Meghan Markle ir princo Harry gerbėjai sukluso: antras jų vaikas bus Amerikos ar Britanijos pilietis?
Vasario 14 dieną Meghan Markle ir princas Harry paskelbė džiugią naujieną – jiedu laukia šeimos pagausėjimo. Ši žinia pasaulį apskriejo akimirksniu, tačiau daugeliui kilo klausimas: po Meghan ir Harry persikėlimo į Kaliforniją kūdikis bus Amerikos ar Didžiosios Britanijos pilietis?
Kadangi Meghan Markle yra gimusi ir augusi Los Andžele, ji yra JAV pilietė, o Harry – Didžiosios Britanijos pilietis, jų sūnus arba dukra gali gauti dvigubą pilietybę, neatsižvelgiant į tai, kur gims kūdikis, skelbia „People“.
Pasak Didžiosios Britanijos vyriausybės, „Britanijos pilietybė automatiškai perduodama vaikams, gimusiems ir už jos ribų“.
Anksčiau buvo kalbama, kad Meghan Markle planavo tapti Didžiosios Britanijos piliete, tačiau ja taip ir netapo. Po to, kai 2020 metų vasarą Meghan ir Harry persikėlė gyventi į Kaliforniją, Meghan apie šį sprendimą nebekalbėjo.
2019 metų gegužę Londono ligoninėje gimęs pirmasis poros sūnus Archie taip pat įgijo dvigubą abiejų šalių pilietybę. Tikėtina, kad Meghan savo antrąjį vaiką gimdys Kalifornijoje, todėl nors ir jis įgis dvigubą pilietybę, turės kitokias teises. Pavyzdžiui, jis ateityje galės kandidatuoti į JAV prezidentus – skirtingai nei jo vyresnis brolis, kuris gimė Didžiojoje Britanijoje.
Tiesa, Meghan Markle ir princo Harry antroji atžala nebus pirmasis karališkas kūdikis, gimęs kitoje šalyje. Karalienės Elžbietos pirmosios pusseserės sūnus lordas Frederickas Windsoras ir jo žmona Lady Frederick Windsor (Sophie Winkleman) 2013 m. rugpjūčio mėnesį susilaukė pirmosios savo dukros Los Andžele.
Primename, kad apie antrojo vaikelio gimimą Sasekso hercogai pranešė sekmadienio vakarą. „Mes galime patvirtinti, kad Archie taps vyresniuoju broliu. Sasekso hercogas ir hercogienė su džiaugsmu laukia antrojo vaikelio“, – sakė poros atstovas spaudai.
M.Markle praėjusių metų rudenį atviravo, kad jau kurį laiką bando susilaukti antros atžalos. Tąkart Sasekso hercogienė atskleidė, kad 2020-ųjų liepą patyrė persileidimą.
„Vaiko praradimas reiškia kone nepakeliamą sielvartą, kurį išgyvena daug žmonių, bet nedaugelis apie jį kalba“, – laikraštyje „The New York Times“ rašė ji.