Meghan Markle fenomenas: iš visų jėgų keičia praeitį bei slepia ją lydėjusį lengvabūdiškumą

Meghan Markle ir princas Harry / Vida Press nuotr.
Meghan Markle ir princas Harry / Vida Press nuotr.
Šaltinis: „Laimė“
2020-11-28 12:17
AA

Ji mūsų amžininkė ir kiekvienas jos žingsnis skrupulingai dokumentuotas. Bet kuo toliau, tuo labiau atrodo, kad Sasekso hercogienė Meghan pasiklydusi bent keliose prieštaringose savo biografijos versijose.

Kartais net suabejoji, ar pati Meghan Markle žino, kas ji tokia ir kokio tikslo siekia. Ir kas nutiko per skandalingą laikotarpį po vadinamojo megzito, kai mažiau nei prieš metus Jungtinės Karalystės jaunasis princas su žmona pareiškė paliekantys karališkąją šeimą. Nes iki tos dienos viskas buvo aišku: Holivudo aktorė (išties vienas serialas – tai dar ne žvaigždė) išteka už kiek jaunesnio princo, dirba širdžių princese, rūpinasi Tautų Sandraugos reikalais (Meghan su princu Harry ir šiandien yra Karališkojo Tautų Sandraugos fondo viceprezidentė ir prezidentas), globoja jai patikėtas organizacijas, myli vaikus, dievina brangius apdarus, elgiasi kiek ekscentriškai, kaip ir dera jankei karalienės Elžbietos II rūmuose.

Princas Harry ir Meghan Markle / Vida Press nuotr.

Gimdo įpėdinius ar bent įpėdinį (britų karališkoji šeima proanūkių nestokoja, taigi, vaikų klausimas – visiškas šeimos reikalas). Daugiau ar mažiau laikosi tradicijų (garsusis PROTOKOLAS, draudžiantis lakuotis nagus tamsia spalva, pasirodyti plikomis kojomis ir fotografuotis asmenukėms, dažniausiai paaiškėja esąs pramanytas: karališkosios šeimos narių, ypač esančių ganėtinai toli nuo sosto: princas Harry dabar – šeštas, tokie draudimai neriboja).

Kaip keliais žodžiais pasakyti, kas yra Meghan Markle šiandien?

Tačiau kaip keliais žodžiais pasakyti, kas yra Meghan Markle šiandien? Na taip, vis dar Sasekso hercogienė – JAV nieko nereiškiantis titulas prisimenamas išrankiai, bet prireikus ištraukiamas. Princo Harry žmona. Ne princo, o tiesiog pusantrų metų sūnaus Archie Harrisono Mountbatteno-Windsoro motina. Ieškovė, besibylinėjanti su keliais britų geltonosios spaudos leidiniais.

Visų sričių aktyvistė, ginanti dramblius, vaikus, juodaodžius, moteris, raginanti aktyviai balsuoti JAV prezidento rinkimuose ir čia pat netikėtai kelių sekundžių trukmės vaizdo įrašu pasirodanti „Americaʼs Got Talent“ talentų šou. Atrodo, ji vis dar nerado savo nišos ir kartu su viešųjų ryšių agentūra jos atkakliai ieško. Gali būti, kad net turi kokį nors toli siekiantį tikslą, kurio niekas kitas nemato, – mūsų distopiniame pasaulyje net mintis apie JAV prezidento rinkimuose susiremiančias Ivanką Trump ir Meghan Markle neatrodo visiškai fantastinė. Tačiau net nebūnant Markle nekentėju Donaldo Trumpo sėkmės palinkėjimas princui Harry skamba kaip draugiškas persergėjimas. Prezidentas ir buvusi aktorė seniai ir viešai nemėgsta vienas kito, nors Meghan ir neištesėjo 2016 metais duoto pažado moteris niekinančio Trumpo pergalės atveju palikti JAV. 

Meghan Markle / Vida Press nuotr.

Tobula preambulė

Istorijos įžangą daug kas dar prisimena – prieš ketverius metus pasklido gandų, kad tuometinis publikos numylėtinis princas Harry susitikinėja su Kanadoje besifilmuojančia serialo „Kostiumuotieji“ aktore Meghan Rachel Markle. Nėra nuotraukų – nėra ir romano, bet intriga buvo susukta kaip reikiant. Neblogas, bet ne pirmo ryškumo serialas turėjo savo gerbėjų, o po žinios apie romaną su tikru princu Markle vardą, trumpą biografiją ir instagramo paskyrą žinojo visi, bent akies krašteliu dirsčiojantys į aukštuomenės kroniką. Ir labai greitai pasidalijo į skeptikus ir entuziastus – vieni dvejojo, ar toks ryšys egzistuoja, kiti skaičiavo minutes iki vestuvių.

Viskas klostėsi nepaprastai ir neįprastai niekur neskubantiems karališkosios šeimos vyrams. Jokių septynerių draugystės metų, kaip laukiančiosios Kate – Kembridžo hercogienės – atveju. Sužadėtuvės. Kalėdos su karališkąja šeima, kas iki šiol nė nesisapnavo būsimosioms žmonoms. Gerokai iki vestuvių Meghan dalyvavo renginiuose kaip karališkosios šeimos narė. Pačios vestuvės 2018 metų liepos 19-ąją, kai nuotaką į Vindzoro koplyčią įvesdino Velso princas Charlesas. Naujajai karališkajai porai suteiktas Sasekso hercogų titulas.

Daugiau ar mažiau – bet kuriai naujokei nelengva pritapti prie tokio sudėtingo darinio kaip karališkoji šeima

Daugiau ar mažiau – bet kuriai naujokei nelengva pritapti prie tokio sudėtingo darinio kaip karališkoji šeima – sėkminga veikla. Savas lizdelis – Frogmoro kotedžas – Vindzore, sutvarkytas pagal šeimos poreikius. Ir netikėtai – praėjusių metų sausio 8-ąją paskelbta žinia: Sasekso hercogai paskelbė atsisakantys karališkųjų pareigų. Kaip jiems įprasta – instagrame.

Anūkas nesiteikė net perspėti senelės karalienės, o Velso princas Charlesas ir princas Williamas gavo tekstą 10 minučių iki paskelbiant pareiškimą. Uogytė ant torto – pareiškimas pateiktas Kembridžo hercogienės Catherine 38-ojo gimtadienio išvakarėse. Laikui bėgant tai tapo tradicija: Harry ir Meghan naujas nuotraukas ar pareiškimus skelbia karališkajai šeimai svarbiomis datomis ar jų išvakarėse, beveik vaikiškai kovodami dėl publikos dėmesio. Ir apskritai – pabėgti neatsisveikinant – Meghan mėgstama maniera: su buvusiu vyru prodiuseriu Trevoru Engelsonu ji išsiskyrė kone pašto siunta – grąžino jam sužadėtuvių ir vestuvių žiedus registruotu laišku.

Kate Middleton ir Meghan Markle kartu stebėjo teniso turnyrą / „Scanpix“ nuotr.

Nesutampantys raštai

Megzitą, kaip šmaikštuoliai iškart praminė pabėgimą iš rūmų, netrukus užgožė tikros nelaimės: pandemija, politinis breksitas, ne tik JAV tebepurtančios rasinės riaušės. Tačiau viešai visada pabrėžusi ieškanti privatumo Meghan nė už ką neleidžia jos pamiršti. Ak, taip, dar yra ir Harry, bet, kaip buvo pasakyta per vieną reportažą, kuriame abu dalyvavo, Harry, be abejonės, tikras feministas. Vadinasi, daro taip, kaip nori žmona. „Meghan gauna tai, ko nori“, – šie dar iki vestuvių pasakyti žodžiai irgi priskiriami princui Harry.

Iš rūmų pabėgusios poros gyvenimas – daugeliu atvejų nepatikima gandų ir prielaidų teritorija. Juolab ji pati degina žvakę iš abiejų galų. Viena vertus, ganėtinai chaotiškai ieško vietos Los Andželo bohemos gyvenime, kuris dabar ir taip suvaržytas dėl pandemijos. O Meghan Markle ir Holivudo laikais nebuvo vadinamojo A sąrašo žvaigždė, pirmoji tiesianti ranką Georgeʼui Clooney ar Reese Witherspoon. Na taip, politinių ambicijų turintis Clooney pasirodė jųdviejų vestuvėse, o minėtoji Witherspoon padėkojusi atsisakė kvietimo – girdi, kaip galinti vykti į nepažįstamų žmonių asmeninę šventę.

Antra vertus, lyg įkvėpti vadinamosios „atšaukimo kultūros“, Meghan (ir Harry) iš visų jėgų keičia praeitį. Ištrintas Meghan gyvenimo būdo tinklaraštis „The Tig“ ir lengvabūdiška mergautinė instagramo paskyra su vynu, maistu, aukštakulniais ir kitomis smagybėmis. Braukomi draugų ir net artimųjų sąrašai, perrašinėjama tokia nesena praeitis, lyg kliaujantis trumpa publikos atmintimi, lyg pamirštant, kad net profesionalai gerokai pavargsta valydami iš interneto viską. Tiesa, kovą su interneto šmeižtu ir patyčiomis Meghan (ir Harry) vienu metu buvo paskelbę savo šventąja misija ir ta proga paragino boikotuoti blogio irštvą – feisbuką ir instagramą, kuriame nebeliko jų paskyros. Bet dabar ši misija atidėta į tolesnį stalčių – kaip ir dramblių gelbėjimas Botsvanoje (sako, tuo besirūpinančios organizacijos taip ir nesulaukė žadėtųjų bemaž septynių milijonų eurų paramos).

Meghan svainė, Kembridžo hercogienė, vadinama ir rasiste, ir „karališkąja Karen“

Uoliausi Meghan (ir Harry) gerbėjai verčiasi tuo, prieš ką kovoja jų dievukai: jų nuoširdžios neapykantos objektas – Meghan svainė, Kembridžo hercogienė, vadinama ir rasiste, ir „karališkąja Karen“ (amerikietiškas memas, įkūnijantis pretenzingą ir kvailą baltaodę blondinę, jei tik kas, reikalaujančią pakviesti vadybininką), ir tiesiog sena gera kale. Aišku, visada galima nusiplauti rankas ir pareikšti, kad tai tik fanatai, tačiau dar taip neseniai – vos prieš metus – Meghan maloniai leido laiką Catherine draugijoje ir net ieškojo jos paramos, kaip pritapti karališkojoje šeimoje.

Kate Middleton ir Meghan Markle kartu stebėjo teniso turnyrą / „Scanpix“ nuotr.

Be šeimos

Nenuostabu, kad artimųjų iš vyro pusės išsižada Meghan, jau anksčiau pamiršusi nesanti našlaitė. Viename iš vestuvinių interviu princas Harry jausmingai sakė, kad jo žmona pagaliau radusi šeimą, kurios niekada neturėjo. Jis turėjo galvoje karališkosios šeimos narius, tačiau Meghan – ne ateivė iš žvaigždžių, o žemiška moteris, turėjusi, tai yra turinti tėtį, mamą, dėdžių, tetų ir apskritai būrį giminaičių. Iš jo į karališkąsias vestuves buvo pakviesta tik mama Doria, kuriai neseniai sukako šešiasdešimt ketveri. Su ja ir palaikomi bent kokie ryšiai – pikti liežuviai sako, jog tik dėl to, kad ji – ne baltaodė; o išsižadėti motinos net ir Meghan būtų per daug. Be to, Doria neduoda interviu, labai retai pakliūva į paparacų kameras ir apskritai netrukdo.

Blogiau su tėčiu Thomu Markleʼu, su kuriuo dukra antri metai bendrauja per advokatus. Tikriau, ji bylinėjasi su britų geltonąja spauda, neva pažeidusia jos konfidencialumą – paskelbusia asmeninį laišką tėčiui ir taip pakenkusia jųdviejų santykiams. Kol kas procesą hercogienė beviltiškai pralaimi, nors vienus gerai mokamus advokatus keičia kiti, o kitas teismo posėdis numatytas 2021 metų sausį. Vėlgi, kaip replikuoja interneto komentatoriai – kad teisėjai spėtų gerai išsijuokti iš nepamatuojamų Meghan ambicijų ir milijoninių ieškinių. Tačiau faktas, kad tėvo ji nematė bent ketverius metus, nors dar straipsniuose apie būsimąsias vestuves buvo rašyta, kad Meghan tėvai Thomas ir Doria (jie išsiskyrė, kai dukra buvo šešerių) džiaugiasi žinia ir linki porai laimės. Rugpjūtį netikras Meghan brolis Thomas Markleʼas Jaunesnysis interviu „The Mirror“ sakė, kad tėvas praradęs viltį susitaikyti su dukra ir visiškai nusivylęs ir ja, ir princu, nė nepasveikinusiu jo su 76-uoju gimtadieniu.

Rugpjūtį netikras Meghan brolis Thomas Markleʼas Jaunesnysis interviu „The Mirror“ sakė, kad tėvas praradęs viltį susitaikyti su dukra

Sąrašas žmonių, per pastaruosius metus iškritusių iš Meghan gyvenimo, netrumpas. Su netikrais broliais ir seserimi, Thomo vaikais iš pirmosios santuokos, ji niekada nesutarė. Teisybės dėlei – nieko keista: tarp jų – didelis amžiaus skirtumas, jie ne per daug artimai bendravo ir anksčiau, ir giminaičių pastangos bet kokia kaina prasiskverbti į karališkąją šeimą neatrodė pagirtinos. Bet, regis, jame nebeliko ne tik buvusios stilistės Jessicos Mulroney, instagrame susipykusios su juodaode tinklaraštininke (visą gyvenimą tiesinusi plaukus ir šviesinusi odą Meghan pastaruoju metu itin pabrėžia savo rasinę kilmę). Neseniai nemalonę užsitraukė ištikimiausias ginklanešys Omidas Scobie. Žurnalistas, laikytas Meghan bičiuliu ir patikėtiniu, kartu su bendraautore Carolyn Durand išleido beveik 400 puslapių knygą „Laisvės paieškos: Harry, Meghan ir šiuolaikinė karališkoji šeima“ (angl. „Finding Freedom: Harry, Meghan and the Making of a Modern Royal Family“).

Meghan Markle su mama Doria / „Instagram“ nuotr.

Biografija laikyta beveik oficialia: šaltiniai tvirtino, kad autoriai derino kiekvieną detalę su hercogiene. Tačiau, regis, hercogienė išsižada ir savojo Scobie – pasak jos advokatų, knyga – daugeliu atvejų autorių fantazijos vaisius. O ją skaičiusieji spėliojo: iš kur Omidas galėjo sužinoti, kad Soho klubo, kuriame pirmąkart vakarieniavo Meghan ir princas Harry, apmušalai buvo puošti moterų lytinių organų atvaizdais, kad per pirmąją bendrą išvyką į Afriką Harry pribloškė Meghan paprastumas – prireikus ji tiesiog bėgiojo į krūmelius, ar kad karalienės korgiai buvo sužavėti naujosios šeimos narės. Taip, apie tai irgi rašoma knygoje ir šią informaciją paneigė rimti vyrai advokatai kitiems rimtiems vyrams – teisėjams. Autoriai neigia kalbinę Harry ir Meghan, tačiau įžangoje rašo „lydėję ir stebėję Sasekso hercogą bei hercogienę ir glaudžiai su jais sąveikavę“. Išties detalės tokios tikslios ar asmeninės, kad niekas netiki, jog biografijos herojai jos neskaitė.

Įkandin žmonos, saviškių išsižada ir Harry, vis prisimenantis, kad brolis patarė jam ilgiau pagalvoti prieš vedant. Ir kartais pavadinantis save paskui motinos karstą ėjusiu princesės Dianos sūnumi – lyg kito sūnaus nė nebūtų buvę. Dabar jo šeima – tik žmona ir sūnus. Kai kurie karališkosios šeimos ekspertai nerimauja, kad šitaip atsiribodamas nuo brolio, tėvo ir senelių princas Harry galimų skyrybų atveju liks visiškai vienas. Ir jis gali visiškai palūžti. Beje, blogoji karališkoji šeima rugpjūtį pasveikino Meghan su 39-uoju gimtadieniu ir apskritai metus po megzito jie dar gali grįžti po šeimos sparnu. Žinoma, jei galutinai nesusigadins santykių. Ir jei to panorės Meghan, kuri, kaip žinoma, gauna, ko nori.

Ko nori Meghan?

Anksčiau kalbėta, kad ji trokšta tapti antrąja Diana. Paskui – atsidėti naujos, pasaulyje nebūtos, labdaros organizacijos veiklai, tačiau hercogų fondui „Sussex Royal“, kuris buvo įregistruotas kaip prekės ženklas ir patentavo aibę produktų: nuo mokymo programų iki suvenyrų, sparnus pakirpo Jos Didenybė, uždraudusi naudoti titulą komerciniais tikslais.

Dar ji norėjo gyventi Los Andžele – ir šitas noras stebuklingai (kaip teigia „Daily Mail“ šaltiniai – ne be Velso princo Charleso pagalbos) išsipildė: nuo birželio pora turi dvylikos milijonų vertės namą Santa Barbaroje. 2003 metais statytą bemaž 1700 kvadratinių metrų ploto vilą supa 1,8 hektaro žemės, name yra devyni miegamieji ir 16 vonios kambarių. Netoliese įsikūrusios lyg ir Meghan draugės Oprah Winfrey ir Ellen DeGeneres, nors Meghan draugystė – labai trapus veiksnys.

Meghan Markle su augintiniais / Socialinių tinklų nuotr.

Ji (be princo Harry) dalyvauja įvairiuose renginiuose rasės ir lyčių lygybės klausimais (dėl pandemijos JAV dauguma jų vyksta nuotoliniu būdu), nors skeptikai pataria hercogienei nusipirkti aiškinamąjį anglų kalbos žodyną, kuriame esama daugiau žodžių nei tik „didžiuotis“ ir „žavėtis“. Su princu Harry išreiškė paramą „Black Lives Matter“ ir aplankė kelias su judėjimu susijusias organizacijas. Buvo savanoriais – nešiojo maistą Beverli Hilso gyventojams. Dalijo mokyklinius reikmenis, higienos priemones, maistą vaikams iš nepasiturinčių šeimų „Baby2Baby“ renginyje. Pakliuvo į paparacų kameras tame pačiame Beverli Hilse ir išgarsino lietuvišką lino tekstilės įmonę „Magic Linen“, vilkėdama jos suknelę. Parėmė asociaciją CAMFED, besirūpinančią mergaičių lavinimu: Meghan gimtadienio proga organizacijai buvo paaukota beveik 70 tūkstančių eurų, už kuriuos bus galima mokyti 34 mergaites. Dar 112 tūkstančių paaukojo patys Sasekso hercogai.

Ko gero, svarbiausiu jos darbu galima laikyti interviu su feminizmo ikona Gloria Steinem

Ko gero, svarbiausiu jos darbu galima laikyti interviu su feminizmo ikona Gloria Steinem, kurį parūpino viešųjų ryšių agentūra: abiem damoms atstovauja tas pats agentas. Ir, žinoma, legendinę sutartį su „Netflix“ – Harry ir Meghan įsteigė prodiuserių bendrovę ir kurs dokumentines programas bei filmus visuomenei svarbiomis temomis. Sutarties suma neskelbiama (pora neturi prodiusavimo patirties), bet hercogai sumokėjo skolą Britanijai – 2,63 milijono eurų, išleistų Frogmoro kotedžui, kuriame jie taip ir negyveno, atnaujinti.

Ir kas ten žino – galbūt, įkvėpta frazės „Meghan gauna tai, ko nori“, ji išties svajoja apie Baltuosius rūmus? Tada lengva paaiškinti ir itin aktyvią poros politinę veiklą: abu jie kiekviena proga ragina amerikiečius balsuoti prezidento rinkimuose – skaityk, balsuoti prieš Trumpą. Kuo visiškai nesižavima nei pačioje Amerikoje, seniai nepriklausančioje nuo metropolijos, nei karališkojoje šeimoje, kurios nariai (ir čia jau ne mistinis protokolas, o tikra nuostata) į politiką nesikiša. Antra vertus, jei Sasekso hercogienės ateitis – Amerika, tai kas jai Didžioji Britanija, kur liepą jos vardas pateko tarp penketo nepopuliariausių.

Apklausoje britų tėvai nurodė, kad nė už ką nepavadintų savo atžalos Borisu, Karen, Isis, Donaldu ir Meghan. O štai princui – jei jis dar princas, o ne tik tiesiog Eičas, kaip kažkada prašė jį vadinti (H – Eič – taip tariama pirmoji jo vardo raidė), – gal ir vertėtų susirūpinti. Pagal vieną naujausių karališkosios šeimos reitingų, jo populiarumas smuko iki 35 procentų – tik tiek apklaustųjų pripažįsta naudingu karališkosios šeimos nariu. O juk kadaise – ką tik po vestuvių – Harry buvo beveik toks pats populiarus kaip senelė karalienė – juo žavėjosi per 80 procentų tokios apklausos dalyvių. Aišku, jo žmoną šiandien myli dar mažiau britų – 51 procentas laiko Sasekso hercogienę tiesiog našta.

 

Princas Harry ir Meghan Markle „Global Citizen Live“ renginyje Niujorke (11 nuotr.)
+5
Meghan Markle stilius (34 nuotr.)
+28
Meghan Markle pasipuošė lietuvių kurta linine suknele (7 nuotr.)
+1