Merūnas Vitulskis pasidavė naujai avantiūrai – pirmąkart tapo laidos vedėju

Merūnas Vitulskis / E.Genio nuotr.
Merūnas Vitulskis / E.Genio nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-08-28 17:57
AA

Artėjant rudeniui operos solistas Merūnas Vitulskis nėrė į naują avantiūrą – jis tapo naujos muzikinės laidos vedėju. Tokia patirtis Merūnui – visiškai nauja, mat laidos vedėjo amplua jis nebuvo bandęs.

M.Vitulskį televizijos žiūrovai vedėjo vaidmenyje išvys naujame muzikiniame projekte „Maestro“. Savaitgalį įvyko šio naujo šou pristatymas pajūryje.

Šeštadienį Palangos gyventojai ir svečiai išvydo netikėtą porą – muzikologė Zita Kelmickaitė ir atlikėjas Free Finga miestiečiams padovanojo prasmingą pramogą. Aikštėje prie Palangos Kurhauzo duetas kartu su dirigentu Ričardu Šumila ir Vytauto Didžiojo universiteto kameriniu orkestru surengė įtraukiančią šventę, kurios metu skambėjo garsiausi klasikos kūriniai. Negana to, drąsiausi žiūrovai galėjo pajusti, ką reiškia iš tiesų diriguoti orkestrui.

Tokiu būdu šventės metu susirinkusiems dalyviams buvo pristatytas muzikinis projektas „Maestro“, kurio vienais iš dalyvių tapo Palangoje pasirodymą surengę Z.Kelmickaitė ir Free Finga. 

Muzikinio projekto „Maestro“ pristatymas / Algirdo Kubaičio | LRT nuotr.

Muzikologė dalijosi įspūdžiais iš projekto filmavimų ir atskleidė, kokie jausmai užplūdo pirmąkart į rankas paėmus batutą-dirigento lazdelę.

„Aš tiek metų sukuosi muzikoje ir įvairiuose renginiuose, kad nė nežinau, kas yra tas jaudulys. Galiu pasakyti, kad jeigu žmonės mano, kad atsistojus prieš orkestrą imi, pamaskatuoji rankomis ir kažkas įvyksta, muzikos garsai plevena – nieko panašaus, nieko jie neplevena, jeigu orkestras tau neatliepia, jeigu orkestras tavęs nesupranta. Tik būdama prie orkestro supratau, kaip svarbu parodyti įstojimus, kaip svarbu su tuo orkestru kalbėtis“, – prieš laidos startą Palangoje mintimis dalijosi Z.Kelmickaitė.

Muzikinio projekto „Maestro“ pristatymas / Algirdo Kubaičio | LRT nuotr.

Susirinkusi publika turėjo galimybę ne tik pabendrauti su Z.Kelmickaite, Free Finga ir Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vyriausiuoju dirigentu Ričardu Šumila, bet ir išbandyti savo jėgas, diriguojant garsųjį Johanno Strausso „Radeckio maršą“. 

Patirti dirigavimo malonumą norėjo gausybė dalyvių – nuo mažiausių iki pačių didžiausių. Tiesa, sekėsi ne visiems: publika įsitikino, kad dirigento profesija reikalauja išskirtinių įgūdžių, išmanymo ir visą gyvenimą tebesitęsiančio darbo.

Muzikinio projekto „Maestro“ pristatymas / Algirdo Kubaičio | LRT nuotr.

Į dirigento vietą iš susirinkusiųjų minios netikėtai stojo ir aktorė Sandra Daukšaitė, kuri neslėpė, kad šios akimirkos laukė visą gyvenimą. „Išsipildė mano sena svajonė“, – džiaugėsi ji. 

Susirinkusiems žiūrovams orkestras su dirigentu R.Šumila priešakyje dovanojo ne tik garsiausius klasikos kūrinius, bet ir dalijosi dirigento amato paslaptimis.

R.Šumila pasakojo, kad projektas „Maestro“ turėtų paskatinti vaikus, o gal net ir jų tėvelius lankyti muzikos mokyklas, pažindintis su paslaptingu muzikos pasauliu ir siekti užsibrėžtų tikslų bei svajonių. Dirigentas vylėsi, kad projektas įkvėps jaunąją kartą domėtis dirigento profesija, galbūt net ją rinktis, kad šie ateityje garsintų Lietuvą visame pasaulyje.

Ričardas Šumila (kairėje) / Edvardo Blaževič / LRT nuotr.

„Šešias savaites iš eilės, jau nuo šio šeštadienio, TV ekranuose turėsime įspūdingą, azartišką, pilną netikėtumų reginį. Norėčiau, kad kuo daugiau žmonių susipažintų su šia profesija ir jos sudėtingumu. Laukia išties netikėtos, nenuspėjamos laidos, kuriose bus ir juoko, ir ašarų“, – pasakojo R.Šumila.

„Maestro“ projekte jėgas be Z.Kelmickaitės ir Free Finga surems dar šešios ryškiausios scenos žvaigždės, kurias vienija meilė muzikai. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre šešias savaites iš eilės visi jie kovos dėl maestro titulo. 

Projekte taip pat dalyvauja režisierius Vytenis Pauliukaitis, aktoriai Dainius Kazlauskas, Lina Rastokaitė, etiketo žinovas, TV laidų vedėjas Giedrius Drukteinis, atlikėja Monika Pundziūtė-Monique ir didžėja Samanta Savickytė-Žukauskė (Dj Samanta).

Dalyvius vertins profesionalų komisija. Be LNOBT vyr. dirigento R. Šumilos, projekto komisijoje – Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro įkūrėjas, meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Gintaras Rinkevičius ir pasaulinio garso mecosopranas Justina Gringytė. Projekto vedėju tapo charizmatiškasis tenoras Merūnas Vitulskis.

„Maestro“ – muzika mano rankose! Šeštadieniais, 21 valandą, per LRT televiziją ir portale Lrt.lt

Muzikinio šou „Maestro“ pristatymas Palangoje (21 nuotr.)
+15