Mindaugas Reklaitis pristato vieno kūrinio parodą MORPH

Mindaugas Reklaitis / Organizatorių nuotr.
Mindaugas Reklaitis / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-09-01 08:27
AA

Kas nutiktų, jeigu namą būtų galima perstatyti kas mėnesį arba kas parą naudojant esamas medžiagas? Jei kiekvienas naujas namas „mokytųsi“ ir su kiekviena diena taptų vis labiau tinkamas jo gyventojui arba jiedu formuotų vienas kitą nuolatiniame „prisimatavimo!"performanse? Ar tai leistų sukurti geresnę gyvenamąją aplinką, miestus, bendruomenes?

Š. m. rugsėjo 2 d. vitrininio pobūdžio galerijoje „apiece!, kurios strategija yra autonomiška kūrinio raiška, atidaroma tarpdisciplininė Mindaugo Reklaičio paroda MORPH.

Pagrindinė kūrinio probleminė ašis ir diskusinė tema – kintanti, adaptyvi ir performatyvi architektūra. Ja siekiama peržengti konvencionalios architektūros ribas ir kartu su besivystančiomis technologijomis žengti į naujas, Lietuvoje mažai praktikuotos kritinės architektūros dimensijas.

Kūrinys, o tiksliau architektūrinę formą erdvėje kuriantis įrenginys (robotinis manipuliatorius), žiūrovams prieinamas 24 val. / 7 d. ir apžiūrimas pro vitrininius langus, kviečia apmąstyti naujas architektūros realizavimo praktikos galimybes. Erdvėje kuriančio įrenginio ir cikliško vaško, kaip medžiagos, tiekimo sistemos pagalba siekiama paneigti įprastas architektūros savybes, tokias kaip stabilumas ar materialumas ir spekuliuoti dinamiškų, performatyvių, kintamų erdvės formų tikrovėmis.

Modeliavimo įrenginys MORPH realiu laiku cikliškų procesų metu formuos nuolat kintantį architektūrinį objektą. Kitaip tariant, kūrinys, kaip gyvas organizmas, taps prototipu ateities architektūros scenarijams.

Kartu paroda taps stimulu diskusijoms apie ateities architektūrą, įtrauksiančioms architektus ir skirtingų architektūros procese dalyvaujančių šalių atstovus. Diskusijos vyks š. m. rugsėjo 11 d., pradžia 15:00 val.

Mindaugas Reklaitis – architektas ir vienas iš architektūros biuro „Sprik“ įkūrėjų. Šiuo metu dirba ekspozicijų architektu Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje, Vilniaus dailės akademijoje studijuoja meno doktorantūrą ir tyrinėja performatyvią architektūrą kaip kritinę erdvinę praktiką. Be daugiau nei dešimties metų architektūrinės praktikos projektuojant apdovanojimų pelniusius pastatus Lietuvoje ir užsienyje,
M. Reklaitis dalyvavo ir įvairių nevyriausybinių organizacijų rengiamuose projektuose.

Architektas taip pat turi plačios patirties dirbant su Lietuvos paviljonais Venecijos meno ir architektūros bienalėse: 2018 m. buvo Lietuvos paviljono 16-ojoje Venecijos architektūros bienalėje projekto vadovas, 2019 m. – „Auksiniu liūtu“ įvertinto Lietuvos paviljono 58-ojoje Venecijos meno bienalėje bendraprodiuseris ir architektas, o 2021 m. – Lietuvos paviljono 17-ojoje Venecijos architektūros bienalėje prodiuseris.

Parodos kuratorės – Milena Černiakaitė ir Aušra Trakšelytė Diskusijos rengiamos bendradarbiaujant su Architektūros fondu Parodos komunikacija – Menų komunikacija
Dizainas: Marek Voida

Parodą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė

Paroda veiks 2022 09 02 – 2022 10 14 Parodą galima apžiūrėti 24/7

Daugiau apie „apiece“ –-> www.apiece.lt