Milijardieriaus Marko Zuckerbergo sesuo Randi – viena įtakingiausių skaitmeninio pasaulio veikėjų

Randi Zuckerberg/Getty Images nuotr.
Randi Zuckerberg/Getty Images nuotr.
Šaltinis: „Žmonės“
2019-03-17 09:00
AA

Kokią paslaptį žinojo Karen ir Edwardas Zuckerbergai, kad visi jų vaikai išaugo ypatingi? „Facebook“ įkūrėjo Marko Zuckerbergo vyresnioji sesuo Randi Zuckerberg (37) – irgi geniali rinkodarininkė, socialinių tinklų pionierė, laidų vedėja, bestselerių autorė.

Trečioji iš Zuckerbergų atžalų, Donna, – pripažinta klasikinės filologijos specialistė, jaunylė Arielle – finansininkė, investicijų specialistė, apie kurios karjeros posūkius irgi rašoma, taigi – garsi. Faktas: jei vyresnieji Zuckerbergai sugalvotų parašyti knygą apie gabių vaikų ugdymą, ji akimirksniu būtų išgraibstyta.

Kol tokios knygos nėra, galima tiesiai klausti pačios Randi, kovo 22-ąją kalbėsiančios Vilniuje tarptautinėje moterų lyderystės konferencijoje „Go Forward!“ Paskaityti jos bestseleriais tapusias knygas „Dot Complicated: Untangling Our Wired Lives“, „Dot.“, „Missy President“ ir praėjusį pavasarį pasirodžiusį savigalbos vadovą „Pick Three: You Can Have It All (Just Not Every Day)“, klausytis savaitinių pokalbių šou „Dot Complicated“ verslo ir technologijų tema, galų gale sekti ją feisbuke.


Randi Zuckerberg/Getty Images nuotr.

Knygą „Dot.“, kurios herojė – technologijas išmananti mergaitė Dot, ir „Missy President“, pasakojančią apie ketvirtokę, kuri netikėtai sužino, kad yra išrinkta prezidente, verta paskaityti ir vaikams. Randi išmano, ko reikia jaunajai kartai, – su vyru Brentu Tworetzky augina du sūnus: Asherį (6) ir Simi (3). Viena iš jos veiklos sričių šiandien – padėti vaikams susigaudyti ir saugiau jaustis technologijų pasaulyje. Dar „Facebook“ eros pradžioje ji visada priešinosi anoniminėms paskyroms, įsitikinusi, kad toks anonimiškumas pavojingas jauniesiems tinklo vartotojams.

Jos garsusis brolis turi dvi dukteris: vyresnioji Maxima – Simi bendraamžė, jaunylei August – dveji. Brolis ir sesuo dabar gyvena skirtingose Amerikos pusėse – Markas su šeima Palo Alte, Kalifornijoje, o Randy ir Brentas 2015 metais grįžo į Niujorką. Kad ir kokia kieta lyderė, profesionalė būtų, kad ir kokia turtinga (turtas vertinamas per 200 milijonų JAV dolerių), nuo mamos ir žmonos pareigų jos niekas neatleidžia. Nors – finansinė laisvė padeda su jomis susidoroti.


Randi Zuckerberg/Getty Images nuotr.

2016-aisiais leidiniui „New York Family Magazine“ Randi pasakojo, kad jos mėgstama laiko vadybos technika yra pusiausvyros paieškos. „Kas rytą prabudusi svarstau: kokiems dviem ar trims dalykams šiandien skirsiu visą dėmesį. Kartais tai – būti gera mama, išsimiegoti, pasirūpinti savimi. Arba – visą dieną dirbti nepakeliant galvos... Kai pavyksta išlaikyti tokį balansą, ilgainiui jis tampa gyvenimo būdu, padedančiu priartėti prie tikslo ir aprėpti viską.“

Šita „trijų dalykų“ samprata, kurią aprašo minėtame savigalbos vadove (lietuviškai jis taip ir vadinasi: „Pasirinkite tris: galite turėti viską, bet ne kasdien“), pravertė darbščiajai Randi, ypač kai atsirado šeima ir vaikai. Juk dirbti ji pradėjo iškart, kai baigė mokslus Harvarde, nė neišnaudojusi laisvų metų po studijų, per kuriuos studentai paprastai keliauja, ieškodami nuotykių ir pašaukimo.


Randi Zuckerberg/Getty Images nuotr.

2004-ųjų pabaigoje brolis pakvietė Randi prisidėti prie jo brangiojo kūrinio ir tapti „Facebook“ rinkodaros vadove. Šiandien tai skamba viliojamai, o tada reiškė, kad Randi turėjo palikti svajonių darbą Niujorke, reklamos agentūroje „Ogilvy & Mather“, imtis blogiau mokamos veiklos ir dirbti už kelis – „Facebook“ katastrofiškai trūko žmonių. Bet pozicija žadėjo perspektyvų, ir Randi persikėlė į Silicio slėnį.

Taigi „Facebook“ – anaiptol ne vieno Marko kūdikis. Šešerius metus Randi dirbo jaunesniajam broliui. Būtent ji sukūrė „Facebook LIVE“ funkciją; šiandien ja naudojasi beveik du milijardai socialinio tinklo vartotojų. CNN ir „Facebook LIVE“ bendras projektas – tiesioginė prezidento Baracko Obamos inauguracijos transliacija – iki šiol minima socialinių medijų vadovėliuose kaip išskirtinis pavyzdys. O pirmąją transliaciją žiūrėjo vos keletas žmonių, tarp jų ir Randi bei Marko tėvai.


Randi Zuckerberg/Getty Images nuotr.

Randi – viena iš tų, kurių darbas pavertė „Facebook“ tuo, kuo socialinis tinklas yra šiandien. O darbas jame ją išgarsino – 2010-aisiais už „ABC News: Vote 2010“ transliaciją Zuckerberg ir „ABC News“ komanda buvo nominuotos „Emmy“, ji įtraukta į įtakingiausių skaitmeninio pasaulio veikėjų penkiasdešimtuką.

Pionierės patirtį, kurią vadina beprotiška, ir imperijos ugdymą Randi aprašo knygoje „Dot Complicated“, pasirodžiusioje jau po to, kai 2011 metų rugpjūtį atsistatydino iš „Facebook“. CNN verslo žurnalistei Laurie Segall ji sakė, kad labai patiko tai, ką darė bendrovėje, bet nepatiko daugumoje susitikimų būti vienintele moterimi. Būtent dėl to nutarė palikti Silicio slėnį ir pabandyti suprasti, kodėl technologijų srityje tiek mažai jos lyties atstovių. Na, ir, žinoma, pakeisti situaciją.

Randi kompanija „Zuckerberg Media“ tuo ir užsiima – dirba su moterimis, skatina jas ateiti į technologijų pasaulį.