Milano vyrų mados savaitė: kuprinėje telpa visas vyro gyvenimas

Giorgio Armani ir „Salvatore Ferragamo“ 2017 m. pavasario/vasaros kolekcija / Vida Press nuotr.
Giorgio Armani ir „Salvatore Ferragamo“ 2017 m. pavasario/vasaros kolekcija / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2016-06-22 15:45
AA

Italijos vyras – šių dienų nepralenkiamas džentelmenas – iš Florencijos kraustosi į Milaną, o tai reiškia, kad žaibiškai keičiasi jo stilius. Italijos mados lopšyje neužtrukau pastebėti, kaip tas pats Florencijoje lyderiu tapęs „maschio italiano“ formalią eleganciją moka meistriškai pakeisti skirta savaitgalio iškylai. Tai reiškia, kad Milano dizaineriams panorėjus užtenka akimirkos, kad vyras sėstų ant motociklo ir tiesiog iš biuro trauktų į gamtą.

Žvelgiant į 2016–2017 metų pavasario–vasaros vyrų mados kolekcijas Milane buvo smagu stebėti, kaip vyras lyg chameleonas keičia ir turinį, ir formą. Jam tai puikiai sekasi. Viskas stipriosios lyties spintoje turi būti ir elegantiška, ir kokybiška, ir praktiška. Milane tapo aišku ir tai, koks svarbus vyro gyvenime yra sistemingas laisvalaikis. Kuo arčiau gamtos, tuo sveikesnis ir laimingesnis atrodys vyras. Lyg Antikos graikų filosofijoje, jo kasdienybė šiandien neapsiriboja tik darbu. Jam reikia ir adrenalino, ir kūniškų malonumų.

Kiek betrokštų poilsio vyras, tačiau jo diena vis tiek slenka metropolijų ritmu baisaus chaoso fone. Tai kaip dizaineriams pavyks suteikti vyro veidui šiandien būtiną atsipalaidavimo išraišką? Juk kitaip jis neatrodys patrauklus, charizmatiškas ir neįtikins.

Žvelgdama į Milano mados namų lankytojus aiškiai mačiau skirtumą tarp šios metropolijos vyrų ir ką tik Florencijoje savo garderobą demonstravusių dendžių. Florentiečiai visiškai natūraliai išgyvena itališką fenomeną „dolce far niente“ (it. saldžiai nieko neveikti), kuris jų įvaizdžiui suteikia dieviško aristokratiškumo. O Milano vyras – darboholikas – atrodė išsekęs. Tačiau nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Tokia sudėtinga vyro būsena įkvėpė Milano dizainerius sukurti šiek tiek kitokį nei Florencijoje vyro stilių. O kadangi Milanas lenkia Florenciją technologijomis, vyrų stilius atrodė inovatyvus.

Jau pernai Milano mados kūrėjas Giorgio Armani įrodė, kad ne tik jaunimo liniją vilkintys vyrai trokšta technologiškų audinių. Metalo ir grafito atspalviai ir metalizuoti audiniai šįmet „Giorgio Armani“ kolekciją vilkintiems vyrams suteikė šiuolaikiškumo atspalvį. Į švarkus įaustas blizgus grafito siūlas atrodė naujai. Kelnių pločiai – ekstremistiniai. Ir plačios, ir visiškai prigludusios kelnės pabrėžė dailius vyro raumenis. Juk vyro seksualumas, kaip teigė ir britas Johnas Richmondas, išmarginęs provokuojančiais užrašais teniso marškinėlius, šiandien yra itin svarbus.

„Giorgio Armani“ / Vida Press nuotr.
„Giorgio Armani“ / Vida Press nuotr.

„Prada“ žiūrovus tiesiog apstulbino vyrą ant podiumo išleidusi su labiausiai niekinamu vyro garderobe deriniu – basutėmis ir trumpomis kojinėmis.

Viena garsiausių Milano mados kūrėjų Miuccia Prada įrodė, kad net elegantiškiausia biuro eilutė pasikeitus sąlygoms gali pakeisti formą. Ji išsivynioja lyg palapinė ir tinka iškylai. Apie šių dienų vyro troškimą keliauti „Prada“ kaip kasmet pranešė iššūkiais. Jei Florencijoje vyras prie eilutės derino brangius baltos odos ir ponio kailiuko „snikerius“, tai „Prada“ žiūrovus tiesiog apstulbino vyrą ant podiumo išleidusi su labiausiai niekinamu vyro garderobe deriniu – basutėmis ir trumpomis kojinėmis. Beje, tos dvi nesuderinamos detalės atsidūrė šalia ekstravagantiškos šilko siūlu praturtintos asfalto spalvos eilutės. Supraskite, „Prada“ vyras taip trokšta atsipalaiduoti, kad jam ant visų taisyklių nusispjauti.

Italų žiniasklaida visada Miuccią Pradą vadino mados filosofe. Ji iš tikrųjų kuria ne tik drabužius, bet idėją, kuri prognozuoja vyrų nuotaiką ateinančiais metais. Į šias naujienas mados žiniasklaida žiūri visai rimtai. Žvelgdama į tas bjaurias etno raštai paryškintas basutes mąsčiau, kad vyrai veršis iškeliauti į gamtą nepaisydami jokių suvaržymų, net baimės prarasti darbą.

Madingi vyrai kitą vasarą niekaip neapsieis be didelės kuprinės, kuri atstos ir rankinę, ir lagaminą.

Milane labiausiai dėmesį traukė technologiškais švarkais ir šortais vilkintys vyrai, kurių stiliui ekstravagancijos suteikė vienas neįprastas aksesuaras. Jau pirmąją Milano mados savaitės dieną tapo aišku, kad naujo vyriško garderobo iššūkis – technologiška kuprinė. Madingi vyrai kitą vasarą niekaip neapsieis be didelės kuprinės, kuri atstos ir rankinę, ir lagaminą. Būtent rankinė išreiškė vyro troškimą būti kelyje nuolat ir, turiu prisipažinti, ta idėja įtikino. Milane atrodė, kad kitąmet vyrai visiems laikams atsisveikins su dar pernai dievintomis rankinėmis, į kurias tilpdavo kompiuteris ir kiti biure būtini daiktai. Šįmet stiprioji lytis pageidaus alpinistams tinkančios gigantiškos kuprinės, nuspalvintos miško atspalviais ir praturtintos technologijomis. Tai tapo didžiausiu mados savaitės atradimu.

„Pradai“ ironija Milane niekada nenusileidžia britė dizainerė Vivienne Westwood. Jos vyras – anarchistas, griaunantis bet kokias mados taisykles. Jei „Prada“ vyras prie šilko eilutės derina basutes ir už jį patį didesnę kuprinę, tai Vivienne Westwood stipriosios lyties atstovas kitą vasarą vilkės plačiausių apimčių pončus. Jų audiniai tokie plonyčiai, technologiški, neleidžiantys vyrams prakaituoti, higroskopiški. Prie pončų vyrai derins juostuotus daugiasluoksnius sijonus, kuriuos galima susegioti pagal nuotaiką. Ir, žinoma, nešios kuprines, išlankstytas iš neperšlampamo popieriaus. Panorėjus kuprinės dar labiau padidėja: užtenka atsegti kelis diržus, ir vyras taps kalnų užkariautoju.

„Giorgio Armani“ / Vida Press nuotr.
„Giorgio Armani“ / Vida Press nuotr.

Vieną labiausiai provokuojančių kolekcijų mačiau „Moncler“ pristatymų salėje. Mados podiumas virto eglutėmis apsodinta miško aikštele. Labiausiai klastojami Italijoje mados namai šįmet pasiūlė vyrams militaristinio atspalvio „Gamme Bleu“ kombinezonų kolekciją su panašios spalvos pionieriškai surištais kaklaraiščiais ir gausybe užsegamų kišenaičių. Technologiškais audiniais žavinčios kuprinės priminė per petį permetamus dujokaukių krepšius.

Gigantiškos kuprinės vaidmenį šiek tiek nukenksmino „Salvatore Ferragamo“ mados namai, primindami, kad ta kuprinė ne tik slėgs vyro pečius, bet ir atrodys žaismingai. Mados namai privertė galvoti apie tai, kad kita vasara bus linksma ir pilna optimizmo. Apie tai pranešė linksmos salotų, geltona, oranžinė spalvos ir melanžinės vyriškos trikotažo kepuraitės.

„Giorgio Armani“ / Vida Press nuotr.
„Giorgio Armani“ / Vida Press nuotr.

Įdegęs vyras primena, jog stipriosios lyties charizmą visada paryškina sodrus įdegis.

Vaivorykštės spalvomis nušvito kita melanžinė kolekcija. Milano „Missoni“ mados namų dizainerė Angela Missoni vyrą išsiuntė į egzotišką kelionę Meksikoje. Jis mūvi plačiabrylę šiaudų spalvos skrybėlę ir kaubojiškus batus avi be kojinių. Specialiai patrumpintos balto poplino kelnės derinamos prie rūdžių spalvos žomšinio švarko. Tai vyro įvaizdžiui suteikia prabangos įspūdį. Įdegęs vyras primena, jog stipriosios lyties charizmą visada paryškina sodrus įdegis.

„Giorgio Armani“ / Vida Press nuotr.
„Giorgio Armani“ / Vida Press nuotr.

Labiausiai mane kasmet žavintys nišiniai Italijos mados namai „Larusmiani“, „Valextra“, „Colombo“ neišduoda retro stiliaus. Šių mados namų klientas neatsisakys Milano „borsa“ (it. Milano birža) – vyrų dievinamo 9-tojo dešimtmečio pradžios Franko Sinatros dendiško stiliaus. Dailiai prigludę lininiai švarkai bus sureikšminti plonu kašmyro verpalu. Jie – be pamušalo, lengvi, tačiau nesiglamžantys, išmarginti grafiniais piešiniais. Prie jų dėvimi odiniai mokasinai su kirpčiukais žavės verslo vyrus net kaitrią vasaros dieną. Naujiena – po švarku vilkimi polo stiliaus sportiniai marškinėliai.

Mano mėgstamas dizaineris Ermanno Scervino nustebino Milano vyrus eilute-sportiniu treningu. Oranžinę eilutę su trumpu švarkeliu ir plačiomis kelnėmis jis šonuose pagyvino plačiomis lyg sporto drabužyje juostomis. Iššūkį vyrai nuleis juokais, prie tokios eilutės avėdami zomšinius mokasinus ir raudoną fetro skrybėlę.

Milano vyrai nesijaus nusižengę stiliaus taisyklėms, kartais į biurą atvykę (prie švarko) mūvėdami siauručiais poplino šortais ir sportinėmis kelnėmis, tinkančiomis, atrodytų, tik sporto klubui. Šiandien svarbu, kad jos būtų pasiūtos iš itin aukštos kokybės audinio, dailiai prigludusios prie vyro raumenų ir kad atidengtų įdegusias Achilo sausgysles. Prie tokių kelnių tiks ultramadingi rankomis pagaminti zomšiniai mokasinai su atspaudu apavo šone: „fatto a mano“.

„Orciani“ mados namai pasiūlė vyrams naujieną: ji palengvins lėktuvais keliaujančių stipriosios lyties atstovų gyvenimą. Į metalo detektorius nereaguojanti diržo sagtis padės vyrams oro uoste sutaupyti gerokai daugiau laiko.