiau skubėsim, daugiau vertinsim? Kol kas abejoju...spėju, tada mumyse įsižiebs noras pirmauti, daryti, atsistatyti – žiūrėkit, ar tik nepradėsim skubėti dvigubai. Pati aš išlaikau savitą ritmą, tik gal tos keturios namų sienos užkniso“, – pridėjo ji.

Agnė Kulitaitė/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

O kad laikas karantine neprailgų, A. Kulitaitė sugalvojo ir dar vieną akciją. Tiesa, ši – susijusi su pramogomis. Kadangi draugų susibūrimai šiuo metu nerekomenduojami, Agnė sumąstė su visais susitikti virtualioje erdvėje ir Facebook pradėjo organizuoti internetinių žaidimų turnyrą: 

„Kadangi nuo pat vaikystės mėgstu įvairiausius žaidimus, pagalvojau, kad būtų puiku visiems kažkaip virtualiai susitikt. Kol kas geriausias variantas – Counter Strike, tik, kaip suprantat, ne virtualią arbatą ten gersim, o vienas kitą šaudysim“.