Milita Daikerytė – apie „Eurovizijos“ atranką: „Kam reikia konkurso, jei nugalėtojas yra aiškus“

Milita Daikerytė / Justino Auškelio ir Asmeninio archyvo nuotr.
Milita Daikerytė / Justino Auškelio ir Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-01-26 13:33
AA

Grupei „The Roop“ pristačius dainą „Discoteque“, ji iškart be konkurencijos tapo nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos favorite. Aidint liaupsėms grupės kūriniui, kilo diskusija, kam iš viso šiemet reikėjo rengti nacionalinę atranką, jei nugalėtojas daugiau nei akivaizdus. Šį klausimą kelia ir į „Eurovizijos“ atrankos pusfinalį patekusi Milita Daikerytė.

„To nepamatysi nė vienoje kitos šalies atrankoje. Šis konkursas yra apie lygybę, apie toleranciją, tačiau Lietuvoje to nematyti. Kai kurių žinomų žmonių pasisakymai bendrai apie šį projektą man yra nesuprantami. Kaip galima taip piktai ir kategoriškai skirstyti dalyvius šiame konkurse, vieną aukštinant, kitus žeminant? Lietuvoje šių metų konkursas lyg karas. Vieni herojai, o visi kiti „blogiukai“ tik užimantys eterį“, – portalui Žmonės.lt sakė M.Daikerytė.

Pernai į muzikinį kelią sugrįžusi Milita šį šeštadienį vyksiančiame „Eurovizijos“ atrankos pusfinalyje varžysis dėl galimybės atstovauti šaliai didžiausiame Europoje dainų konkurse. Su daina „Shadows“ pasirodysianti M.Daikerytė teigė pati neabejojanti, jog „The Roop“ daina tikrai gali sužibėti didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje.

Jeigu jau nuspręsta rengti atranką, svarbu, kad toks konkursas vyktų oriai ir visi dalyviai jaustųsi gerbiami, vienodai svarbūs. Bent jau per atrankas.

„Pamačiau nemažai diskusijų platformose, kaip turi jaustis šių metų atrankos dalyviai, kai laimėtojai yra kaip ir aiškūs dar nesibaigus konkursui. Pagalvojau, pasidalinsiu savo nuomone. Pradėsiu nuo to, kad faktas – akivaizdus, praėjusių metų nugalėtojai yra verti laimėjimo ir šiais metais. Net pagalvojau, kaip nepasisektų tiems dalyviams, kurie netikėtai laimėtų prieš „The Roop“ –  juos visi užplaktų“, – įsitikinusi atlikėja.

Milita Daikerytė / D.Umbraso / LRT nuotr.

Milita pabrėžė, kad turėti konkurso favoritus nėra blogai, tačiau, jos manymu, viešojoje erdvėje turėtų būti skiriamas lygus dėmesys visiems atrankos dalyviams. 

„Aš nesakau, kad numatyti šių metų laimėtojus yra blogai. Gerai, jog žmonės palaiko tuos, kurie tikrai yra verti. Praeitų metų laimėtojai, akivaizdu, šiais metais irgi yra ryškiausia, profesionaliausia grupė ir tam nėra jokių abejonių. Nedalyvaudama atrankoje ir aš būčiau tokios pačios nuomonės, kaip ir daugelis žmonių. Bet kam tuomet rengti konkursą, jei nugalėtojas ir taip aiškus?

Papasakosiu jums situaciją, kurią išgirdau. Ji mane pribloškė. Pacituosiu: „įsivaizduok, norėjome dainą nusiųsti radijo stotims, tai gavome per aplink žinių, kad negros nė vieno kūrinio, tik „The Roop“, kol jie laimės.“ Tai jeigu jau nuspręsta rengti atranką, svarbu, kad toks konkursas vyktų oriai ir visi dalyviai jaustųsi gerbiami, vienodai svarbūs ir įdomūs. Bent jau per atrankas“, – sako atlikėja.

Nesitikėjau, kad pakliūsiu į tokią avantiūrą ir su visais dalyviais atrodysime lyg pabiručiai šių metų konkurse. Bet ir iš to yra ko pasisemti. 

Atlikėja ragino nepamiršti, kad pasirodymą kuria ne tik ant scenos stovintis dainininkas. 

„Pasirodymas yra visos komandos darbas. Kaip jaustis kompozitoriams, choreografams, operatoriams, kurie vienodai stengiasi dėl kiekvieno atlikėjo pasirodymo. Juk laimėtojai bus tie, kuriuos patys žmonės ir išrinks. Kam sumenkinti kitus, kurie papildo šia laidą, dalyvauja nebūtinai dėl laimėjimo, o del saviraiškos, kurie taip pat stengiasi ir ruošiasi. Ir galų gale, jei ne visi šie dalyviai, kurie yra atrankose, šios „Eurovizijos“ išvis nebūtų. Šiais metais viskas labai keista“, – mintimis dalijosi Milita.

Milita Daikerytė / D.Umbraso / LRT nuotr.

Pati M.Daikerytė pusfinalio laukia su nekantrumu. „Labai laukiu, mes paruošėme pilnesnį pasirodymą. Šią akimirką labiausiai svajoju patektį į finalą ir padovanoti žiūrovams gražų, finalistų koncertą. O finale, esu įstikinusi, laimės tie, kurie yra to verčiausi šių metų atrankoje“, – kalbėjo Milita.

Šių metų pirmojoje „Eurovizijos“ antrankos laidoje suspindusi Milita neatmeta galimybės, jog ir kitais metais bandytų laimę, jei konkursas vyktų.

„Geriausi mano sprendimai įvyksta neplanuotai, kaip ir dalyvavimas šių metų atrankoje. Kvietimą dalyvauti čia gavau paskutinę dieną ir labai džiaugiuosi turėdama galimybę save realizuoti šioje scenoje. Aišku, nesitikėjau, kad pakliūsiu į tokią avantiūrą ir su visais dalyviais atrodysime lyg pabiručiai šių metų konkurse, bet ir iš to yra ko pasisemti. „Eurovizija“ yra nuostabi patirtis ir puikiausias šansas būti išgirstam. Manęs šių metų situacija neišgąsdino, bet jeigu jau nuspręsčiau dalyvauti kitais metais, tai tik įsitikinusi, kad turiu stiprų kūrinį, kurį noriu pristatyti“, – sakė M.Daikerytė.

„Eurovizijos“ nacionalinė atranka „Pabandom iš naujo!“. Pirmoji laida (43 nuotr.)
+37
„Eurovizijos“ nacionalinė atranka „Pabandom iš naujo!“. Antroji laida (43 nuotr.)
+37