Menininkė Agnė Kišonaitė Valentino dieną Vilniuje atidarys reprodukcijų parodą
Drąsia kūryba ir netradiciniais meno objektais garsėjanti menininkė Agnė Kišonaitė artėjančią vasario 14-ąją atidarys pirmąją savo darbų reprodukcijų parodą sostinėje. Valentino dienos nesureikšminanti menininkė neslepia, jog visus jos darbus vienaip ar kitaip įtakoja sėkminga asmeninė meilės istorija – jos sutuoktinis, kurio nuomonės Agnė visada klausia.
Be to, ne vienas A. Kišonaitės darbas buvo specialiai sukurtas ar nupirktas minint įsimylėjusiems ir ylintiems žmonėms svarbias datas – vestuves, vaikų laukimą ar gimtadienius.
„Pradėti profesionaliai kurti mane paskatino mano vyras pačioje mūsų draugystės pradžioje. Susipažinę, abu avantiūristiškai metėme samdomus darbus ir ėmėmės veiklų, kurios mus iš tikrųjų domino. Nors pirmi metai buvo ne lengvi, po jų dar ir sunkiai susirgau, visą laiką kūriau be poilsio, o vyras šiuo sudėtingu periodu mane labai palaikė ir skatino nepalūžti. Už tai esu be galo jam dėkinga“, – sako Agnė Kišonaitė. Pasak jos, sutuoktinis yra pirmas, kuris pamato naujus menininkės darbus. – „Visuomet klausiu jo nuomonės, nes Mantas turi gerą skonį bei stiliaus pojūtį ir kartais gali taikliai pasakyti, jei paveiksle kažko trūksta ar yra per daug. Dažnai ir pasiginčijame dėl vieno ar kito fragmento – mano kūryba, menas yra mūsų kasdienių pokalbių dalis.“
Kasdienis gyvenimas atsispindi ir menininkės darbuose – juos įkvepia moters ritualai, pomėgiai, mada, žvilgsnis į save. „Šios temos artimos kiekvienai – savo darbais nesistengiu šokiruoti ar atkreipti dėmesį, bet drąsos jiems netrūksta dėl originalios taikomos technikos – tapydama, aiškiomis plokštumomis formuoju figūras, griežtomis, apgalvotomis linijomis, ryškiomis, suderintomis spalvomis jungiu kompoziciją“, – sako menininkė. Pasak jos, nors šios technikos Lietuvoje daugiau niekas netaiko – taip nekuria ir nemoko, išskirtinės kūrybos gerbėjų ratas iš tiesų platus. Vis tik, ne kiekvienas gali įsigyti originalius meno kūrinius, todėl A. Kišonaitė praėjusiais metais pradėjo reprodukuoti savo darbus.
„Reprodukcijos naudojamos kaip dekoro elementas, derinant jas prie jau sukurto interjero, aplinkos, atskirų elementų ar net nuotaikos. Priešingai nei meno kūrinys, kuris įsigyjamas kaip ilgalaikė investicija, reprodukcija gali būti gan spontaniškas pirkinys, norint nudžiuginti save, mylimąjį ar draugą“, – sako menininkė. Ji įsitikinusi, jog nebūtina laukti reikšmingos progos tam, kad parodyti dėmesį brangiam žmogui, pasakyti vienas kitams šiltus žodžius. Pavyzdžiui, Agnės vyras ir be ypatingos priežasties jai įteikia gėlių, juodu bent kartą per savaitę tik dviese eina vakarieniauti.
Pasiduoti emocijai ir išrinkti dovaną mylimam žmogui galės ir A. Kišonaitės kūrybos gerbėjai, užsukę į vasario 14 d. sostinėje atidaromą jos reprodukcijų parodą. Joje menininkė pristatys 23 savo darbus, pagal kuriuos geriausiai atpažįstama jos kūryba, reprodukcijas. Tarp jų – paveikslai „Mylimiausi mano bateliai“, „Nepatogus oficialumas“, „Poza“, „Facilite“, „Gervė“, taip pat – Agnės kūrybinio kelio pradžioje sukurtas darbas „Aistra“. Kiekvienas jų atspausdintas ant brangaus ir kokybiško tekstūrinio popieriaus, sumaketuotas ir, prieš įrėminant, asmeniškai autorės pasirašytas.
A. Kišonaitės reprodukcijų paroda Vilniuje, šampano bare „The Bubbles. Champagneria“, veiks iki kovo 14 d.