Meghan Markle – ne pirma išsiskyrusi karališka nuotaka: kas buvo jos pirmtakės?

Meghan Markle ir princas Harry / Vida Press nuotr.
Meghan Markle ir princas Harry / Vida Press nuotr.
Šaltinis: „Žmonės“
A
A

Kol romantikai džiūgauja dėl britų princo Harry (33) ir aktorės Meghan MARKLE (36) sužadėtuvių, galima prisiminti, kuo gi karališkojo kraujo asmenims praeityje yra pasibaigusi jų meilė nekilmingoms ir išsiskyrusioms moterims.

Žinoma, dabar modernesni laikai ir į tokius dalykus kaip įrašas „išsiskyrusi“ biografijoje kreipiama kur kas mažiau dėmesio. O ir Harry – tik penktasis eilėje į sostą, todėl jaučiasi šiek tiek laisviau spręsdamas, ką jam mylėti ir su kuo tuoktis. Tačiau štai Anglijos karaliui Eduardui VIII (1894–1972) meilė išsiskyrusiai amerikietei Wallis SIMPSON (1896–1986) prieš kiek daugiau nei aštuonis dešimtmečius kainavo karūną.

Ši istorija praėjusio amžiaus ketvirtajame dešimtmetyje sukrėtė pasaulį. 1931-aisiais pamilęs už antrojo vyro Ernesto Simpsono (1897–1958) ištekėjusią gražuolę, tuometinis Velso princas Eduardas savo šalyje galiausiai sukėlė tikrą konstitucinę krizę. Princo meiluže Wallis, spėjama, tapo 1934-ųjų sausį. Nors iš pradžių gandus Eduardas kategoriškai neigė, netrukus dėl šios moters jau buvo pametęs galvą: sekiojo ją po pasaulį ir net apleido savo pareigas. Po tėvo karaliaus Jurgio V mirties 1936-ųjų sausio 20-ąją Eduardas buvo karūnuotas, bet netrukus tapo aišku, jog monarchui teks rinktis – sostas ar mylima moteris. Eduardo VIII valdymas truko vos 326 dienas: 1936-ųjų gruodžio 10-ąją jis atsisakė sosto ir tapo tiesiog Vindzoro hercogu. Pora susituokė 1937 metų birželio 3 dieną Prancūzijoje, kai Wallis pagaliau pavyko išsiskirti su sutuoktiniu. Beje, pasauliui ji iki šiol geriau žinoma ne mergautine – Warfield, o būtent antrojo vyro pavarde. Pirmasis šios moters sutuoktinis buvo amerikiečių kariškis Winas Spenceris, su juo oficialiai pragyveno 11 metų, tačiau per tą laiką buvo užmezgusi ne vieną romaną. Kalbėta, esą nuo vieno iš meilužių – grafo Galeazzo Ciano (1903–1944), kuris vėliau tapo italų fašistų lyderio Benito Mussolini žentu, –pastojo, o nelegalus abortas atėmė iš Wallis galimybę susilaukti vaikų. Tiesa, tiek Ciano žmona Edda Mussolini, tiek dauguma istorikų ir biografų šį faktą linkę neigti, tačiau gandų tebesklando iki šiol.

Eduardas VIII ir Wallis Simpson
Eduardas VIII ir Wallis Simpson / Vida Press nuotr.

Pamilti „rotveilerį“

Kas jau kas, o Harry tėvas, būsimas Anglijos karalius princas Charlesas (69), vargu ar prieštaravo dėl jaunėlio sūnaus pasirinkimo. Šis vyras tikrai žino, ką reiškia gyventi santuokoje su nemylima moterimi.

2005-aisiais Charlesui buvo leista vesti ilgametę meilužę Camillą PARKER BOWLES (70) – po vedybų ji tapo Kornvalio hercogiene. O juk jųdviejų romanas sugriovė tiek Camillos ir dviejų jos vaikų tėvo Andrew Parkerio Bowleso (77) šeimą, tiek paties princo santuoką su princese Diana (1961–1997). Žinoma, neapsieita be kompromisų – pirmiausia pora sudarė civilinę santuoką, tik paskui juodu palaimino tuometinis Kenterberio arkivyskupas Rowanas Williamsas. Pradžioje tautos nekęsta ir „rotveileriu“ vadinta Camilla laikui bėgant pelnė ir tautiečių, ir pačios karalienės Elizabeth II simpatijas – teigiama, kad dabar moterys gana artimos. Tiesa, tai nereiškia, kad britai apsiprato su mintimi, jog vieną dieną princui Charlesui tapus karaliumi jo žmona irgi bus vadinama karaliene. Naujausiais laikraščio „The Sunday Express“ apklausos duomenimis, 67 procentai britų nemano, kad Camilla turėtų būti tituluojama karaliene, ir tik 19 procentų teigia, jog su patikėtu titulu ši moteris puikiai susitvarkytų. Kad Camilla taptų karaliene, esą nepritaria ir Charleso bei Dianos sūnūs – princai Williamas ir minėtas Harry.

Princo Charleso  ir Camillos Parker Bowles vestuvės 2005-aisiais
Princo Charleso ir Camillos Parker Bowles vestuvės 2005-aisiais / „Scanpix“ nuotr.

Jausmų galia

Norvegė Mette-Marit TJESSEM HOIBY (44) niekada nebuvo ištekėjusi, tačiau vargu ar tai pridėjo jai daug papildomų taškų tautos akyse paaiškėjus, kad su šia vieniša motina, kurios buvęs mylimasis ir sūnaus tėvas Mortenas Borgas dar ir kaltintas prekyba narkotikais, susitikinėja sosto įpėdinis princas Haakonas (44). 1999-aisiais, kai šis faktas iškilo į viešumą, šalies spauda tiesiog sprogo kritika princui bei karališkajai šeimai, tačiau Haakonas neketino pasiduoti. Dėl savo meilės pasiryžęs kovoti princas televizijai NRK davė netikėtą interviu, kuriame patikino, jog neketina skirtis su Mette-Marit: jei reikės, dėl jos esąs pasiryžęs palikti rūmus. Laimei, to neprireikė. Be abejo, interviu sukėlė daug diskusijų. Norvegai net susitaikė su tuo, kad pora kurį laiką gyveno kartu dar prieš vestuves, o kai 2001-ųjų rugpjūčio 4-ąją prisiekė amžiną meilę, Haakono tėvas karalius Haraldas V išrėžė jaudinančią kalbą apie meilės galią. Beje, vestuvių dieną itin daug dėmesio sulaukė kartu su karališkąja šeima buvęs nesantuokinis Mette-Marit sūnus Marius (20). Vėliau pora susilaukė princesės Ingrid (13) ir princo Sverre (12), tačiau Marius tebėra itin populiarus ir mylimas tiek patėvio, tiek paties karaliaus Haraldo V bei jo žmonos karalienės Sonjos (ir jau vadinamas vienu geidžiamiausių Norvegijos jaunikių!). Dauguma norvegų dabar neabejoja: princesė Mette-Marit taps puikia karaliene.

Princas  Haakonas ir Mette-Marit Tjessem Hoiby
Princas Haakonas ir Mette-Marit Tjessem Hoiby / „Scanpix“ nuotr.

Priešė rūmuose

Buvusiai žurnalistei Letiziai ORTIZ ROCASOLANO (45), net ir tapusiai Ispanijos karaliene, nuo praeities pabėgti nepavyksta – gyvenimą nuolatos drumsčia tiek istorijos apie vos metus trukusią pirmąją jos santuoką su dėstytoju, rašytoju Alonso Guerrero Pérezu (55), tiek apie meilužius, tiek apie neva slapta pasidarytą abortą...

Su būsimuoju Ispanijos karaliumi princu Felipe (49) populiari žurnalistė ir TV laidų vedėja susipažino 2002-aisiais. Teigiama, kad tai buvusi meilė iš pirmo žvilgsnio, tačiau kurį laiką įsimylėjėliai buvo priversti slėptis, – akivaizdu, jog savarankiška ir išsilavinusi, bet nekilminga ir išsiskyrusi Letizia visiškai neatitiko būsimai karalienei keliamų reikalavimų. Todėl ne vieną netinkamą nuotaką iš sūnaus kelio pašalinę Felipe tėvai iš pradžių bandė atsikratyti ir šios. Deja, nesėkmingai: teigiama, esą Felipe dėl meilės Letiziai taip pat buvo pasiryžęs atsisakyti titulo. Galiausiai jam leista vesti išrinktąją (laimei, pirmoji moters santuoka buvo ne bažnytinė), tačiau karaliaus Juano Carloso santykiai su marčia niekada nebuvo šilti. Ne veltui jis yra ją pavadinęs „prieše rūmuose“. Dabar belieka pripažinti, kad 2004-ųjų gegužę prasidėjusi poros santuoka yra laiminga, o karalius Felipe VI, užėmęs sostą 2014 metų vasarą po tėvo atsistatydinimo, gimtojoje šalyje, krečiamoje nesibaigiančių politinių ir ekonominių krizių, vertinamas kur kas palankiau nei senasis Juanas Carlosas. Puikiai susidoroja ir su tėvo pareigomis dukroms – princesėms Leonor (12) bei Sofíai (10), su jomis praleidžia daug laiko – kartais net nepaisydamas protokolo reikalavimų. Deja, pikantiškos detalės apie audringą karalienės jaunystę konservatyvioje Ispanijoje iki šiol audrina vaizduotę. Pasipelnyti iš neva skandalingų istorijų nevengia net Letizios giminaičiai – pavyzdžiui, pusbrolis Davidas Rocasolano, kuris išleido bestselerį „Adiós, Princesa“ („Lik sveika, princese“).

Karalius Felipe ir karalienė Letizia
Karalius Felipe ir karalienė Letizia / „Scanpix“ nuotr.

TRIUKŠMINGOS VESTUVĖS, NEILGA SANTUOKA

Jei ateinančią gegužę princas Harry ir Meghan Markle susituoks, kaip dabar planuojama, ši santuoka jam bus pirmoji, tačiau nuotaka prie altoriaus žengs jau antrą kartą: Meghan yra išsiskyrusi. 2011-ųjų rugsėjį, po septynerių kartu praleistų metų, moteris susituokė su prodiuseriu Trevoru Engelsonu. Jamaikoje surengtos vestuvės buvo labai triukšmingos ir ilgos – šventė truko net keturias dienas. Deja, santuokos ilga pavadinti negalima: ji buvo nutraukta net nesulaukus antrųjų vestuvių metinių – skirtingais keliais sutuoktiniai pasuko 2013-ųjų rugpjūtį.

Meghan Markle vestuvių su Trevoru Engelsonu akimirkos
Meghan Markle vestuvių su Trevoru Engelsonu akimirkos / „Scanpix“/MEGA nuotr.