Miesto valdžią ant kojų sukėlęs įvykis Romoje – rasta lėlė, vaizduojanti Gretą Thunberg

Greta Thunberg / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Vieni ja žavisi ir vadina mergaite, keičiančia pasaulį. Kitiems atrodo, kad jaunoji švedė Greta Thunberg – politikos viešųjų ryšių projektas. Klimato aktyvistė sulaukia ne tik pagyrų, bet ir vis daugiau grasinimų.

Spalio 8 dieną Italijoje po vienu iš Romos tiltų rasta pakabinta lėlė, vaizdavusi švedę G. Thunberg. Italijos tarnybos kaipmat pradėjo tyrimą dėl galimų grasinimų. 

Ant lėlės anglų kalba paliktas užrašas skelbė: „Greta – jūsų Dievas“.

Romos miesto merė pranešė smerkianti tokį Gretos priešininkų išsišokimą ir ėmėsi aiškintis įvykio aplinkybių. 

 

Merė Virginia Raggi iš karto pareiškė solidarumą Gretai ir jos šeimai. Ji patikino, kad drįsusių taip pasielgti laukia griežta bausmė. 

V. Raggi teigimu, įvykis – gėdingas. Tačiau tai skatina ją ir valdžią dar labiau palaikyti klimato aktyvistus bei kovoti išvien su jais. 

 

Greta Thunberg/Vida Press nuotr.

Primename, kad lygiai prieš metus Greta paskelbė streiką – protestuodama prieš karščio bangas ir miškų gaisrus nėjo į mokyklą nuo rugpjūčio 20-osios iki rugsėjo 9 dieną vykusių Švedijos parlamento rinkimų. Ir vėliau penktadieniais stovėjo prie parlamento su plakatu „Mokinių streikas prieš klimato kaitą“. Judėjimą „Fridays for Future“ („Penktadieniai už ateitį“) palaikė viso pasaulio vaikai ir paaugliai – kas nuoširdžiai patikėjęs Gretos misija sumažinti oro taršą ne vėliau kaip iki 2020 metų ir taip sustabdyti aplinkos temperatūros didėjimą, kas gavęs teisėtą progą dėl gero reikalo praleisti pamokas. Skaičiuojama, kad per metus prie judėjimo prisidėjo pusantro milijono mokinių.

Visai neseniai G. Thunberg Jungtinių Tautų viršūnių susitikime dėl klimato kaitos, apkaltino pasaulio lyderius ir sulaukė dar didesnio visuotinio dėmesio.

Naujoji pranašė patinka ne visiems ir juolab ne visi ja tiki. Pati Greta kritikai gana abejinga. Ir net nepyksta ant prezidento Donaldo Trumpo, neigiančio klimato bėdas. „Šiandien tokie dalykai manęs nebejaudina. Pykdo pati situacija, o ne paskiri žmonės. Ir tiek daug dar reikia nuveikti“, – sakė ji interviu vokiečių spaudai.

Skaitykite daugiau