Kovo 18 dieną turtingiausių pasaulio žmonių pinigus baigęs skaičiuoti žurnalas „Forbes“ pagaliau pasidalijo informacija „su miestu ir pasauliu“.
Tradicinis pasaulio turtingiausiųjų sąrašas skelbiamas jau trisdešimt ketvirtą kartą, tačiau, ko gero, bus įdomiau jį panagrinėti kitais metais – COVID-19 nenuspėjamai apgrauš globalias rinkas ir asmeninę kišenę. Jau praėjusių metų pabaiga ir pirmi trys šių mėnesiai kiek pakoregavo turtingiausių pasaulio žmonių sąrašą ir net jų skaičių: kaip teigia žurnalas, šiandien planetoje yra 2095 milijardieriai – 58 mažiau nei riebiaisiais 2019-aisiais.
Iš sąrašo kaip dūmas išnyko ne vienas kapitalas – kieno verslas susvyravo (vienas garsiausių nuopuolių – biurų nuoma besivertusio nekilnojamojo turto magnato Adamo Neumanno (41) žlugimas), o 21 turtuolis išvis paliko šį pasaulį. Likusieji šiemet turi 645 milijardais eurų mažiau nei pernai, nors bendras 7,4 trilijono eurų turtas atrodo neblogai.
Perspektyvos – irgi. „Forbes“ sąrašą papildė 178 naujokai iš dvidešimties šalių. Tarp jų, be abejonės, COVID-19 epochos žvaigždė Ericas Yuanas (50): „Zoom“ vaizdo ryšio reikia visiems, karantino įkalintiems namuose, o Yuanas – kompanijos „Zoom Video Communications“ įkūrėjas ir direktorius. Ir nors Jungtinės Amerikos Valstijos vis dar yra pagrindinis milijardierių draustinis (sąraše – 614 amerikiečių), jas vejasi vadinamoji didžioji Kinija (įskaitant Honkongą ir Makao), 456 beprotiškai turtingų žmonių tėvynė.
Iš čia kilęs ir didžiausias sąrašo prasimušėlis, turtingiausias planetos kiaulių augintojas Qinas Yinglinas (54), kurį į finansines aukštumas („Forbes“ sąraše jis – 43-iojoje vietoje) irgi iškėlė epidemija: dėl kiaulių gripo šių gyvulių ėmė stigti, ir Yinglinas per metus praturtėjo maždaug 13 milijardų eurų. O juk 1992-aisiais viską pradėjo vos nuo 22 galvų kiaulių ūkio!