„Meilė ir mirtis Veronoje“ artistai tolerancijos mokė skaitydami pjesę „Romeo ir Džuljeta“
Šiandien minimą Tarptautinę tolerancijos dieną ypatingai pasitiko gruodį roko operoje „Meilė ir mirtis Veronoje“ pasirodysiantys artistai. Simbolinėje vietoje, prie S. Moniuškos skvere esančios meilės plytelės „Obuoliukai“, Mindaugas Papinigis, Giedrius Arbačiauskas, Paulius Šinkūnas ir Aidas Barkauskas praeiviams skaitė Viljamo Šekspyro pjesės „Romeo ir Džuljeta“ ištraukas.
„Romeo ir Džuljeta“ – daugiasluoksnis kūrinys, kuriame susijungia daugybė temų. „Tikiu, kad tokie kūriniai, kaip „Romeo ir Džuljeta“, mums gali padėti tapti tolerantiškesniais. Juk šios istorijos pabaiga mus moko, kad meilė turėtų griauti neapykantos sienas. Turėtume labiau mylėti ir atjausti ne tik savo artimiausius žmones, bet ir kaimynus, taip pat nepažįstamus žmones“, – kviesdamas prisiminti prasmingas V. Šekspyro eilutes sakė A. Barkauskas.
Vaizdo siužetą rasite čia:
Gruodžio pabaigoje Vilniaus „Siemens“ ir Klaipėdos „Švyturio“ arenose pristatomoje Ramūno Cicėno režisuojamoje roko operoje „Meilė ir mirtis Veronoje“ Džuljetos partiją atliks Ieva Zasimauskaitė, tačiau S. Moniuškos skvere šiandien ją įkūnijo A. Barkauskas. Visai kaip V. Šekspyro laikais, kuomet moterims vaidinti teatre buvo draudžiama ir moteriškas partijas atlikdavo vyrai.
„Malonu, būsiu didžiausia dama tarp džentelmenų“, – paklaustas, kaip jaučiasi netrukus tapsiantis Džuljeta, šypsojosi A. Barkauskas.
Vyrai tikino, kad Lietuvoje vis dar yra daug netolerancijos, tačiau visos tautos smerkti neskubėjo. „Tikiu, kad blogų žmonių nėra, yra sunkumai, rutina ir nuovargis. Lietuviai yra sunkiai dirbantys žmonės, gyvenantys valstybėje, kurią ne visada valdo protingi. Manau, kad lietuviai yra tolerantiški, tik tas tolerantiškumas yra gal koks 20-as jų darbų sąraše. Pats kiekvieną dieną mokausi vis labiau plėsti savo tolerancijos ribas“, – tikino choreografas ir aktorius P. Šinkūnas.
Tuo tarpu kolegos – G. Arbačiauskas ir A. Barkauskas – buvo kiek griežtesnės nuomonės. „Kone kasdien tenka nugirsti kažką nepagarbiai kalbant apie kitokį, kitaip mąstantį, kitos tautybės ar orientacijos žmogų. Pats stengiuosi gerbti žmones, jų įsitikinimus. Suprantu, kad smerkti kitą, o tuo labiau tyčiotis – neteisinga. Visuomet stengiuosi suprasti, įsigilinti. Netoleruoju žiaurumo, melo, manipuliacijos kitais vardan naudos sau, išdavystės. Bet manau, kad žmogus turi teisę į antrą šansą“, – sako aktorius G. Arbačiauskas.
Kolegai antrino ir A. Barkauskas, prisipažinęs, kad su tam tikromis netolerancijos apraiškomis susiduria asmeniškai vien dėl to, kad nevalgo mėsos.
„Žmonija visada mokosi iš savo klaidų. Laikas pradėti mokytis iš karto, dabar. Įjunkim tokį nepaprastą prietaisą, kurį turim, – širdį“, – ragino G. Arbačiauskas.
Režisieriaus Ramūno Cicėno režisuota roko opera „Meilė ir mirtis Veronoje“ gruodžio 28 d. debiutuos Vilniaus „Siemens“ arenoje. Diena vėliau, gruodžio 29-ąją, arijos skambės Klaipėdos „Švyturio“ arenoje. Pagrindinius – Romeo ir Džuljetos – vaidmenis atliks Ieva Zasimauskaitė ir Justinas Jarutis.