Miesto moterys: Jurgita Kiguolė – apie besikeičiantį mados pasaulį ir trumpus stabtelėjimus amžiname lėkime
Jurgita Kiguolė – iš tų moterų, kurios hipnotizuoja ne tik savo aristokratiška išvaizda – aukštaūgė, ilgakojė, klasikinių bruožų, šviesių plaukų ir mįslingo žvilgsnio, – tačiau ir rafinuotomis manieromis, betarpišku bendravimu, moderniu mąstymu. Projektas „Rent Boutique“ pristato dar vieną įdomią moterį – kalbėjomės su Jurgita apie moteriškumą, madą ir gyvenimą.
– Jurgita, kaip atrodo įprastas tavo rytas?
– Mano rytas tikriausiai nelabai skiriasi nuo daugumos moterų ryto. Keliuosi, prausiuosi, vežu sūnų į mokyklą, tuomet grįžtu namo, geriu kavą, medituoju, o tada jau keliauju i darbą.
– Papasakok apie darbą agentūroje „Supermodels“.
– Esu „laisvo oro direktorė“ – laisva nuo griežtų darbo valandų, buvimo biure, todėl mano darbas man išties patinka. Turiu visišką laisvę, bet ją stengiuosi išnaudoti kuo efektyviau. Kartais diena būna pilna susitikimų, lakstymo, reikalų, Kauno ar Vilniaus biuruose atsakau į elektroninius laiškus, bendrauju su modeliais. Būna ir taip, kad nesinori kišti nosies iš namų, tada dirbu iš jų. Kartą per savaitę renkamės viename iš agentūros biurų ir darome komandos susirinkimus, dalinamės mintimis, idėjomis, sprendžiam iškilusius darbinius klausimus.
– Kokios tendencijos šiuo metu vyrauja modelių pasaulyje?
Unikalumas po truputį darosi svarbesnis už klasikinį, stereotipinį grožį. Taip pat ateina nestandartinių dydžių modelių tendencijos.
– Mados pasaulyje visais laikais buvo svarbu išsiskirti, tik anksčiau gal labiau buvo akcentuojama klasikiniai veido bruožai ir modelių elgesys (išsišokėlės Noami Campbel laikai), o dabar svarbiausia, žinoma, išskirtinė išvaizda, prie to dar prisideda ir modelio asmenybė, charizma. Jau ne naujiena ant podiumo matyti modelį-albinosą ar ypač neįprastai atrodančius modelius. Unikalumas po truputį darosi svarbesnis už klasikinį, stereotipinį grožį. Taip pat ateina nestandartinių dydžių modelių tendencijos. Labai greitai besivystančios technologijos iškelia socialinių tinklų svarbą, modeliai turi būti matomi ir aktyvūs instagrame ir feisbuke, privalo turėti tūkstančius sekėjų.
– Kaip apibrėžtum, kokia moteris yra graži?
– Darbe beveik kasdien susiduriu su gražiomis merginomis ir moterimis, bet visgi išorinis grožis nėra mano moters grožio kanonas. Man graži moteris yra ta, kuri turi savo vidinį pasaulį ir susiformavusių vertybių stuburą, ji įdomi savo pomėgiais, yra nuoširdi, turinti skonį madai, moteriška bei švelni. Ta, kuri skleidžia ramybę ir turi paslapties, kurios akyse dega ugnis.
– Kaip atrodo tavo namai, kas juose mieliausia ir brangiausia?
Brangiausia namuose – intymumas, tai, jog grįžusi po dienos darbų galiu nusiimti visus stiprios ir veiklios moters šarvus ir leisti išsiskleisti savo pažeidžiamiausiai asmenybės pusei.
– Gyvenu Kauno senamiestyje, beveik trijų šimtų metų senumo name su aukštomis lubomis, nišomis ir į sienas įsigėrusia istorija. Gyvenu juose ne taip jau ilgai, todėl jie nėra pilnai apstatyti. Dabar esu įsikurdinimo stadijoje, o tai gana lėtas procesas, pati erdvė diktuoja stilistiką, tad tenka ieškoti išskirtinių daiktų, baldų. Būtent namai atspindi mano pačios vidinį pasaulį. Jie brandūs, jaukūs, pilni išminties, nugulusios knygų lentynose, kupini moteriškų detalių – žvakių, smilkalų, kristalų. Visuomet pasimerkiu gėlių. Brangiausia namuose – intymumas, tai, jog grįžusi po dienos darbų galiu nusiimti visus stiprios ir veiklios moters šarvus ir leisti išsikleisti savo pažeidžiamiausiai asmenybės pusei. Tiesiog skaityti knygas, mėgautis tyla, sūnaus draugija ar nuolat aplink besisukinėjančio katino glaustymusi ir murkimu.
– Tavo ritualai mieste ir namuose
– Mieste esu nuolat skubanti, lekianti, bėganti. Vienas iš maloniausių ritualų – malonumas leisti sau pietauti ir vakarieniauti mieste. Taip pat susitikti su draugėmis ir aptarti visas aktualijas. Na, o namuose turiu daug ritualų, vieni jų labai elementarūs, na, kad ir beveik nuolatos degančios žvakės ar rytinis-vakarinis pagulėjimas vonioje, kvepiančioje aliejais.
– Kurie pasaulio miestai tave labiausiai žavi?
– Pagal horoskopą esu Šaulys, todėl labai mėgstu keliauti. Negaliu išskirti nė vieno miesto, nes man jie visi išskirtiniai. Kiekvieną kartą keliaudama jaučiuosi ypatingai, stebiu ir grožiuosi ne tik miestų pastatų architektūra, gražiausiomis jų vietomis, bet be galo mėgstu stebėti aplinką, skirtingų miestų skirtingus žmones, atskirti jų bendrus bruožus, išvaizdą, bendravimą. Todėl valandų valandas galėčiau sėdėti Paryžiaus kavinėje, gerti kavą ir tiesiog stebėti praeivius. Ypač per mados savaites – džiaugtis mados žmonių charizma, nuotaikomis, spalvomis. Ar kokiame Tailande būti apkerėtai ne tik Budos šventyklų ar gamtos grožio, bet ir nuoširdžių žmonių šypsenų. Didieji miestai, tokie kaip Niujorkas, Paryžius, Milanas ir Londonas, tokie skirtingi, bet man visus juos jungia žodis mada, galbūt dėl to, kad kelionės į šiuos miestus dažnai susijusios su darbo reikalais. Tačiau Azijos džiunglės ar ūkanotas lietingas Airijos miestelis mane žavi tikrai ne mažiau nei didieji miestai, nes tai asocijuojasi su pačiomis gražiausiomis akimirkomis, patirtomis paprastume.
– Kaip apibūdintum savo aprangos stilių?
– Šiame gyvenimo etape mano stilius galėtų vadintis „paprastumas“. Neseku mados tendencijų, rengiuosi tai, kas kokybiška, patogu, gražu ir, mano manymu, man tinka. Kasdienoje dominuoja džinsai, kelnės, marškiniai, bet būna dienų, kai užsinoriu apsivilkti suknelę, kurią mėgstu derinti su sportiniais bateliais. Taip jau yra, kad greitas gyvenimo ritmas ir akmenėtas senamiesčio grindinys, kuriuo kas dieną pėsčiomis einu į darbą, diktuoja savas sąlygas – tad turiu daugiau sportinės, patogios avalynės nei aukštakulnių. Bet, esant progai, galiu apsivilkti suknelę, apsiauti aukštakulnius ir jaustis puikiai.
– Į kokius daiktus investuoji daugiausia?
– Daiktai yra skirti vartojimui, todėl kaip į investiciją į juos nežiūriu. Tačiau jie turi atitikti kokybės ir kainos santykį. Normalu, kad didžiojii dalis finansų atitenka klasikai: kokybiški batai, rankinės, kosmetika, kvepalai ir, aišku, knygos.
– Kiek savo drabužinėje turi suknelių?
– Suknelė yra labai gražus ir subtilus rūbas, kurio efektas ypatingas – apsivilkusi ja jaučiuosi labai moteriška. Tačiau puošnių vakarinių turiu nedaug. Progų puoštis nėra tiek daug – pastaruoju metu mieliau leidžiu laiką ramiai, na, o kaupti daiktų nemėgstu. Todėl vertinu tokius daiktų dalijimosi projektus kaip „Rent Boutique“ – kokybiškos suknelės nuoma vienam ypatingam vakarui skamba kaip geras būdas protingai išlaidauti.
– Turi daugybę kvepalų. Ką tau reiškia kvapai?
– Kvapai tarsi magija, kuri sužadina vaizduotę, grąžina prisiminimus ar sukelia tam tikras asociacijas. Niekada neskaitau jų sudėties ar mados namų sukurtų jų mistinių, rinkodaros tikslais grįstų istorijų. Vienais atvejais tai, ką užuodžiu, man atneša viziją iš praeities, pavyzdžiui, Clive Christian „No1“ primena vaikystėje užuostą tarybinį „odekoloną“, su kuriuo mama statydavo taures. Ar CasaMorati „Dama Bianca“ man primenantys vaniliniais pyragais dvelkiančius tėvų namus. Kitais atvejais, pasirinkimas būna nulemtas vaizduotės, į kurią nuneša smilkalų, rytietiškų prieskonių ir gėlių, medžio, tabako natos. Neturiu vieno mėgstamiausio kvapo, kuriuo kvepinčiausi nuolatos. Taip pat, kaip ir negaliu atsakyti, saldūs, aštrūs ar gaivūs kvepalai patinka labiau. Galiu kvepėti nuo švelniausių, vos užuodžiamų, lengvų iki stiprių, vyriškų kvepalų.
– Trys tavo grožio paslaptys
1. Miegas ir japoniškas veido gelis.
2. Vanduo ir Terry veido serumas.
3. Šypsena ir lūpų balzamas.
– Apie ką dažniausiai svajoji?
– Tai tegul lieka paslaptyje, nes tai, apie ką svajoju, dažniausiai išsipildo.
– Geriausias dalykas gyvenime?
– Sūnus.
Jurgitos Kiguolės TOP'ai:
Filmai: „I Origins“, „The Great Gatsby“, „P.S I Love you“.
Knygos: „Antropoteosofija: (visi trys tomai), Konkordijos Antarovos „Du gyvenimai“, Audronės Ilgevičienės „Menas mylėti“.
Muzika: Jazzu, Adele arba tiesiog tyla.
Inspiruojanti frazė: „Magija nutinka už komforto zonos ribų.“