Ne paslaptis, jog liūdesys ar prasta nuotaika – pažįstamos emocijos, ypač šaltuoju metų laiku. Tik štai užsieniečiams, pasirodo, lietuviška depresija nebaisi – prieš ketverius metus į Lietuvą iš Egipto atvykęs Ašrafas džiaugiasi priėmęs tokį sprendimą, sėkmingai plėtoja verslą ir padeda klientams bent trumpam pamiršti rūpesčius, pasineriant į masažo terapiją.
Iš saulėtojo Egipto – į Lietuvą
„Kodėl Lietuva, kodėl būtent čia?“ – tai klausimai, kuriuos Ašrafas girdi ne pirmą kartą. Egiptietis – vienas iš pavyzdžių, įrodančių, jog didelis noras ir atkaklumas gali viską.
Prieš atvykdamas čia, vyras gyveno Hurgadoje, Egipte. Turėjo puikų išsilavinimą, gerai mokamą darbą, dar būdamas jaunas pelnė pripažinimą profesionalaus masažo srityje. Tačiau likimas ėmė ir iškrėtė pokštą – savo gimtajame krašte Ašrafas sutiko lietuvę. „Visuomet dariau tai, ko troško širdis, vadovavausi vidine intuicija. Tąkart ji man sakė ilgai nedvejoti ir keliauti ieškoti naujų pradžių“, – apie savo sprendimą su mylima moterimi kraustytis į Lietuvą pasakoja Ašrafas.
Pasiryžęs palikti turimą darbą, šeimą bei artimuosius, vyras susikrovė lagaminus ir patraukė į šalį, apie kurią iki tol nebuvo nieko girdėjęs.
Pirmą kartą atvykęs į Lietuvą klausiau, ar kas nenumirė. Visi atrodė tokie liūdni!
O čia pradžia tikrai nebuvo lengva. Teko išsiaiškinti užsieniečiams keliamus imigracijos reikalavimus, sutvarkyti gausybę popierių, pasirūpinti leidimu gyventi. Ne mažiau stebinantis pasirodė ir kultūrinis skirtumas – prie pietietiškų bendravimo ypatybių pripratęs Ašrafas Lietuvoje buvo pasitiktas gerokai šalčiau: „Pirmą kartą atvykęs į Lietuvą klausiau, ar kas nenumirė. Gal kokia įžymybė, ar šalies vadovas? Visi atrodė tokie liūdni! Tik po kiek laiko supratau, jog susimąstę veidai, uždarumas – šiaurietiškos kultūros ypatumai. Čia žmonės kitokie – teko atprasti sveikintis su nepažįstamaisiais ar šypsotis be priežasties, antraip sulaukdavau įtarių žvilgsnių. Kita vertus, geriau susipažinęs pamatai, jog žmonės nuoširdūs ir svetingi, vertina draugystę, yra išsilavinę ir turi puikias manieras. Be to, dievinu lietuvišką maistą, o savaitgaliais kartais verdu cepelinus.“
Galbūt dėl savo spinduliuojamo entuziazmo, galbūt dėl turimų gabumų ar draugų pagalbos, tačiau Ašrafas šiandien laisvai kalba lietuviškai. „Buvo laikas, kai sėdėdamas autobuse girdėdavau, ką apie mane šneka žmonės. Dėl mano tamsaus gymio dažnai būdavau palaikomas musulmonu, tačiau ir tai netiesa – esu ortodoksų tikėjimo. Dabar nebejaučiu jokio diskomforto, pats kartais pašmaikštauju, su draugais pasijuokiame iš įvairių epitetų.“
Kalbėti ir skaityti vyras išmoko Vilniaus universitete vos per pusmetį, o už pasiektus rezultatus dėkoja sutiktiems profesoriams: „Visuomet prisiminsiu ir girsiu dėstytoją Virginiją, kurią sutikau Filologijos fakultete. Tai ji sužadino meilę Lietuvai ir paskatino pažinti lietuvių kultūros turtus.“
Sėkmingas karjeros startas Lietuvoje
Masažisto duona Ašrafas sako susižavėjęs dar vaikystėje, kai su tėčiu stebėdavo mėgstamiausio sporto – futbolo – varžybas. Matydamas kineziterapeutus, profesionalius masažistus, gydančius jo mėgstamiausius sportininkus, Ašrafas suprato taip pat norįs padėti žmonėms pasijusti geriau. Taigi atvykus į Lietuvą noras užsiimti savo svajonių profesija niekur nedingo. Iš pradžių dirbęs privačiame masažo salone kaip samdomas darbuotojas, vėliau Ašrafas nusprendė atidaryti atskirą masažų studiją: „Jaučiau, kad sustojau vietoje, nebetobulėjau. Todėl po dvejų metų nusprendžiau rizikuoti ir siekti didesnio tikslo.“
Vos pradėjęs Ašrafas jau turėjo nemažą klientų būrį: „Lietuva – maža šalis, čia greitai sklinda žinia.“ „Auksinių rankų savininkas“, „masažas, išgydęs mano nugarą“ ir panašių atsiliepimų dabar galima pamatyti specialisto „Facebook“ paskyroje.
Masažas – kaip terapija
Nepatikėtumėte, kiek problemų galima išspręsti vien masažo seansų pagalba.
Lietuvoje masažo paslaugas siūlo vis daugiau specialistų: nuo SPA iki gydytojų kabinetų – procedūrų pasiūla didžiulė. Profesionalaus masažisto išsilavinimą turintis Ašrafas sako, kad tinkamiausią masažą gali parinkti tik pats specialistas: „Uždedi rankas ir jauti. Jauti, ar žmogus įsitempęs, ar netaisyklingai pakrypęs, galbūt tiesiog išsekęs, be jėgų.“
Ašrafas teigia pastebintis ir dar vieną masažo galią – tai sukuriamą emocinį ryšį. „Masažas – kaip terapija. Žmonės ateina ne tik fizinės procedūros – jie ateina pabendrauti, mėgsta pasipasakoti ir būti išklausyti. Nepatikėtumėte, kiek problemų galima išspręsti vien masažo seansų pagalba.“
Ateities kol kas nespėlioja
Paklaustas, kokius planus kuria ateičiai, Ašrafas sako nemėgstantis prognozuoti. „Kol kas mano planuose – plėsti verslą, įsitvirtinti Vilniuje, kurti šeimą. Aš, kaip ir visi, kartais stresuoju, kartais liūdžiu, žiemos – šaltos, bet man čia patinka. Jeigu tektų kraustytis – tai nebent namo. O šiaip, tikiu, kad nesvarbu, kur esi, svarbu, kad jaustumeisi lamingas ir laisvas.“