„Met Gala“ pokyliui Kim Kardashian pasipuošė Marilyn Monroe suknele: sulaukė kritikos

Kim Kardashian ir Pete'as Davidsonas / „Scanpix“ nuotr.
Kim Kardashian ir Pete'as Davidsonas / „Scanpix“ nuotr.
15min.lt
Šaltinis: Žmonės
2022-05-03 10:27
AA

Prabangiausiame metų pokylyje „Met Gala“ pasirodžiusi socialinių tinklų žvaigždė Kim Kardashian kaustė aplinkinių dėmesį. Ir ne tik todėl, kad ant raudonojo kilimo pasirodė su su mylimuoju Pete'u Davidsonu – verslininkė į pokylį atvyko pakeitusi plaukų spalvą ir vilkėdama ikonišką Marilyn Monroe suknelę.

Kim Kardashian ceremonijos vakarą vilkėjo vieną ikoniškiausių visų laikų drabužių – Marilyn Monroe suknelę, kurią dėvėdama pastaroji 1962 m. prezidentui Johnui F.Kennedy dainavo gimtadienio dainą „Happy Birthday to You“.

Žavingą vakaro įvaizdį moteris papildė ir deimantiniais auskarais bei baltu kailiniu švarku.

Pasakodama apie idėją pasiskolinti suknelę renginiui, Kim užsiminė, kad ji tokia vertinga, jog ją galima liesti tik su pirštinaitėmis.

„Tai yra Marilyn Monroe suknelė, jai 60 metų, ir ji ją vilkėjo, kai 1962 m. dainavo gimtadienio dainą prezidentui, – teigė K.Kardashian „Vogue“ korespondentui. – Man kilo mintis ją pasimatuoti, o tada atėjo ginkluoti sargybiniai su pirštinėmis.“

Kim Kardashian ir Pete'as Davidsonas / „Scanpix“ nuotr.

Kaip teigiama „People“, garsiosios M.Monroe įvaizdį atkartoti siekusiai Kim tai kainavo nemažai pastangų – neužteko tiesiog tapti blondine. Norėdama įtilpti į kultinę suknelę, moteris buvo priversta imtis kraštutinių priemonių.

„Pasimatavau ir man netiko. Pasakiau: „Duokit man tris savaites“. Turėjau numesti daugiau nei 7  kilogramus, – prisipažino Kim. – Tai buvo iššūkis. Buvau pasiryžus į ją tilpti. Maždaug tris savaites nevalgiau angliavandenių, cukraus. Todėl dabar po šios ceremonijos mes rengsime picų ir spurgų vakarėlį viešbutyje.“

Kim Kardashian / „Scanpix“ nuotr.

Gandai, kuo vilkės Kim šiame renginyje, pasklido tada, kai vienas jos gerbėjas prasitarė, kad garsenybė planuoja sukurti tokį įvaizdį, kokį buvo sukūrusi M.Monroe 1962-aisiais.

Tada pati K.Kardashian taip pat užsiminė, kad jos 2022 m. „Met Gala“ suknelė negali būti siuvama pagal užsakymą.

Vis dėlto prieš Kim pasirodymą su istorine suknele ši dar renginio išvakarėse paviešinta moters įvaizdžio idėja sulaukė ir neigiamų reakcijų. Kai kurie internautai nemanė, jog tai geras sumanymas, kadangi, anot jų, ši suknelė turi reikšmę, kurią reikia gerbti.

Žmonės socialiniame tinkle „Twitter piktinosi: „Tai nepagarba, ši suknelė labai sena ir nesu tikra, ar muziejus padarė ką nors, kad ją išsaugotų. Aš nerizikuočiau ir tikiuosi, kad Kim negaus tokios galimybės.“

„Suknelė buvo pasiūta Marilyn Monroe būtent tai progai. Jos tikrai negalima pakeisti. Tikiuosi, kad tai nesugadins suknelės prasmės“, – komentavo kitas socialinio tinklo vartotojas. „Tai buvo istorinė akimirka ir labai istorinė suknelė“, – rašė komentatoriai.

Kim Kardashian / „Scanpix“ nuotr.

Suknelė, verta milijonų

Kadaise M.Monroe vilkėta suknelė buvo sukurta pagal užsakymą prancūzų mados dizainerio Jeano Louiso. Suknelės idėją įkvėpė amerikiečių mados dizainerio Bobo Macko, dirbusio J.Louisui, eskizas.

Rūbą puošia 2 500 kristalų. Po aptempta suknele M.Monroe negalėjo dėvėti apatinio trikotažo, todėl ją siūti teko likus vos kelioms akimirkoms iki pasirodymo.

Tuomet aktorė šią suknelę nusipirko už 1440 JAV dolerių, tačiau šiandien suknelės vertė yra kur kas didesnė.

1999 m. aukcione ji buvo parduota už maždaug 1 mln. dolerių, o 2016 m. – dar kartą už 4,8 mln. dolerių.

2016 m. aukcione suknelę nupirko muziejus „Ripley's Believe It Or Not“, kuriame rūbas ir yra laikomas iki šiol.

Marilyn Monroe ir Earlas Blackwellas / „Scanpix“ nuotr.

Kim Kardashian ir Marilyn Monroe panašumai

Abi garsios moterys yra laikomos savo epochos ikonos. Jos žinomos kaip seksualumo ir sėkmės simboliai, kurie dažnai susiduria su kontroversijomis

Šiemetinis „Met Gala“ pokylis yra net ne pirmas kartas, kai K.Kardashian lygina save su M.Monroe – 2017 m. K.Kardashian atkartojo M.Monroe įvaizdį „Vogue Brasil“ viršelyje.

Buvęs K.Kardashian vyras ir vaikų tėvas Kanye Westas yra pabrėžęs, kad tiek M.Monroe, tiek K.Kardashian yra prieštaringai vertinamos personos. Istorija šias moteris laiko klasikinėmis ikonomis, kurios dažnai gėdinamos ir žeminamos dėl savo seksualumo.

„Met Gala“ svečių stilius (50 nuotr.)
+44