Mineralinė kosmetika. Ką derėtų apie ją žinoti?
Mineralinė kosmetika skaičiuoja ne pirmą tūkstantmetį – įvairių mineralų milteliais gražinosi jau Egipto karalienė Kleopatra bei kilmingos Kinijos moterys, tikėdamos, kad nėra geresnės ir natūralesnės priemonės, pabrėžiančios gamtos duotą grožį ir suteikiančios odai krištolinio spindesio.
Kuo unikalūs mineralai?
Kristalų struktūra, specifine chemine sudėtimi, begaline spalvų ir atspalvių įvairove ir kt. Dėl unikalios struktūros daugelis mineralų pasižymi filtrų ir absorbentų savybėmis: geba blokuoti pavojingus saulės spindulius, sugerti drėgmę bei lipidus ir išlikti visiškai neutralūs, t. y. nekenkti net ir pačiai jautriausiai odai.
Spindinčios dekoratyvinės kosmetikos pradžia
Šiuolaikinė dekoratyvinė mineralinė kosmetika pradėta gaminti maždaug prieš tris dešimtis metų. Manoma, kad idėja mineralus pritaikyti makiažui kilo plastikos chirurgams, nes jie mineralinę pudrą sėkmingai naudojo po operacijų atkuriamosioms odos procedūroms.
Mineralinę dekoratyvinę kosmetiką pirmiesiems teko išbandyti teatro ir kino aktoriams, mat jų oda dažnai kentėdavo nuo ryškių dažų, pagamintų iš sintetinių medžiagų. Šiandien Holivudo grimo kambariai jau neįsivaizduojami be įvairiausios mineralinės, taip pat ir dekoratyvinės, kosmetikos, kuri odą veikia itin švelniai, jos nedirgina, neužkemša porų, palaiko natūralią drėgmę.
5 priežastys, kada verta rinktis dekoratyvinę mineralinę kosmetiką
1. Jeigu veido oda problemiška.
Jūsų veido oda suglebusi, smarkiai išsausėjusi ar net šerpetoja? Veidas nuolat blizga it sviestuotas ar plika akimi matyti užsikimšusios poros? Jūsų veidas linkęs rausti ar į alergiją? Dekoratyvinė mineralinė kosmetika tinkama bet kokio tipo ir amžiaus odai. Ji nesubėga į raukšles, palaiko odos drėgmės pusiausvyrą, sugeria riebalų perteklių, naikina odos blizgesį.
2. Jeigu įprasta dekoratyvine kosmetika atliktą makiažą turite taisyti kelis kartus per dieną.
Pasak mineralinės kosmetikos gamintojų, pudruojant veidą kokybiška biria mineraline pudra, iškart juntamas skirtumas: ji švelniau ir minkščiau glunda prie odos, o jau po minutės kitos pojūtis, kad kažko užtepėte ant veido, išsisklaido it dūmai. Jokio „kaukės“ efekto, jokio odos traukimo, jokio specifinio kvapo. Tiesa, naudinga žinoti vieną dalyką: mineraline pudra veidą reikia dengti tik natūralių šerelių šepetėliu – tik tada pudra ant odos nusėda tarsi plonytis šilko sluoksnis, kuris išlieka nepakitęs visą dieną.
3. Jei norite, kad veidas atrodytų puikiai bet kokiomis sąlygomis.
Mineralinė dekoratyvinė kosmetika nebijo nei vandens, nei prakaito, joje esantis cinko oksidas ir titano dioksidas dargi veiksmingai saugo odą nuo pavojingų saulės spindulių.
4. Jei stinga laiko odą gaivinančioms procedūroms grožio salone
Mineralinėje kosmetikoje esantys natūralių mineralų milteliai gaivina, ramina ir skaistina odą, gydo smulkias žaizdeles, įbrėžimus, spuogelius. Maža to, atpalaiduoja veido raumenis ir pačią odą, todėl ji atrodo skaistesnė.
5. Jei propaguojate ekologiškas idėjas
Aukštos kokybės mineralinė kosmetika pagaminta tik iš natūralių produktų. Ji nebandyta su gyvūnais, todėl tinkama naudoti ir tiems, kurie vengia gyvulinės kilmės grožio preparatų.
Kuo skiriasi mineralinė kosmetika ir kosmetika su mineralais?
Šios dvi rūšys labai dažnai yra painiojamos. Iš tiesų tai skirtinga, bet ir nemažai bendra turinti kosmetika. Mineralinėje dekoratyvinėje kosmetikoje nėra konservantų, alkoholio, dažomųjų medžiagų, sintetinių riebalų. Žodžiu, ji yra šimtu procentų natūrali.
Dekoratyvinė kosmetika su mineralais – tai įprasta kosmetika, papildyta didesniu ar mažesniu kiekiu mineralų. Ji ant odos gula lengviau, švelniau ir lygiau nei įprasta kosmetika, taip pat nesukuria „kaukės“ efekto, tačiau odą puoselėjančioms mineralinės dekoratyvinės kosmetikos savybėms vis dar neprilygsta. Taigi nesuklyskite pirkdama minėtas grožio priemones.