Meryl Streep „Auksinių gaublių“ kalba sukėlė ažiotažą: nepagailėjo kritikos Donaldui Trumpui

Meryl Streep / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Meryl Streep / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-01-09 09:50
AA

Ypatingą apdovanojimą už visos karjeros nuopelnus atsiėmusi aktorė Meryl Streep (67) per „Auksinių gaublių“ ceremoniją rėžė ažiotažą sukėlusią kalbą. Scenoje garsenybė drąsiai sukritikavo naujai išrinktą Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentą Donaldą Trumpą.

74-oji „Auksinių gaublių“ apdovanojimų ceremonija Los Andžele surengta pirmadienio naktį, į ją susirinko šimtai ryškiausių kino ir pramogų pasaulio žvaigždžių.

Vakaro metu išdalyti apdovanojimai labiausiai per pastaruosius metus nusipelniusiems kino industrijos atstovams. Ypatingą įvertinimą – specialų Cecil B. DeMille apdovanojimą už visos karjeros nuopelnus – ceremonijos metu gavo Holivudo žvaigždė M.Streep.

Užlipusi į „Auksinių gaublių“ sceną ir atsiimdama apdovanojimą M.Streep pasakė tokią drąsią kalbą, kad žinia apie ją tučtuojau nuvilnijo per visą pasaulį. Nors aktorė savo kalboje konkrečiai ir neįvardino naujai išrinkto JAV prezidento Donaldo Trumpo pavardės, daug nuovokos norint suprasti, ką ji turėjo omenyje, nereikia.

„Holivudas yra pilnas atvykėlių ir užsieniečių. Jei visus mus išvarysite, neturėsite, ką žiūrėti, išskyrus futbolą ir kovos menus, kas nėra menai“, – kalbėjo M.Streep.

Meryl Streep / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Savo kalboje ji pabrėžė, kad šiuolaikiniame pasaulyje ypač svarbu užjausti, rodyti empatiją. Savo mintis iliustravo prisimindama „New York Times“ reporterio Serge Kovaleski istoriją, kai bandydamas pakalbinti D.Trumpą negalią turintis žurnalistas viso labo sulaukė dabar jau prezidento patyčių.

„Kai tai pamačiau, man dužo širdis, ir vis dar negaliu to pamiršti, nes tai buvo ne filmas, bet tikras gyvenimas. Kai tas instinktas žeminti kitą rodomas viešumoje, jis turi didelę įtaką. Taip tarsi duodamas leidimas kitiems daryti tą patį“, – kalbėjo ji.

Savo kalboje garsi aktorė nepamiršo pabrėžti ir laisvų, nepriklausomų žiniasklaidos kanalų svarbą ir įtaką.

„Nepagarba iššaukia nepagarbą, smurtas iššaukia smurtą. Kai galingieji pasinaudoja savo padėtimi ir ima tyčiotis iš kitų, mes visi pralaimime... Mums reikia, kad principinga spauda laikytų vadžias, kad po kiekvieno tokio incidento iškviestų ant kilimėlio“, – tęsė M.Streep.

Tokia aktorės kalba sulaukė didžiulio pasaulio įžymybių palaikymo. Gražiais žodžiais apie M.Streep ir jos pasirodymą „Auksinių gaublių“ scenoje garsenybės dalijosi „Twitter“ tinkle.

74-oji „Auksinių gaublių“ apdovanojimų ceremonija (132 nuotr.)
+126