Milijono vertės filmo „Piktųjų karta“ premjeroje – netikėtas bučinys, aktoriai ir garsios poros

Filmo „Piktųjų karta“ premjeros svečiai / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Filmo „Piktųjų karta“ premjeros svečiai / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-10-10 19:06
AA

Pirmadienio vakarą kinomanai ir kviestiniai svečiai būriavosi Vilniaus kino teatre „Forum Cinemas Vingis“. Smagaus sambrūzdžio priežastis – režisieriaus Emilio Vėlyvio detektyvinio trilerio „Piktųjų karta“ premjera.

Net milijoną eurų kainavusio naujausio E.Vėlyvio filmo premjeros nepraleido žinomi žmonės. Tarp jų – iš Londono atvykusi aktorė Ingeborga Dapkūnaitė, Gytis Ivanauskas ir Toma Vaškevičiūtė, Oskaras Koršunovas ir Eglė Karpavičiūtė, Džiugas Siaurusaitis ir Lina Rastokaitė, Arnoldas Eisimantas ir Ieva Konopliovaitė, Gražina Baikštytė, Andrius Bialobžeskis, Saulius Urbonavičius-Samas, Mindaugas Papinigis, Indrė Stonkuvienė ir Vidas Bareikis, Dovilė Filmanavičiūtė, Robertas Kalinkinas ir Naglis Bierancas, Darius Užkuraitis, Saulius Baradinskas ir Benediktas Gylys, Gediminas Juodeika ir daugelis kitų.

Emilis Vėlyvis, Ingeborga Dapkūnaitė ir Vytautas Kaniušonis / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Indrė Stonkuvienė ir Vidas Bareikis / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Arnoldas Eisimantas, Ieva Eisimantė / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Pasak filmo režisieriaus E.Vėlyvio, juosta vienaip ar kitaip turi suerzinti, išprovokuoti diskusiją visuomenėje. „Gali nesutikti su įvykių pasakojimu, gali likti suirzęs, bet mano tikslas, kad apie tai dar mąstytum grįžęs iš kino teatro, o galbūt ir kitą dieną“, – kalbėjo režisierius.

„Piktųjų karta” turi daug nacionalinių prieskonių, bet tai tik sustiprina pojūčius. Šio pas mus šviežio žanro dar nebuvo ekranuose, ko gero todėl, kad kol kas niekas Lietuvoje nedrįso rizikuoti filmu, kuriame žiūrovui reikės galvoti. Bet aš tikiu, kad mūsų žiūrovai subrendę šiam žanrui”, – sakė trileryje vaidmenį sukūręs aktorius bei vienas iš filmo prodiuserių Donatas Šimukauskas.

E.Vėlyvio filmo „Piktųjų karta“ premjeros svečiai / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Trileris „Piktųjų karta“ pasakoja apie žmogžudysčių seriją. Ji sukrečia idilišką provincijos miestelį ir jo politinį elitą, kuris panardinamas į kruvinas 30-ies metų senumo KGB paslaptis. Nešvari aukštuomenės praeitis pradeda juos persekioti. Ramus ir sotus gyvenimas baigiasi.

Policijos komisaras Gintas (akt. Vytautas Kaniušonis) apkaltinamas savo kolegos ir geriausio draugo nužudymu. Žiauri mirtis trenkia kaip perkūnas iš giedro dangaus būtent tuo metu, kai Gintas paskelbia apie savo kandidatavimą mero rinkimuose. Ir tai tik pradžia...

Anksčiau šiuose rinkimuose buvo pasisekę moteriai. Visuomenė ją pažįsta kaip simpatišką, elegantišką damą, tačiau kai oficialių susitikimų durys užsidaro, ji tampa furija. Tokį merės personažą sukūrė aktorė Ingeborga Dapkūnaitė.

Gytis Ivanauskas ir Toma Vaškevičiūtė / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Filme taip pat vaidina Toma Vaškevičiūtė, Mindaugas Papinigis, Marius Repšys, Saulius Siparis, Vaidotas Martinaitis, Elvyra Žebertavičiūtė, Dalia Michelevičiūtė ir kiti. Filmą kūrė kompanija „Kino Kultas“. Operatorius – Feliksas Abrukauskas. Kostiumų dailininkė – Jolanta Rimkutė.

Lietuvos kino teatruose „Piktųjų karta“ pasirodys spalio 14 dieną.

Fotogalerija:

Emilio Vėlyvio filmo „Piktųjų karta“ premjera (130 nuotr.)
+124