Minske koncertavęs solistas V.Vyšniauskas kandidatuos į Vilniaus miesto tarybą su P.Gražulio partija

Vaidas Vyšniauskas / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.
Vaidas Vyšniauskas / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.
Šaltinis: BNS
2023-01-02 15:15
AA

Gruodžio pabaigoje daug diskusijų ir neigiamų reakcijų Lietuvoje dėl koncerto Minske sukėlęs operos solistas Vaidas Vyšniauskas kandidatuoja į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą.

Jis yra įrašytas pirmuoju numeriu Petro Gražulio vadovaujamos Tautos ir teisingumo sąjungos kandidatų sąraše, portalui delfi.lt patvirtino P.Gražulis.

„Aš dėkoju pirmiausiai, kad jis apsisprendė tapti sąrašo lyderiu. Žmogus yra vertybinis, yra pastorius, solistas, žinomas žmogus, gerbtinas žmogus. Tik šitiems vadinamiems dabartiniams Lietuvos teisuoliams neįtinka. Manau, kad jis atitinka visas mūsų partijos vertybes“, – sakė Seimo narys.

Pats V. Vyšniauskas, kurio sceninis vardas Kristian Benedikt, sprendimo sukti į politiką nekomentavo.

Savivaldos rinkimai Lietuvos vyks kovo 5 dieną.

V. Vyšniauskas gruodžio 18 dieną dainavo Minsko Didžiajame teatre vykusiame operos koncerte.

Kultūros ministras Simonas Kairys sakė, jog solisto sprendimai yra „sveiku protu nesuvokiami“ ir jį šokiravo.

Operos solistas tvirtino į Baltarusiją vykęs kviestas šios šalies baltarusių evangelinių bažnyčių vyskupo ir dalyvavęs prieškalėdiniuose renginiuose, norėdamas palaikyti nuo režimo kenčiančius draugus.

Lietuvos Seimas ne kartą yra atkreipęs dėmesį į aktyvų Aliaksandro Lukašenkos režimo dalyvavimą Rusijos agresijos prieš Ukrainą strategijoje ir į Rusijos karių sutelkimą Baltarusijos teritorijoje. ES yra įvedusi sankcijas Baltarusijai ir dėl žmogaus teisių pažeidimų, sukeltos nelegalios migracijos bangos.