Melanomą suvaldžiusi Kristina Brazauskienė: „Viskas pagydoma, jei pats sau padedi“

Kristina Brazauskienė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Kristina Brazauskienė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
2021-12-04 10:29
AA

Ne taip seniai verslininkei Kristinai Brazauskienei buvo diagnozuota III stadijos melanoma. Moteriai pavyko suvaldyti ligą ir ji jaučiasi puikiai. Šiandien moteris atvirai pasakoja, kaip pasikeitė gyvenimas ir kasdieniniai įpročiai, išgirdus ligos diagnozę.

Melanoma – itin pavojingas odos vėžio tipas. Iš pradžių klastinga liga yra matoma kaip tamsi dėmė ar apgamas, į kurią žmonės dažnai nekreipia dėmesio, tačiau, užleista liga gali sukelti daug liūdnų pasekmių, nes negydoma išplinta į kitas kūno dalis ir jas pažeidžia.

K.Brazauskienė melanomos diagnozę išgirdo prie kelerius metus. Atsiradusį mažytį darinį nugaroje ant mentės pastebėjo draugė, kai jos kartu ilsėjosi Turkijoje.

„Pamačiusi tamsią dėmelę draugė man patarė nueiti pasitikrinti. Kai grįžau, iškart nuėjau pas specialistus. Patikrinę, gydytojai pamatė jau išsiplėtusias darinio šaknis – tai buvo melanoma. Išpjovė ir ištyrę tą darinį gydytojai pranešė, jog paliestas limfmazgis, ir nustatė III stadijos vėžį. Po gydytojų konsiliumo buvo nuspręsta, kad man reikia išoperuoti visus kairėje pusėje esančius limfmazgius“, – laidoje „Sveikas rytojus“ pasakojo K.Brazauskienė.

Kristina Brazauskienė/Asmeninio archyvo nuot.

Garsi verslininkė atviravo, kad labai išsigando internete perskaičiusi, jog praėjus pusmečiui po melanomos diagnozės žmogus gali numirti. Laidoje ji atskleidė, kad prieš tai gyvenime nėra turėjusi operacijų, rimtai nesirgo, tad išgirsta diagnozė sukėlė didžiulį stresą.

Moteris džiaugėsi, kad operuota vieta dabar jau gražiai sugijusi ir komplikacijų pavyko išvengti. Taip pat prisiminė mylimą vyrą bei jo kovą su klastingąja melanoma.

„Mano vyrui ant kojos irgi buvo apgamas, nustačius melanomą, buvo pranešta, kad liga jau yra pažengusi. Po operacijos visi džiaugėsi, kad pavyko pašalinti didelę dalį darinio. Visgi, turėdamas gretutinių ligų, Algirdas dar pragyveno beveik šešis metus“, – prisiminimais dalijosi ponia Kristina.

Kristina Brazauskienė / Dominyko Lauručio nuotr.

Po operacijų garsi verslininkė ėmė domėtis priešvėžine mityba, iš pagrindų pakeitė gyvenimo būdą ir kasdieninius įpročius.

„Keičiau mitybos įpročius. Daktarai rekomendavo rinktis vaisius bei daržoves dėl juose esančių antioksidantų: brokolius, ridikus, žalią bulvę, morkas, obuolius, šilauoges, avietes, granatus. Iš kalafiorų, brokolių ir salierų spausdavau sultis ir kiekvieną dieną gerdavau“, – apie pasikeitimus po išgirstos diagnozės pasakos K.Brazauskienė.

Moteris laidoje pasidalijo dar viena patirtimi: išgirdus tokios ligos – melanomos – diagnozę, svarbiausia yra nepasiduoti ir iš visų jėgų kovoti su liga.

„Dabar viskas yra pagydoma, jeigu tu pats sau padedi. Linkiu visiems sveikai gyventi, daug judėti, nebijoti jokių ligų ir nepamiršti saugotis saulės spindulių“, – šypsodamasi linkėjo ponia Kristina.

„Sveikas rytojus“ – sekmadieniais, 12 val. per TV8 televiziją.