Menininkas Eigirdas Scinskas garsius bičiulius sukvietė į jubiliejinės parodos atidarymą

Eigirdas Scinskas parodos atidaryme su svečiais / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Eigirdas Scinskas parodos atidaryme su svečiais / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-09-14 20:28
AA

Menininkas ir tapytojas Eigirdas Scinskas kviečia į kol kas didžiausią tiek paveikslų kiekiu, tiek parodos erdve, jau kasmetine tradicija tapusią savo personalinę tapybos parodą. Jis pristato abstrakčius paveikslus ir kviečia visus Vilniaus miesto šiuolaikinio meno mylėtojus į mėnesį veiksiančią parodą, kur bus galima pamatyti iš arti paveikslus, pabendrauti su pačiu menininku ir pasimėgauti meno įvykiu.

Menininkas Eigirdas Scinskas sako, kad jam parodos yra šventė yra ten, kur įvyksta įdomiausi pokalbiai, kur galima stebėti žmonių reakcijas. Ši paroda ypatinga savo didžiule erdve, net 340 kvadratinių metrų, paveikslų kiekis taip pat didelis, o dar įdomiau, kad lankytojai galės pamatyti skirtingų etapų paveikslus.

Parodoje – ne tik naujausi darbai, tačiau ir iš pirmųjų parodų. Buvusių parodų tematikos – vandenyno serija, miesto gyvenimo, tylos serijos paveikslai, naujausia medūzų bei dangaus kūnų serija, praplečianti erdvę ir matymą.

Eigirdo Scinsko parodos atidarymas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Trečiadienio vakarą pasveikinti menininko su kūrybos 10-mečiu atvyko ir žinomi žmonės. Tarp jų – Jurgita Jurkutė-Širvaitė, Agnė Grigaliūnienė, Viktorija Macijauskienė ir kiti. Svečius pasitiko vakaro šeimininkas Eigirdas Scinskas su žmona Monika, kuri ištikimai palaiko vyrą kūrybos kelyje.

Fotogalerija:

Eigirdo Scinsko parodos atidarymas 2022 (40 nuotr.)
+34

Nesustoti kurti skatina, kaip pasakojo autorius, ir girdimi atsiliepimai iš žmonių, kurie mato paveikslus tiek viešoje erdvėje, tiek galerijose, kurios atstovauja menininkui.

„Gera pastebėti, kad žmonės aktyviai domisi ir jų namus puošia ne tik dailios sienos, gražūs tapetai, bet ir menas, džiugu ir tai, kad vis daugiau žmonių nori turėti paveikslą ar kitokį meno kūrinį ir savo erdvėje. Gal kada netolimoje ateityje būsime kaip skandinavai, kurie bent kartą per metus investuoja į šiuolaikinį meną ir įsigyja paveikslą ar kitokį meno kūrinį. Tai tampa tarsi šeimos tradicija, kuri asmeniškai žavi ne tik kaip tapytoją“, – sakė E.Scinskas.

Eigirdo Scinsko parodos atidarymas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

„Manęs dažnai klausia, kokia vieno ar kito paveikslo istorija. Mano atsakymas paprastas, vienos istorijos nėra. Yra emocija, o emociją kiekvienas suvokia taip, kaip šiuo metu žmogus pats jaučiasi. Taip vienas paveikslas įgauna daug skirtingų matymo kampų. Tuomet ir prasideda paveikslo gyvenimas, pulsuojant ir atsiskleidžiant tiek, kiek tam momentui reikia.“

Paroda atidaryta Vilniuje, Gedimino pr. 44, ir veiks iki spalio 15 dienos. Įėjimas nemokamas.

Eigirdo Scinsko parodos atidarymas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.