Milijonierius G.Pociūnas kadaise tapo didžiulės aferos auka: negalėjo nusipirkti net troleibuso bilieto

Gintaras Pociūnas  / Asmeninio albumo ir LNK nuotr.
Gintaras Pociūnas / Asmeninio albumo ir LNK nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-05-23 15:26
AA

Finansų ekspertui Gintarui Pociūnui dar tik 31-eri, tačiau save jis jau gali vadinti milijonieriumi ir tikina, jog gyvenime nepasiekiamų tikslų nebūna. Vyras pripažįsta, kad jo kelias finansinės nepriklausomybės link buvo kupinas iššūkių, skaudžių klaidų ir didžiulių skolų, už kurias kadaise mokėti teko labai brangiai.

Finansų ekspertas ir verslininkas Gintaras Pociūnas tautiečius moko finansinio raštingumo pagrindų, jaunojo investuotojo patarimų klauso ne tik apie pinigus nieko neišmanantys pradedantieji, tačiau ir patyrę verslininkai. Milijoną perkopusį investicinį portfelį valdantis vyras prisipažįsta, kad jo kelias prasidėjo, kai dėl patirties ir žinių stokos prarado net trisdešimt tūkstančių litų ir paniro į didžiules skolas, rašoma LNK pranešime spaudai.

„Draugas iš pasiturinčios šeimos pasiūlė investuoti į automobilių verslą. Buvau ką tik grįžęs iš Olandijos, galvoju, čia prasidės mano kelias į šviesų rytojų“, – istoriją pasakoti pradėjo G.Pociūnas.

Gintaras visa galva pasinėrė į naują verslo idėją. Ėmė skolintis pinigus iš artimųjų, darbdavio bei kredito įstaigų. Į automobilių verslą jis taip pat investavo ir visas sunkiai Olandijos vištų fabrike uždirbtas asmenines pajamas. O tada, kai skendėjo didžiulėse skolose ir pats kišenėje neturėjo nė cento, vyras sužinojo, kad tapo gerai apgalvoto nusikaltimo įkaitu.

„Tai buvo didžiulė afera. Pradžioje davęs užsidirbti draugas galiausiai paėmė 30 000 litų ir pabėgo su visais pinigais”, – pasakojo Gintaras.

Pasirodo, jokio automobilių verslo net nebuvo, bičiulis turėjo priklausomybę lošimams. Išviliodavo pinigus iš įvairių pažįstamų, dalį gražindavo, kad sukurtų pasitikėjimą ir išviliotų dar daugiau. Galiausiai tokių būdu jis pasisavino per pusę milijono litų ir spruko iš Lietuvos. Po tokios apgavystės skolose skendėjusiam Gintarui atsistoti ant kojų buvo labai sunku.

„Tuo metu net ne akimirkos, dienos, bet net savaitės buvo labai sudėtingos, nes tik, atrodydavo, bandysiu stotis ant kojų ir pradėti verslą, iškart ateidavo mintis, koks tu verslininkas, visus pinigus praknisai, viskas atsidūrė aferisto rankose”, – skaudžiais prisiminimais dalijosi Gintaras.

Gintaro situacija buvo tokia sudėtinga, kad jis neturėjo ne tik pinigų maistui, tuo metu negalėjo sau leisti net troleibuso bilieto nusipirkti. Tačiau sukaupęs visą drąsą ir jėgas susiėmė, kibo į darbus ir įsidarbino trijose darbovietėse. Viena iš jų buvo finansų konsultavimo paslaugos. Vyras gilino žinias, galiausiai ėmė puikiai sektis ir galėjo sau leisti atsisakius kitų dviejų darbų visą laiką skirti finansams.

Šiandien Gintaras yra tikras savo srities profesionalas, vyras gali pasidžiaugti nekilnojamu turtu tiek Lietuvoje, tiek saulėtoje Tenerifėje, įspūdingomis kelionėmis, nuolat augančiu klientų srautu ir visų iki šiol užsibrėžtų tikslų įgyvendinimu. Kurį laiką svajojęs tapti milijonieriumi ir išeiti į pensiją iki 33-ejų metų, Gintaras visa tai pasiekė netgi šiek tiek anksčiau.

Apie neigiamą sėkmės pusę, nutrūkusius santykius dėl pernelyg išaugusio ego bei patarimai ne tik skolose skendintiems, bet ir finansinės laisvės siekiantiems – jau šį antradienio vakarą, 20 val., laidoje „Bus visko“ per LNK.