Migla iki 25-erių: dabartinė norma

Moteris / Vida Press nuotr.
Moteris / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-04-03 20:38
AA

Pasimetę, nuolatos ieškantys įsivaizduojamo balanso, kiekviena tema turintys nuomonę ir daug reikalaujantys iš savęs ir kitų – karta, kuri dabar matoma visur: tai beveik visi tie, kurie skaičiuoja 21–35 gyvenimo metus. Nesvarbu, ar jūs vieni iš jų, ar tiesiog susiduriate su tokiais darbo vietoje – jų problemos puikiai atspindi visų mūsų iššūkius.

Per dideli tikslai

Dar nesulaukę trisdešimties norite turėti nuosavą būstą, pelningą verslą ir būti atradę sėkmingos šeimos receptą. Norite visko čia ir dabar, bet susiduriate su realybe, kuri priešgyniauja jūsų norams. Antrai pusei reikalavimai tampa per daug aukšti, verslo kūrimą taip pat atidedate palankesniam laikui ir toliau patogiai mokate nuomos mokestį.

Patarimas: kariauti trimis frontais beveik neįmanoma. Ne veltui sakoma, kad geriausiai santuokai tinkantis amžius svyruoja nuo 28-erių iki 32-ejų, o apie drastiškai kylančias pajamas galima galvoti tik peržengus keturiasdešimtmetį. Todėl sau reikia duoti ne tik laiko, bet ir kruopščiai paskirstyti prioritetus.

Nuolatinis lygiavimasis į kitus

Nuolatinis slampinėjimas po draugų, pažįstamų ar tik kažkur prabėgomis matytų žmonių socialines paskyras tik dar labiau padaro jus irzlius. Gilinatės į kitų žmonių gyvenimus, skaičiuojate, kiek jiems metų, ir lyginate jų pasiekimus su savaisiais. Tačiau tiesa ta, kad ne tik gaištate savo laiką galvodami apie kitus, bet ir gilinatės į gyvenimus, apie kurių virtuvę iš tikrųjų nieko nežinote.

Patarimas: atsiverskite savo socialinių tinklų paskyras – taip pat pastebėsite tą patį braižą – keliate tik sėkmingiausias savo gyvenimo akimirkas. Pats metas prisiminti, kad išaugote iš mokyklos ar universiteto laikų, kai pasiekimus matuodavote gautu pažymiu. Gyvenimas nėra nei nuotrauka, nei skaičius: tai procesas.

„Viską žinau geriau“

Kuo toliau, tuo populiariau save pristatyti ekspertu ar guru, vos pradėjus darbą reikalauti tris kartus didesnės algos arba įrodinėti politines ar ekonomines tiesas paskaičius keletą straipsnių viena ar kita tema. Ambicijos – geras dalykas, tačiau save vertinti reikia adekvačiai ir ypač tarp žmonių, sukaupusių ilgametę ir daug solidesnę patirtį.

Patarimas: nustokite imitavę sėkmę – geriau jos siekite. Sugebėkite pripažinti, kad kartais trūksta žinių arba patirties, o tai tikrai normalu, jei esate jauni. Laiką išnaudokite tobulėjimui, ramiai išklausykite kritikos, nes galbūt dar tikrai yra, kur augti.

Nuolatinis nepasitenkinimas

Nepasitenkinimas savo išvaizda, draugais ir karjera daugeliui tampa nuolatiniu gyvenimo palydovu. Beveik neturite idealų ir nežinote, kuo norite tapti, tačiau jaučiate, kad gyvenimas klostosi ne taip, kaip norėtųsi. Nerimas dėl tuščiai bėgančio laiko tik dar labiau pablogina situaciją, nes jaučiate, kad nieko iš tiesų nekeičiate savo gyvenime.

Patarimas: pradėti reikėtų ne nuo priekaištų sau, o nuo išsigryninimo, ko iš tikrųjų norite. Gali būti ir taip, kad daug dalykų jau ir taip nuveikėte, tačiau nepastebite. O jei kas nors vis dar netenkina – aiškiai tai įvardykite popieriaus lape ir sugalvokite bent po tris problemos sprendimo būdus.

„Dar vienas straipsnis man nepadės“

Esate pripratę bent akimis permesti patarimų ir saviugdos straipsnius, tačiau mintyse burbate, kad jie tik laiko švaistymas. Tiesa ta, kad turbūt dar nei vienas straipsnis nepakeitė gyvenimo akimirksniu, bet būtent todėl dabar turite padėti telefoną į šalį ir pradėti galvoti, ką turite pakeisti, kad būtumėte laimingesni. Čia ir dabar.