Melas Gibsonas ir „Pjūklo ketera“ susišlavė Australijos kino apdovanojimus

Melas Gibsonas Australijos kino apdovanojimuose / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.
Šaltinis: BNS
AA

Iš „atstumtųjų“ sugrįžęs „Oskaro“ laureatas Melas Gibsonas ir jo naujasis filmas „Pjūklo ketera“ („Hacksaw Ridge“) trečiadienį Sidnėjuje susišlavė devynis Australijos kino apdovanojimus.

Grįždamas prie savo australiškų šaknų Melas Gibsonas režisavo pirmą po 10 metų pertraukos filmą, kuris pasakoja tikrą istoriją apie pacifistą, per Antrojo pasaulinio karo Okinavos mūšį išgelbėjusį 75 vyrus.

Desmondas Dossas stojo į karo tarnybą pasiryžęs gelbėti gyvybes fronte kaip medikas, bet moraliniais sumetimais atsisakė paimti į rankas ginklą.

Po premjeros, kuri įvyko Venecijos kino festivalyje, „Pjūklo ketera“ nuolat minima kalbant apie „Oskarus“, o Australijos kino ir televizijos meno akademija trečiadienį vakare šiai juostai skyrė devynis savo apdovanojimus.

Tarp jų yra geriausio filmo ir geriausio režisieriaus apdovanojimai Melui Gibsonui, be to, buvo apdovanoti filmo pagrindinis ir antrojo plano aktoriai Andrew Garfieldas ir Hugo Weavingas.

„Nuo pradžios iki galo tai vietos gamybos filmas, – emocingai kalbėjo Melas Gibsonas, kuris juostą filmavo Naujojo Pietų Velso valstijoje. – Aš tikrai pagerbtas ir sujaudintas, net negaliu kalbėti.“

„Filmuoti Australijoje buvo fantastiška, kaip senais laikais“, – pridūrė jis.

Biografinė karinė drama „Pjūklo ketera“ (19 nuotr.)
+13

Melo Gibsono šeima į Sidnėjų iš Niujorko persikraustė, kai jam buvo 12 metų. Savo amato jis išmoko Sidnėjaus Nacionaliniame dramos meno institute, o 1979 metais išgarsėjo su „Pašėlusiu Maksu“ („Mad Max“). Dar po dvejų metų pasirodė „Galipolis“ („Gallipoli“), padėjęs jam patekti į Holivudą.

Tolesnė sėkmė atėjo su „Mirtino ginklo“ („Lethal Weapon“) filmais, o „Oskaras“ – su „Narsiąja širdimi“ („Braveheart“).

Melas Gibsonas tapo vienu labiausiai graibstomų aktorių, tačiau po antisemitinės tirados, kuri buvo įrašyta 2006 metais per jo areštą dėl vairavimo neblaiviam, Holivudas jo išsižadėjo. Vėliau aktorius ir režisierius turėjo tenkintis keletu vaidmenų nežinomuose ar prastai įvertintuose filmuose.

Australijos kino ir televizijos meno akademija trečiadienį taip pat pagerbė „Krokodilo Dandžio“ („Crocodile Dundee“) žvaigždę Paulą Hoganą, kuriam atiteko viena garbingiausių vakaro statulėlių: Longfordo ir Lyell apdovanojimas už išskirtinį indėlį į Australijos kiną. Tarp ankstesnių šio apdovanojimo laureatų yra aktoriai Cate Blanchett, Geoffrey Rushas ir režisierius Peteris Weiras.

Skaitykite daugiau