Pierre Cardin – Menininkas ir kapitalistas

Perre Cardin / VIDA PRESS nuotrauka
Perre Cardin / VIDA PRESS nuotrauka
Šaltinis: Žmonės
2021-01-06 16:18
AA

Kartais atsisveikinus pasikeičia tik skaičius prie žmogaus pavardės – atsiranda mirties data. Tačiau Legenda neišnyksta. O pačioje praėjusių metų pabaigoje išėjęs dizaineris Pierre’as CARDINAS (1922–2020), be abejonės, iš tų legendinių.

Gyvenimo metai – 98-eri, karjeros – 75-eri. Cituojant sausus faktus – dizaineris, vizionierius, šiuolaikinio mados verslo pradininkas. Juos tikslinant, Cardinas – pirmasis prabangaus mados prekių ženklo kūrėjas, iš Paryžiaus užvaldęs visą pasaulį, pirmiausia – Japoniją, Kiniją ir Rusiją. Aštuntajame dešimtmetyje Kinijoje surengtas „Pierre Cardin“ mados šou buvo pirmasis Vakarų dizainerio pasirodymas šioje šalyje, 1991 metais Maskvos Raudonojoje aikštėje pažiūrėti jo kolekcijos susirinko daugiau kaip 200 tūkstančių žmonių. Už geležinės uždangos jo vardas buvo žinomas – dizaineris rengė baleto legendą Mają Pliseckają, kūrė beprotiškai populiarios Aleksejaus Rybnikovo ir Andrejaus Voznesenskio roko operos „Junona ir Avos“ kostiumus. Jis buvo pirmas. Kiti ėjo įkandin.

Jis kūrė aukštąją madą ir uždirbo iš gatavų drabužių. Su tokiu pačiu entuziazmu rengė vyrus ir moteris. Pardavinėjo licencijas ir naudojo savo vardą visur, kur tik įmanoma. Buvo garsenybių dizaineris – puošė menininkus, politikus, pasiturinčius vidurinės klasės atstovus. Ir masių prekeivis – negalintys sau leisti „Pierre Cardin“ suknelės ar kostiumo visada įpirkdavo ką nors kita, pažymėta šiuo ženklu: namų apyvokos daiktus ir indus, kvepalus, fotoaparatus, cigaretes, šokoladą, kojines, parkerius ar plaukų smeigtukus.