LRT Metų apdovanojimuose pagerbtos ryškiausios asmenybės – A.Valujavičius ir D.Banevič-Bgirl Nicka

LRT Metų apdovanojimų ceremonija / Skirmantas Lisauskas/ BNS nuotr.
LRT Metų apdovanojimų ceremonija / Skirmantas Lisauskas/ BNS nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2024-01-06 22:54
AA

Įžengus į Naujuosius metus, LRT pakvietė prisiminti iškiliausius 2023-ųjų įvykius, asmenybes ir iniciatyvas įkvėpusias bei padėjusias Lietuvai susitelkti, augti ir tobulėti. Praėjusių metų ryškiausieji pagerbti iškilmingoje Metų apdovanojimų ceremonijoje.

Iškilmingą ceremoniją pradėjusi LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė pasidžiaugė, kad šie apdovanojimai sutelkia skirtingų sričių asmenybes ir skatina visuomenę svarstyti apie ateities vizijas, rašoma pranešime spaudai.

„Prieš šešerius metus nusprendę teikti Metų apdovanojimus, kėlėme sau du svarbiausius tikslus – garbingai įvertini tuos, kurių idėjos ir darbai tapo reikšmingais metų ženklais, ir pastebėti tuos, kurių galbūt nematome kasdien, nors prasmingi jų darbai lygiai taip pat augina ir stiprina Lietuvą.

Būtent apie Lietuvą ir yra šie apdovanojimai. Apie skirtingas jos kartas, apie jos mokslą ir kultūrą, verslą ir sportą – apie mūsų valstybės dabartį ir ateitį. Nuoširdžiai sveikinu jus visus, norinčius ne griauti, o kurti“, – sakė M.Garbačiauskaitė-Budrienė.

LRT 2023 metų apdovanojimų ceremonija (39 nuotr.)
+33

Metų apdovanojimais siekiama pagerbti labiausiai įkvėpusius žmones, kolektyvus, organizacijas, verslo, mokslo, iniciatyvų organizatorius, inovacijų atstovus, labiausiai prisidėjusius prie Lietuvos augimo ir tobulėjimo per 2023 metus.

Metų apdovanojimų darbo grupė, sudaryta iš skirtingų sričių žurnalistų, 8 skirtinose nominacijose išskyrė po 3 pretendentus, iš kurių skaitytojai išrinko, jų nuomone, labiausiai vertus apdovanojimų statulėlės.

Apdovanojimų akimirka / Skirmantas Lisauskas/ BNS nuotr.

Metų asmenybė – Aurimas Valujavičius už sėkmingai įveiktą Atlantą.

Metų ambasadorius – Dominika Banevič–Bgirl Nicka už istorinę pergalę pasaulio breiko čempionate ir atvertus vartus į Paryžiaus olimpines žaidynes.

Metų verslo lyderystė – „carVertical“ už paramą, skirtą seniesiems Lietuvos miškams išsaugoti, ir siekį prisidėti prie ateities problemų sprendimo.

Metų atradimas – Rytis Maskeliūnas ir komanda (KTU) už praktiškų technologijų kūrimą ir jų taikymą medicinoje.

Apdovanojimų akimirka / Skirmantas Lisauskas/ BNS nuotr.
Apdovanojimų akimirka / Skirmanto Lisausko / BNS nuotr.

Metų kultūros reiškinys – UNESCO Kauno nominacinės bylos autoriai už tai, kad Kauno tarpukario architektūra įrašyta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Metų pilietinė iniciatyva – Andriaus Tapino ir „Laisvės TV“ iniciatyva #Skaidrinam už atskleistus politikų piktnaudžiavimo atvejus visoje šalyje.

Metų ateitis – Martyna Kniazevaitė už aistrą mokslui ir siekius prisidėti prie Marso tyrimo.

Metų valstybės kūrėjas (speciali VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto nominacija) – Lietuvos Raudonasis Kryžius už pagalbą labiausiai pažeidžiamiems ar nelaimės ištiktiems žmonėms.

LRT Metų apdovanojimų 2023 svečiai (56 nuotr.)
+50